BSOD 0x8e asi grafická karta?

Zvukové karty, síťové karty, grafické karty, modemy…

Moderátoři: Pic, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Marek8803
nováček
Příspěvky: 3
Registrován: září 09
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

BSOD 0x8e asi grafická karta?

Příspěvekod Marek8803 » 15 zář 2009 19:05

Dobrý den,
můj problém je trochu obsáhlejší, nicméně se pokusím vyjádřit co nejstručněji.
Vlastním notebook vaio, gk nV 8400M GT, rok starý, doteď bez problémů, před týdnem se ale vrátil z reklamace kvůli výměně opt. mechaniky. Do včera šlo všechno krásně, ale od té doby je s ním peklo.
Prvním příznakem byla bsod při spuštěné hře, nestihl jsem ji přečíst, nicméně po restartu se začli dít nové úkazy. Zhruba do půl hodiny se "vypnul" displej (ztmavl, nicméně bylo slyšet že počítač ještě pracuje - hudba hrála dál; ALE na druhou stranu systém nereagoval na dvojitý ctrl alt del), občas jsem před ztmavnutím displeje zaregistroval, že se barva na něm "rozsypala", tvořili se artefakty. Toto se opakovalo zhruba pětkrát, zkusil jsem dát nové drivery na gk, bezúspěšně, po káždém pádu bylo nutné restartovat systém pevně, protože nereagoval na nic.
Večer jsem už počítač nechal být, dnes ráno ho zapnu, v pořádku běží 5 hodin, posléze pustím world of warcraft a po dvou minutách se rozsypaly barvy, vypadaly jako zbavené odstínů - vytvářeli mapy nebo se kus obrazu zabarvil. Rozsypání trvalo vždy jen chvíli, pak se nahodil obraz zpět a windows zobrazili hlášení ve stylu ovladač grafického ... přestal pracovat a byl úspěšně obnoven. CHvíli se to opakovalo a pak systém spadl a po pevném restartu se dostavilo finální stádium - už bootovací obrazovka s logem vaio obsahovala artefakty, login screen windows obsahuje přerušované bílé vertikální pruhy a následuje okamžite BSOD s hlášením STOP: 0x0000008E s prvním parametrem v závorce (0xC0000005), jednou jsem tam zaznamenal zmínku o nvlddmkm.sys. Systém se rebootuje a cyklí se ve smyčce. Počítač je možné nechat naběhnout do nouzového režimu, kde, což absolutně nechápu, funguje spolehlivě a žádné artefakty se netvoří. Zkousel jsem vrátit starý driver na gk, nepomohlo, udělal jsem test paměti, bez chyby, nepomohl ani bod obnovení ve kterém stoprocentně notebook běžel bez chyby, teď ještě běží antivir, ale nepředpokládám že něco najde.

No a teď bych prosil o radu, jednak mě zajímá, jestli je možné, že by problémy způsoboval nějaký zkrat nebo jinou vadu na gk nebo desce a nebo jestli se jedná o problém s ovladačem připadně něčím jiným v systému, jde mi hlavně o to, jestli mám zkoušet s notebookem jit do reklamačniho střediska a nechat to na nich nebo je to zbytečné. Pokud je spíše závada na ovladači, tak co s tím, nemám pravděpodobně jak dostat nový ovladač do notebooku (navíc ani novější není), internet v nouzovém režimu nezprovozním :( Pokud bych odinstaloval ovladač gk, naběhne mi windows abych ho případně později mohl stáhnout?

Reklama
Uživatelský avatar
CZechBoY
Master Level 9.5
Master Level 9.5
Příspěvky: 8813
Registrován: srpen 08
Bydliště: Brno
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: BSOD 0x8e asi grafická karta?

Příspěvekod CZechBoY » 15 zář 2009 20:01

Dobrá stránka se všemi BSOD:
http://aumha.org/a/stop.htm
jinak tvoje možné řešení na tvůj problém je:

Vypnout možnosti paměti v BIOSU, upgradnout BIOS, vyměnit grafickou kartu, zkus jiný ovladače grafiky, zkontroluj zda máš dost místa na disku (discích), přeloženo z angličtiny z MSDN
PHP, Nette, MySQL, C#, TypeScript, Python
IntelliJ Idea, Docker, Opera browser, Linux Mint
iPhone XS
Raspberry PI 3 (KODI, Raspbian)
XBox One S, PS 4, nVidia GeForce NOW

Marek8803
nováček
Příspěvky: 3
Registrován: září 09
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: BSOD 0x8e asi grafická karta?

Příspěvekod Marek8803 » 15 zář 2009 20:34

No upgrade BIOSU není v mojich technických možnostech, bohužel ani výmena GK jelikož se jedná o notebook. Ostatní věci jsem zkoušel - tzn. instalace nových ovladaačú, test paměti atd.
Antivir už doběhl a nic nenašel, takže asi nezbývá nic jiného než zavézt notebook zítra na reklamaci.
Mám ještě otázku na ty ovladače. Pokud ho odinstaluji, mám možnost ho tam dát pak zpátky? Nebo jak vlastně celý proces vypadá? Momentálně totiž nikde v počítači stranou ovladače nejsou, takže abych pak neskončil na tom, že gk bude bez ovladače a nebudu schopný s tim nic dělat.

Uživatelský avatar
CZechBoY
Master Level 9.5
Master Level 9.5
Příspěvky: 8813
Registrován: srpen 08
Bydliště: Brno
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: BSOD 0x8e asi grafická karta?

Příspěvekod CZechBoY » 15 zář 2009 20:40

Pokud odinstaluješ ovladače GK, restartuješ PC tak pojedeš v nějakým trapným rozlišení asi 640×480 a pokud systém nenajde nějaký záložní ovladače tak prostě pojedeš na tom malým rozlišení :) Doporučuju ale najít ovladače k tvojí kartě na webu nebo na CD. Ty Windows jsou totiž k ničemu :)
PHP, Nette, MySQL, C#, TypeScript, Python
IntelliJ Idea, Docker, Opera browser, Linux Mint
iPhone XS
Raspberry PI 3 (KODI, Raspbian)
XBox One S, PS 4, nVidia GeForce NOW

Marek8803
nováček
Příspěvky: 3
Registrován: září 09
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: BSOD 0x8e asi grafická karta?

Příspěvekod Marek8803 » 15 zář 2009 21:10

Tak moje poznatky:
Ovladač jsem odinstaloval i s veškerým softwarem co to šlo, restart a počítač naběhl v normálním režimu, ALE
jednak artefakty při bootování nezmizeli, ale hlavně ve správci zařízení není detekovaná nVidia ale jen VGA adaptér, takže jak teď nainstalovat ovladač? Bylo by možné prosím poslat stručný postup? dřív jsem normálně nechal najít aktualizaci přes windows ale teď už to jaksi není možné

EDIT
Takze tovarni ovladače na nVidii jsou zpět ale chyba se vrátila, opět modrá smrt, jsem už prakticky přesvědčený že odešlo něco na grafice a v momentu kdy se na normální mod pokouším spustit windows tak to celé padne, S omezenými funkcemi se grafika ještě spustí. Čili zítra vyrážím na reklamaci a pak napíšu jak to dopadlo. Děkuji za pomoc a snad už bude jen finální post s řešením ode mne :)

timurek
Level 1
Level 1
Příspěvky: 53
Registrován: září 09
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: BSOD 0x8e asi grafická karta?

Příspěvekod timurek » 18 zář 2009 15:58

To vypadá jako chyba pamětí grafické karty. Reklamace bude nevyhnutelná.
Kdo umí, ten umí. A kdo neumí, ten tlačí kočárek :)
http://www.vypocetni.technika.cz


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Graficka Karta
    od Marop » 12 dub 2024 11:08 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    2
    725
    od Alferi Zobrazit poslední příspěvek
    12 dub 2024 13:39
  • Grafická karta do 5k
    od dansons » 26 úno 2024 10:33 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    9
    1405
    od šulda Zobrazit poslední příspěvek
    04 bře 2024 11:43
  • grafická karta
    od maschke0 » 22 úno 2024 16:46 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    3
    572
    od Vlada47 Zobrazit poslední příspěvek
    22 úno 2024 18:05
  • Grafická karta Příloha(y)
    od Moses » 02 zář 2023 19:22 » v Problémy s hardwarem
    2
    1235
    od Baggy Zobrazit poslední příspěvek
    02 zář 2023 23:48
  • Grafická karta RX 590 Nitro+ 8GB
    od pukasinek » 15 lis 2023 04:13 » v P: Hardware
    0
    1243
    od pukasinek Zobrazit poslední příspěvek
    15 lis 2023 04:13

Zpět na “Problémy s hardwarem”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 81 hostů