Nespustitelnost CD/DvD Vyřešeno

Zvukové karty, síťové karty, grafické karty, modemy…

Moderátoři: Pic, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Uživatelský avatar
MaxDamageCZ
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 355
Registrován: červenec 09
Bydliště: Ostrava
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Nespustitelnost CD/DvD

Příspěvekod MaxDamageCZ » 30 říj 2009 18:28

ahoj, bohužel zase nepomohlo. Už se cítím jak blbec, ale vážně vážně za to nemůžu :D klidně ti nějak pošlu třeba video, jak jsem to vyměnil do jiného pc a jela bezvadně, naopak když jinou mechaniku dám sem, tak nejede. Už nevím, co dělat. Zkusím ještě, jestli jede v biosu tak, že zkusím nabootovat systém s diskem windowsu. Ale jinak už nevím.
AMD Athlon II X4 640 3.00Ghz Ram 4 GB, Win 7 64 bit, Grafika ATI Radeon HD 4600 series 1GB, HDD 600GB


Iphone 3g 16gb černý

Reklama
Uživatelský avatar
MaxDamageCZ
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 355
Registrován: červenec 09
Bydliště: Ostrava
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Nespustitelnost CD/DvD

Příspěvekod MaxDamageCZ » 30 říj 2009 19:08

tak jinak nikdo neví, čím by to mohlo ještě ještě být? :-(
AMD Athlon II X4 640 3.00Ghz Ram 4 GB, Win 7 64 bit, Grafika ATI Radeon HD 4600 series 1GB, HDD 600GB


Iphone 3g 16gb černý

Uživatelský avatar
Mirek1
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2109
Registrován: červenec 07
Bydliště: Hradec Králové
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nespustitelnost CD/DvD

Příspěvekod Mirek1 » 30 říj 2009 19:28

zkusím nabootovat systém s diskem windowsu

Výsledek? žádný?ok.
Ještě taková bejkárna*při výměně mechanik-tam /sem čapni kšandu(jede přes ní mechanika do desky)a tu prohoď.Napiš výsledek.

Uživatelský avatar
Pic
Moderátor
Guru Level 13
Guru Level 13
Příspěvky: 23292
Registrován: září 06
Bydliště: Východní Čechy
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nespustitelnost CD/DvD

Příspěvekod Pic » 30 říj 2009 20:05

Pokud jiná mechanika v PC na stejné pozici neběží a původní mechanika v jiném ano, tak je chyba na základní desce. Podívej se zda na konektoru v základní desce nechybí nějaký pin, ale to asi ne.
Přečti si pravidla tohoto fóra! Přečetl jsi si nejprve manuál? Piš tak, abychom Ti rozuměli! Na SZ neodpovídám na požadavky řešení Vašich problémů s PC!
Nic není dokonalé, ani člověk!

Uživatelský avatar
X
Elite Level 12.5
Elite Level 12.5
Příspěvky: 19360
Registrován: květen 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Nespustitelnost CD/DvD

Příspěvekod X » 31 říj 2009 09:53

Mám taky LG mechaniku (nyní už jen jako zálohu pro čtení) a občas některé média ani nenačte, občas ano (ty samé). Takže i když jede v jiném PC (asi má světlou chvilku), nic to neznamená. Navíc je to mechanika stará 4 roky. LG mechaniky ve své většině jsou na odpis a do šrotu už při zakoupení ... Obrázek

Uživatelský avatar
MaxDamageCZ
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 355
Registrován: červenec 09
Bydliště: Ostrava
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Nespustitelnost CD/DvD

Příspěvekod MaxDamageCZ » 31 říj 2009 11:59

možná, ale zajímavé je, že jiná mechanika v tomto počítači taky nejede. Konektory jsem už zkusil dát jiné, ještě jsem nenabootoval, při startu jsem na to zapomněl, ještě udělám
AMD Athlon II X4 640 3.00Ghz Ram 4 GB, Win 7 64 bit, Grafika ATI Radeon HD 4600 series 1GB, HDD 600GB


Iphone 3g 16gb černý

Uživatelský avatar
X
Elite Level 12.5
Elite Level 12.5
Příspěvky: 19360
Registrován: květen 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Nespustitelnost CD/DvD

Příspěvekod X » 31 říj 2009 12:50

Novou čistou instalaci Win + jiné připojovací kabely + správné nastavení mechaniky = totální jistota o funkčnosti - já bych koupil rovnou novou, 1. moje Plextorka vydržela hodně, ale asi za 3 roky už taky odešla, přestala pálit kvalitně. Životnost vypalovaček není velká ... Obrázek

Uživatelský avatar
MaxDamageCZ
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 355
Registrován: červenec 09
Bydliště: Ostrava
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Nespustitelnost CD/DvD

Příspěvekod MaxDamageCZ » 31 říj 2009 13:03

jj, ještě zkusím prozkoušet jiné kabely... a v základovce to být nemůže? Když tato mechanika v jiném pc jde a jiná mechanika v tomto pc nejde? (zdůrazňuju, že v jiném počítači jde, tedy v mechanice bych závadu nehledal)
AMD Athlon II X4 640 3.00Ghz Ram 4 GB, Win 7 64 bit, Grafika ATI Radeon HD 4600 series 1GB, HDD 600GB


Iphone 3g 16gb černý

Uživatelský avatar
MaxDamageCZ
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 355
Registrován: červenec 09
Bydliště: Ostrava
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Nespustitelnost CD/DvD

Příspěvekod MaxDamageCZ » 31 říj 2009 15:14

Takže pánové, mám novinky: VEŠKERÝ MŮJ HARDWARE FUNGUJE JAK MÁ, PROTOŽE:

Zjistil jsem, že stále nejede i moje externí čtečka pam. karet, poté jsem zjistil že nejede interní čtečka předpotopních disket. U otevírání disket, čtečky i mechaniky mi to říkalo "Přístup byl odepřen". Vzpomněl jsem si, že v nouzovém režimu přístup odepřen nebývá (například u mazání normálně nesmazatelných souborů), tak jsem šel do nouzáku a hle! Čtečka, diskety, I MECHANIKA KRÁSNĚ FACHÁ. Takže nevíte čím by to mohlo být způsobeno? Dík
AMD Athlon II X4 640 3.00Ghz Ram 4 GB, Win 7 64 bit, Grafika ATI Radeon HD 4600 series 1GB, HDD 600GB


Iphone 3g 16gb černý

Uživatelský avatar
rangers
Level 1
Level 1
Příspěvky: 99
Registrován: srpen 07
Bydliště: Ostrava
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nespustitelnost CD/DvD

Příspěvekod rangers » 31 říj 2009 15:20

Je možné,že se ti tam furt hádají ty virtuálky.Zkoušel jsi to,co ti výše radil jaro3?
jaro3 píše:
Nejlépe by bylo znovu (postupně) nainstalovat Alcohol, odinstalovat virt. mechaniky , poté program.
Dále nainstalovat Daemon Tools, odinstalovat mechaniky a pak program.



Mrkni ještě semhttp://www.pc-help.cz/viewtopic.php?f=7&t=28355,bo se tady něco podobného řešilo...
...protože,když mi kdysi poprvé chcípnul Alcohol,začla ta samá sranda,kterou máš tedˇ ty.Prostě zůstali viset spuštěné virtuálky a vypalovačka z toho byla mimo.Takže jsem ty mechaniky odebral,odinstaloval softy(měl jsem jich víc) a... nic.Musel jsem znova nainstalit ten co spadnul(Alcohol) a začal si hrát s nastavením počtu mechanik-a vypalovačka byla na světě!Dodnes mám ten Alkáč nainstalovaný i když v něm nic nedělám,bo bez něho ta moje eLGina nechce žít :D .Sice mi v Tento počítač ukazuje hovadinky s volným místem a jednou je to jednotka cd-rom,pak dvd.Ale vypaluje a přehrává jak divá.
Tak to ještě zkus a hodně štěstí přeji.
NTB Toshiba Satellite C850, Windows 8.1

Uživatelský avatar
MaxDamageCZ
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 355
Registrován: červenec 09
Bydliště: Ostrava
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Nespustitelnost CD/DvD

Příspěvekod MaxDamageCZ » 31 říj 2009 15:22

ok díky moc zkusím
AMD Athlon II X4 640 3.00Ghz Ram 4 GB, Win 7 64 bit, Grafika ATI Radeon HD 4600 series 1GB, HDD 600GB


Iphone 3g 16gb černý

Uživatelský avatar
Pic
Moderátor
Guru Level 13
Guru Level 13
Příspěvky: 23292
Registrován: září 06
Bydliště: Východní Čechy
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nespustitelnost CD/DvD

Příspěvekod Pic » 31 říj 2009 16:32

Celý problém je v těch neodinstalovaných virtuálních mechanikách. Měl jsem dojem, že jsi respektoval rady od jaro3. Mohl jsi mít problém vyřešený.
Přečti si pravidla tohoto fóra! Přečetl jsi si nejprve manuál? Piš tak, abychom Ti rozuměli! Na SZ neodpovídám na požadavky řešení Vašich problémů s PC!
Nic není dokonalé, ani člověk!


Zpět na “Problémy s hardwarem”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 54 hostů