ako najoptimalnejsie zapojit 2 HDD a DVD (vyřešeno)

Zvukové karty, síťové karty, grafické karty, modemy…

Moderátoři: Pic, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Uživatelský avatar
mijaja
Tvůrce článků
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 4136
Registrován: září 05
Bydliště: Zlín
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod mijaja » 07 dub 2006 11:38

Logičtěji to vypadá, ale zkušenosti vypadají jinak. Nehledě na jiné články tady i jinde na netu, tak mé zkušenosti s 5 disky a 4 mechanikami (no a samozřejmě s IDE řadičem) jsou takové, jak jsem napsal. Tím nemyslím, že by to nemělo fungovat i v jiné kombinaci. Ale pak nastupují takové menší problémky - např. zpomalení přístupu na disk a i jiné čárymáry, které se pak mohou dávat na vrub něčemu jinému - třeba právě to sekání při přehrávání filmů, nebo kopírování z disku na disk.

Reklama
Uživatelský avatar
Hufino
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 113
Registrován: listopad 04
Bydliště: Jihočech
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod Hufino » 07 dub 2006 13:36

Takže jestli jsem to dobře pochopil, tak IDE1: deska - DVDslave uprostřed - HDDmaster na konci a IDE2: deska - CDslave uprostřed - HDDmaster na konci ( při dvou discích a dvou mechanikách)?Teď to mám na jedný kšandě IDE1 HDD a na druhý IDE2 DVD a CD.Myslíš, že mi bude dělat problémy připojit ještě jeden HDD na SATA?

:shock: Hufino

Uživatelský avatar
mijaja
Tvůrce článků
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 4136
Registrován: září 05
Bydliště: Zlín
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod mijaja » 07 dub 2006 16:55

IDE a SATA disky jdou po jiných sběrnicích, takže takhle se to vůbec neovlivňuje. Tak jak jsi to zapojení IDE popsal to bude dobré, jen aby byl na IDE1 HDD se systémem a potom všechny jumpery zastrčené na správných kolících.


Zpět na “Problémy s hardwarem”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů