Zapojenie Front panel LCD Vyřešeno

Zvukové karty, síťové karty, grafické karty, modemy…

Moderátoři: Pic, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

h0rac
nováček
Příspěvky: 18
Registrován: říjen 09
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Zapojenie Front panel LCD

Příspěvekod h0rac » 29 říj 2009 21:07

Zdravičko, skladal som si sám PC a mám bedňu Modecom Elite, Obrázek

Kupil som si k nej aj zdroj ( lebo bola bez zdroja ) FORTON 5OOW. Z bedne som pozapajal kable ale tu nastava problem pri Zapojeni LCDčka... USBčka, AUDIO,VOICE jacky , aj Sata redukcia čo je v predu funguje, okrem LCDčka, nechcem rozoberať predok lebo mam už všetko poskladane tak vam poviem ake kable mi idu z predu ... takže normal usbčkove, sata, audio jack .. tie som zapojil spravne, potom mi idu pinove kable na Start button a HDD led, tie som zapojil podla navodu k MSI doske a tu nastava ten problem. Z predu mi ide predpokladam kabel k LCDčku a trčia z neho tieto dva kable Obrázek
predstavte si že to neni len jeden takýto kablik ale že to ide z front panelu a su len 2 tie koncovky, so zubkami vystrčenymi a s prehlbenymi , čiže aby sa dalo zapojit a aby ste nestracali tu jednu koncovku , nuž lenže keď zapojim tento typ koncovky z môjho fortonu na ten jeden čo trči a skusim zapnuť PC tak PC sa nenaštartuje, preblikne a koniec, ventilatoriky sa otočia o pol centy +- a to je všetko. keď ho nezapojim PC sa naštartuje všetko ide v poho len to predne LCDčko nesvieti, a ďalšia vec je ta že k Power pinu čo je tak trčia tiež tieto 2 káble, keď zapojim iba power pin pc ide, keď zapojim aj jeden z tych kablov k fortonu tak PC ide a svieti mi power button v predu bedne na modro, čiže to je v poho, ale keď ich skusim prepojiť čiže pin necham zapnuty, a prepojim ten kabel so zubkamy čo ide s LCDčka ku kablu čo je spolu s pinom ten dierkovany, a potom nato zapojim forton tak nefunguje, ak zapojim osobitne LCDčko a osobitne ten kabel čo je pri pine tak nenaštartuje , ak zapojim iba pin a ten kabel na button nezapojim tak ten gombik v predu mi nesvieti ale pc ide. ak ho nezapojim a zapojim LCDčkovi kabel tak pc nenaštartuje. Súhrn. vždy keď pripjoim LCDčkovy kabel ku zdroju tak sa pc nenaštartuje, ak pripojim ten čo je pri power pine alebo nepripojim pc tak či tak ide... chcel by som sa vas spytať že ako to mam zapojiť aby mi to LCDčko v predu išlo ... vďaka

Reklama
h0rac
nováček
Příspěvky: 18
Registrován: říjen 09
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Zapojenie Front panel LCD

Příspěvekod h0rac » 30 říj 2009 20:40

nikto ?

Uživatelský avatar
zao
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 3801
Registrován: leden 07
Bydliště: Brno
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Zapojenie Front panel LCD

Příspěvekod zao » 30 říj 2009 23:20

vyfoť prosimtě zadek toho panelu, já jsem asi debil a jaksi mě to nejde pochopit, a nebo to zkus předělat nějak aby si ty konektory co jsou na obrázku nazval molex samec nebo samice a ostatní třebo podle toho kolik mjaí pinů, nebo se na to vykšlej a počkej až se někdo najde kdo to pochopí
Jsem tu abych vám poradil s výběrem jakéhokoliv HW a klidně vám udělám sestavu na míru za peníz jakej si řeknete a samozřejmě pomůžu i z něčím jiným když budu vědět.

Uživatelský avatar
Pic
Moderátor
Guru Level 13
Guru Level 13
Příspěvky: 23292
Registrován: září 06
Bydliště: Východní Čechy
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Zapojenie Front panel LCD

Příspěvekod Pic » 31 říj 2009 00:00

Skutečně je ten popis těžko k pochopení. Ještě dotaz - k té bedně není žádný popisek nebo nákres zapojení.
Přečti si pravidla tohoto fóra! Přečetl jsi si nejprve manuál? Piš tak, abychom Ti rozuměli! Na SZ neodpovídám na požadavky řešení Vašich problémů s PC!
Nic není dokonalé, ani člověk!

Uživatelský avatar
El Diablo
Moderátor
Elite Level 11.5
Elite Level 11.5
Příspěvky: 14099
Registrován: červen 06
Bydliště: In Hell
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Zapojenie Front panel LCD

Příspěvekod El Diablo » 31 říj 2009 00:08

Ten tvůj popis je srozumitelný asi jako manuál k japonskému videu...
Navíc typ bedny je Enigma ne Elite...
http://www.modecom.pl/product.php?categ ... 70&lang=ce
RTFM!!! UBCD - Ultimate Boot CD Zkusili jste to vypnout a zapnout? Aneb z PIO do DMA a zpět... :) * Jak provést Clear CMOS
Kdo se moc ptá, málo googlí. Doporučený freeware

i5 3570K, ASRock Z77 Extreme, 16GB Corsair, 120GB SSD Kingston +2TB Samsung, Gigabyte Radeon HD7870, Sharkoon ReX8VE, XL-747H

Uživatelský avatar
Myloš
Master Level 8.5
Master Level 8.5
Příspěvky: 6990
Registrován: duben 06
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Off Topic

Příspěvekod Myloš » 31 říj 2009 06:07

El Diablo:
Myslíš něco takového?
Přílohy
navod_dalkove_ovladani.jpg
Nechme překládat stroje; jsou chytré… :-D
  • Než položíte dotaz, nejprve se ptejte strejdy Gůůgla.
  • Výňatek z pravidel fóra PC-HELP:
    • Název tématu zvolte takový, aby co nejvýstižněji charakterizoval obsah tématu.
    • Nesnažte se řešit jiný problém (i když podobný) v jednom tématu. Raději založte nové téma.
  • Mýliti se je Myloš. ;-)

h0rac
nováček
Příspěvky: 18
Registrován: říjen 09
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Zapojenie Front panel LCD

Příspěvekod h0rac » 31 říj 2009 11:09

pardon som sa pomylil je to engima ... no môj navod vyzera takto čo mam doma
http://www.modecom.pl/upload/doc/instru ... enigma.pdf

tu su ešte obrazky v modecome takto vyzera predok keď je odobraty

Obrázek

ako tam vidite z toho lcdčka ide žlto čierno červeny kabel .. to je tento

Obrázek

odtial vychadzaju tieto dve koncovky tu tretiu čo je navyše si odmislite . a potom ako je bielo zeleno čierny kabel čo ide od power tlačitka tak ako sa zapaja ten pin o dosku tak od neho takmer pri konci sa zase odvijaju tieto 2 koncovky
Obrázek

keď zapojim tieto 2 koncovky čo su pri power pine o zroj tak mi svieti predne tlačitko na bedni, keď nezapojim tak nesvieti... čiže to je podla mňa v poho, pc funguje... ale keď zapojim od totho LCDčka tento kabel Obrázek

tak pc nenaštartuje , chladič sa len trošku potoči a koneic, nenačtartuje ... keď ho nezapojim tak pc normal naštartuje a funguje len to lcdčko nefunguje ... skusim vam to v priebehu dňa ešte odfotiť alebo natočiť video aby ste tomu viac pochopili


disk aj mechaniku mam zapojeny Sata kablom

Uživatelský avatar
Pic
Moderátor
Guru Level 13
Guru Level 13
Příspěvky: 23292
Registrován: září 06
Bydliště: Východní Čechy
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Zapojenie Front panel LCD

Příspěvekod Pic » 31 říj 2009 15:10

Z manuálu je vše jasné. Není na něm uvedeno, že by od LCD vedly 2 napájecí kabely, ale jen jeden a to klasický molex, jako je pro napájení disku ATA/IDE. Když jsi si dal již práci s focením, vyfoť ještě kabely s koncovkami od LCD panelu. Doufám, že tam nerveš napájecí kabel obráceně. Jednotlivé barvy kabelu musí být proti sobě.
Přečti si pravidla tohoto fóra! Přečetl jsi si nejprve manuál? Piš tak, abychom Ti rozuměli! Na SZ neodpovídám na požadavky řešení Vašich problémů s PC!
Nic není dokonalé, ani člověk!

h0rac
nováček
Příspěvky: 18
Registrován: říjen 09
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Zapojenie Front panel LCD

Příspěvekod h0rac » 31 říj 2009 16:15

takže tu môžete vidieť že z toho zeleno bielo čierneho kabla vychadza vystup na ten molex kabel ... ten keď zapojim o zdroj tak mi svieti power button Obrázek

a tu je molex kabel čo vychadza z LCDčka ... ten keď pripojim tak mi pc nenaštartuje ... za chvilu dodam aj video

Obrázek

v tom videu .. orvoril som bedňu ... z LCDčka vychadza tento molex kabel s 2ma koncovkamy, zubkate a dierkovane ... neni zapojeny. pc nabehne v poho len LCDčko nesvieti... vypnem pc, zapojim zubkovany z LCDčka do dierkovaneho zo zdroju , zapnem prud, stlačim gombik a vidite, ventilator sa len raz pohne a okusok a viac krat keď stlačim tak nič... ani zaber. a keď ho zase odpojim tak PC štartuje bez problemov, farbamy sedia a aj tak sa daju vopchať iba jednou stranou čiže takto, opačne sa nedaju

http://www.uloz.to/2946907/sdc11238.rar
Naposledy upravil(a) h0rac dne 31 říj 2009 16:24, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
zao
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 3801
Registrován: leden 07
Bydliště: Brno
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Zapojenie Front panel LCD

Příspěvekod zao » 31 říj 2009 16:18

to tlačítko je dobře a ztoho lcd zapoj jen tu samici(je to průchodka) a musí to jet pokud to nejede tak tam je asi někde zkrat a ochrana zdroje ho vypne a prosto pc nenajede
Jsem tu abych vám poradil s výběrem jakéhokoliv HW a klidně vám udělám sestavu na míru za peníz jakej si řeknete a samozřejmě pomůžu i z něčím jiným když budu vědět.

Uživatelský avatar
Pic
Moderátor
Guru Level 13
Guru Level 13
Příspěvky: 23292
Registrován: září 06
Bydliště: Východní Čechy
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Zapojenie Front panel LCD

Příspěvekod Pic » 31 říj 2009 16:23

Asi jsi mi nerozuměl - chci obrázek všech kabelů s koncovkami, které jdou od toho panelu. Měly by to být 4 .
Přečti si pravidla tohoto fóra! Přečetl jsi si nejprve manuál? Piš tak, abychom Ti rozuměli! Na SZ neodpovídám na požadavky řešení Vašich problémů s PC!
Nic není dokonalé, ani člověk!

h0rac
nováček
Příspěvky: 18
Registrován: říjen 09
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Zapojenie Front panel LCD

Příspěvekod h0rac » 31 říj 2009 16:28

to Pic : tam ich máš všetky ... ten molex samec a samica či ako ich to volate idu z LCDčka ... Ďalej ide HHDled, POwer HW ktore su napojene na pinoch na doske, SATA kabel ten je tiež napojeny na doske, USBčkove kable tie su tiež napojene na doske , Audio video tie su tiež napojene na doske ... a ešte teplotny snimač teploty procaku a ten som nezapojil ... tam hovoria že neikde pobliž procesoru by som ho mal dať ale ešte som ho nedal nikam ... všetky kable ktore idu su zapojene na doske a to vidno na obrazku ... ak ich nevidiš tak ich zakružkujem

a všetky kable z predu funguju ... audio a voice jack som skušal, všetky 4 USBčka som skusil idu , aj ten Sata kabel čo je predlženy funguje ... len to LCDčko v predu nefunguje a nechapem prečo ... Na jednom fore mi hovorili že môj zdroj utiahne a čosi viac ako by mal a to mam ešte okolo 100W rezervu .. .tak fakt netušim kde je problem . Pisal som aj do modecomu ale niak sa zatial neunuvali odpisať :D

tu je ešte obrazok ako vyzera predok tie usbčka a všetko

Obrázek


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na “Problémy s hardwarem”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 76 hostů