Zamrzání+BSOD Vyřešeno

Zvukové karty, síťové karty, grafické karty, modemy…

Moderátoři: Pic, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Uživatelský avatar
jaro3
člen Security týmu
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 43062
Registrován: červen 07
Bydliště: Jižní Čechy
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Zamrzání+BSOD

Příspěvekod jaro3 » 30 říj 2009 21:14

Mám dva HDD:
1) 250GB (XP) --více dat
2) 320GB (vista)

V poslední době mi systém XP zamrzává a občas to jde do BSOD.Viry to není... :D
RAM prohozeny , nakonec otestovány Memtestem ( každá 3 hodiny)--0 errors
HDD (XP) otestován utilitou od výrobce (boot) Western Digital . Quick scan i extended scan = oboje 0 errors..
Oba disky jsou stále připojeny. HDD s vistou je naprosto v pořádku.
Je možné , že HDD s více daty má větší spotřebu a zdroj je hraně? Zdroj je no name 400W, mám obsazeny všechny PCI +PCI Ex (grafika). Vše vyčištěno od prachu.
V propgramu AI Gear je při nevytíženém procesoru VCore 1,3V , při sebemenším vytížení napětí kolísá mezi 1,27-1,33V. Ve vistě jsem napětí neměřil.
Možná bude něco s těmi diagnostickými programy , třeba Cool´n Quit atd. Dík za radu.
Při práci s programy HJT, ComboFix,MbAM, SDFix aj. zavřete všechny ostatní aplikace a prohlížeče!
Neposílejte logy do soukromých zpráv.Po dobu mé nepřítomnosti mě zastupuje memphisto , Žbeky a Orcus.
Pokud budete spokojeni , můžete podpořit naše forum:Podpora fóra

Reklama
Uživatelský avatar
memphisto
Guru Level 13
Guru Level 13
Příspěvky: 21113
Registrován: září 06
Bydliště: Zlín - České Budějovice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Zamrzání+BSOD

Příspěvekod memphisto » 30 říj 2009 21:48

Disk má "zanedbatelnou" spotřebu, tam bych problém nehledal :? Co je napsáno na té BSOD? Číslo chyby ve formátu STOP:0X000000000
PRAVIDLA PC-HELP.CZ, PRAVIDLA sekce HijackThis, HijackThis návod, Memtest, CCleaner
Logy z programu HijackThis neposílejte prosím přes SZ, ale vkládejte je do patřičné sekce. Děkuji

Uživatelský avatar
jaro3
člen Security týmu
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 43062
Registrován: červen 07
Bydliště: Jižní Čechy
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Zamrzání+BSOD

Příspěvekod jaro3 » 30 říj 2009 21:54

No to jsem měl vyfotit , ale teď jsem na XP a win napsalo tohle( doufám že zase nevypadnu):
Přílohy
Snap333.jpg
Při práci s programy HJT, ComboFix,MbAM, SDFix aj. zavřete všechny ostatní aplikace a prohlížeče!
Neposílejte logy do soukromých zpráv.Po dobu mé nepřítomnosti mě zastupuje memphisto , Žbeky a Orcus.
Pokud budete spokojeni , můžete podpořit naše forum:Podpora fóra

Uživatelský avatar
Pic
Moderátor
Guru Level 13
Guru Level 13
Příspěvky: 23292
Registrován: září 06
Bydliště: Východní Čechy
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Zamrzání+BSOD

Příspěvekod Pic » 30 říj 2009 21:56

Na modré obrazovce není náhodou odkaz na nějaký problém s určitým programem? Jinak větší problémy bývají se stabilitou napětí zdroje ve větvi +12V.Změření nic vlastně neukáže, protože pokles se projeví ve zlomcích vteřin a tím dojde ke ztrátě dat a pádu systému. Nepíšeš jakou máš ZD, procesor, paměti, GK, případně další a tak těžko odhadnout zda to je zdrojem (jaké značky je zdroj?). Disky nejsou těmi komponentami, které nejvíce zatěžují zdroj.
Přečti si pravidla tohoto fóra! Přečetl jsi si nejprve manuál? Piš tak, abychom Ti rozuměli! Na SZ neodpovídám na požadavky řešení Vašich problémů s PC!
Nic není dokonalé, ani člověk!

Uživatelský avatar
jaro3
člen Security týmu
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 43062
Registrován: červen 07
Bydliště: Jižní Čechy
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Zamrzání+BSOD

Příspěvekod jaro3 » 30 říj 2009 22:02

Sestava je v mém profilu, zdroj jsem psal no name, viz výše.Teď to zrovna jde vcelku dobře, ale občas to zamrzne, jak v prohlížeči tak ve složkách. Někdy dokonce už na uvítací obrazovce následuje BSOD...
Při práci s programy HJT, ComboFix,MbAM, SDFix aj. zavřete všechny ostatní aplikace a prohlížeče!
Neposílejte logy do soukromých zpráv.Po dobu mé nepřítomnosti mě zastupuje memphisto , Žbeky a Orcus.
Pokud budete spokojeni , můžete podpořit naše forum:Podpora fóra

Uživatelský avatar
memphisto
Guru Level 13
Guru Level 13
Příspěvky: 21113
Registrován: září 06
Bydliště: Zlín - České Budějovice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Zamrzání+BSOD

Příspěvekod memphisto » 30 říj 2009 22:09

Vypni restartování při chybě a pak tu chybu nemusíš fotit a jen opíšeš to číslo. To číslo BSOD chyby by určitě alespoň naznačilo s čím je problém
PRAVIDLA PC-HELP.CZ, PRAVIDLA sekce HijackThis, HijackThis návod, Memtest, CCleaner
Logy z programu HijackThis neposílejte prosím přes SZ, ale vkládejte je do patřičné sekce. Děkuji

Uživatelský avatar
jaro3
člen Security týmu
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 43062
Registrován: červen 07
Bydliště: Jižní Čechy
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Zamrzání+BSOD

Příspěvekod jaro3 » 30 říj 2009 22:27

Jsem si vzpomněl , že jsem to přeci jen před pár dny nafotil (bohužel se zapnutým bleskem)
Přílohy
Snímek21 117.jpg
Při práci s programy HJT, ComboFix,MbAM, SDFix aj. zavřete všechny ostatní aplikace a prohlížeče!
Neposílejte logy do soukromých zpráv.Po dobu mé nepřítomnosti mě zastupuje memphisto , Žbeky a Orcus.
Pokud budete spokojeni , můžete podpořit naše forum:Podpora fóra

Uživatelský avatar
Pic
Moderátor
Guru Level 13
Guru Level 13
Příspěvky: 23292
Registrován: září 06
Bydliště: Východní Čechy
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Zamrzání+BSOD

Příspěvekod Pic » 30 říj 2009 22:47

Podle špatně čitelného obrázku je tam zmíněn soubor win32k.sys. Tento soubor byl upravován balíčkem SP3 a nachází se v C:\Windows\system32 a také v C:\Windows\system32\dllcache a jeho velikost je v mém případě po SP3 - 1 847.168 - Jinak zdroj by měl teoreticky stačit, ale jelikož je no name tak, asi nebude z kvalitních součástek a pokud má už něco za sebou, může to být právě zdrojem. Bohužel tu chybu uvedenou hned na začátku nepřečtu - je to strašně rozmazané.
Přečti si pravidla tohoto fóra! Přečetl jsi si nejprve manuál? Piš tak, abychom Ti rozuměli! Na SZ neodpovídám na požadavky řešení Vašich problémů s PC!
Nic není dokonalé, ani člověk!

Uživatelský avatar
memphisto
Guru Level 13
Guru Level 13
Příspěvky: 21113
Registrován: září 06
Bydliště: Zlín - České Budějovice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Zamrzání+BSOD

Příspěvekod memphisto » 30 říj 2009 22:48

Tady máš něco o té chybě přímo od MS a píší tam, že by to mohlo být zapojením hlavního disku s OS (master) jako podřízený (slave). Pokud se ovšem jedná o IDE disky
PRAVIDLA PC-HELP.CZ, PRAVIDLA sekce HijackThis, HijackThis návod, Memtest, CCleaner
Logy z programu HijackThis neposílejte prosím přes SZ, ale vkládejte je do patřičné sekce. Děkuji

Uživatelský avatar
jaro3
člen Security týmu
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 43062
Registrován: červen 07
Bydliště: Jižní Čechy
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Zamrzání+BSOD

Příspěvekod jaro3 » 30 říj 2009 23:12

Ne oba disky jsou na SATA2.

Tak to spadlo při aktualizaci Opery

To podstatné je tady:

Kernel_Data_Inpage_Error

Stop: 0x0000007A (0xC05D3288, 0xC0000185, 0xBA651642, 0x7A952860)

ftdisk.sys –Adress BA651642 base at BA647000, DateStamp 3b7d8419

Díky za pomoc, jdu spát…
Při práci s programy HJT, ComboFix,MbAM, SDFix aj. zavřete všechny ostatní aplikace a prohlížeče!
Neposílejte logy do soukromých zpráv.Po dobu mé nepřítomnosti mě zastupuje memphisto , Žbeky a Orcus.
Pokud budete spokojeni , můžete podpořit naše forum:Podpora fóra

Uživatelský avatar
memphisto
Guru Level 13
Guru Level 13
Příspěvky: 21113
Registrován: září 06
Bydliště: Zlín - České Budějovice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Zamrzání+BSOD

Příspěvekod memphisto » 31 říj 2009 15:02

Co jsem tak hledal dál, tak jsem našel, že někomu podobné problémy dělal program Securom, nemáš jej nainstalovaný?
PRAVIDLA PC-HELP.CZ, PRAVIDLA sekce HijackThis, HijackThis návod, Memtest, CCleaner
Logy z programu HijackThis neposílejte prosím přes SZ, ale vkládejte je do patřičné sekce. Děkuji

Uživatelský avatar
Pic
Moderátor
Guru Level 13
Guru Level 13
Příspěvky: 23292
Registrován: září 06
Bydliště: Východní Čechy
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Zamrzání+BSOD

Příspěvekod Pic » 31 říj 2009 15:44

Soubor ftdisk.sys má co do činění s činností disků i CD/DVD mechaniky. Je dobré spustit chkdsk / r ke kontrole a případné opravě disku. Jinak velikost souboru v systému Windows XP je 125.056 bytů, ale u mne je 125.184. Měl by být ve složce C: \ Windows \ system32 \ drivers. Pokud je jinde např. c: \ windows nebo c: \ windows \ system32, může to být prevít.
Protože předchozí modrá obrazovka odkazovala na jiný soubor, přidávám na odkaz, kde je řešení tohoto problému. Buhužel v angličtině, přesto to je zajímavé. Zde je: http://www.youtube.com/watch?v=aUJW6X6BnTY
Přečti si pravidla tohoto fóra! Přečetl jsi si nejprve manuál? Piš tak, abychom Ti rozuměli! Na SZ neodpovídám na požadavky řešení Vašich problémů s PC!
Nic není dokonalé, ani člověk!


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Náhodné zamrzání PC
    od Styxik » 20 kvě 2023 23:59 » v Problémy s hardwarem
    7
    1264
    od Styxik Zobrazit poslední příspěvek
    23 kvě 2023 08:31
  • zamrzání pc win11
    od gogo1963 » 15 říj 2023 09:34 » v Windows 11, 10, 8...
    12
    2135
    od gogo1963 Zobrazit poslední příspěvek
    24 říj 2023 08:33
  • bsod při hře Příloha(y)
    od matesfox » 06 led 2024 12:46 » v BSOD (Blue Screen Of Death)
    4
    2022
    od matesfox Zobrazit poslední příspěvek
    13 led 2024 19:41
  • Pád PC po spuštění hry be BSOD
    od Radoozek » 07 pro 2023 15:00 » v Problémy s hardwarem
    4
    1845
    od Radoozek Zobrazit poslední příspěvek
    08 pro 2023 16:45
  • Náhodné BSOD Příloha(y)
    od TheSalon112 » 21 úno 2024 18:32 » v BSOD (Blue Screen Of Death)
    0
    852
    od TheSalon112 Zobrazit poslední příspěvek
    21 úno 2024 18:32

Zpět na “Problémy s hardwarem”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Majestic-12 [Bot] a 10 hostů