ATI Catalyst Control Center se nezobrazuje. Kudy do něj?* Vyřešeno

Zvukové karty, síťové karty, grafické karty, modemy…

Moderátoři: Pic, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

fNxXx
Level 2
Level 2
Příspěvky: 176
Registrován: říjen 09
Bydliště: Stráž pod Ralskem
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: ATI Catalyst Control Center se nezobrazuje. Kudy do něj?*

Příspěvekod fNxXx » 05 lis 2009 14:27

Prostě CCC ikona zmizela ze systray cca před 2-3 měsíci.Zkoušel jsem odinstalovat ovladače a nainstalovat nové nepomohlo to.Už delší dobu když chci nainstalovat nové ovladače tak při instalaci CCC mi instalační proces "doběhne" až nakonec a hodí mi to chybu nějaký myslim že... "chyba v (a ted čísla) 0x........ dal sem ok a v instalaci jsem normálně pokračoval.Počítač jde stabilně tak jak má a nemám žádný problém nastavení je zachováno stejně jako jsem ho měl jen CCC nikde :(.Ale myslím si že na tom má taky svou váhu to že od té doby co je verze ovladačů 9 a více tak se už v systray CCC neobjevuje.Proto jsem se ještě chtěl zeptat kde seženi drivery starší než 8.9 jestli to teda vůbec pomůže a postup co přesně mám dělat nebo já už jsem ztoho "jalovej".
Notebook ASUS N61VN-JX079X Microsoft Windows 7 Professional

Reklama
peacoq
Pohlaví: Nespecifikováno

Re: ATI Catalyst Control Center se nezobrazuje. Kudy do něj?*

Příspěvekod peacoq » 05 lis 2009 17:53

CCC tam neni > nebyl vyinstalovany, kdyby jsi to precetl podrobne, tak jako jsem se to snazil rozepsat, uvidis tam, ze proces insalace sice probehne, ale CCC nevyinstaluje, nehlede na to, ze nyni dokonce uvadis i jakousi chybu instalace. Je to presne ten pripad, jak uvadim (?): PC nevykazuje zadny problem, a ''najedno'' jsi si vsimnul, ze CCC nebezi a vubec neni instalovany.
Kompaktiblitu dohledej na teto strance (jak jiz je uvedene) a vypadne ''to co mas pouzit'': http://www.amd.com/uk/Pages/AMDHomePage.aspx
Vpravo nahore:
- Component Cathegory > Graphics
- Operatinfg System > xxx
- Product Line > xxx
- Product Model > xxx

...je mozne, ze dokonce vypadne doporuceni instalovat ATI driver, tazv. ATI Legacy, coz je jeste specificke a toto ATI vydava myslim jen 2krat rocne, a je to pro PC se ATI slabou grafikou.

Takze zadej specifikaci tveho PC a vypadne odkaz na stazeni prislusne verze ovladacu, ...toto je prvni postup, protoze ATI/AMD udelal zmeny v instalacnich baliccich, jak uvadim, a tak standartnim postupem CCC jiz nevyinstalujes, protoze se vice klade na duraz kompaktibility, nez doposud.
Teprve v pripade, ze PC - grafika, zacne vykazovat problemy se pristoupi na ''upravu/modifikaci'' doporuceneho baliku ovladacu pomoci Mobility Moder, ..ale i to uvadim a je to spojene s riziky, viz vyse.

Jeslti nevis, napis specifikaci (tam, kde jsou ''xxx'') a nekdo, nebo ja, ti to dohleda, a potom odinsytalujes co je tam doposud, vycistis kopl od starych zapisu v registrech, pro jistotu vypnes UAC - User Account Control, a nainstalujes dannou doporucenou verzi dle predchoziho dohledani.

fNxXx
Level 2
Level 2
Příspěvky: 176
Registrován: říjen 09
Bydliště: Stráž pod Ralskem
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: ATI Catalyst Control Center se nezobrazuje. Kudy do něj?*

Příspěvekod fNxXx » 05 lis 2009 18:34

Ta grafika je dobrá.Jenže cca před rokem my instalace šla normálně vpohodě, ale pak se u dalších instalací začala objevovat ta chyba a CCC se už nezobrazoval.Ze stránky výrobce jak již uvádíš jsem ovladače samozřejmě stahoval.Naposledy verzi 9.3 kterou ted vlastním.Takže jestli tomu rozumím dobře tak mám ty ovladače aktualizovat na vyšší.
Notebook ASUS N61VN-JX079X Microsoft Windows 7 Professional

peacoq
Pohlaví: Nespecifikováno

Re: ATI Catalyst Control Center se nezobrazuje. Kudy do něj?*

Příspěvekod peacoq » 05 lis 2009 18:43

Ano, je to z duvodu, jak jsem ti rozepsal a projevil se drive, nebo az nyni a je to ciste nevyinstalovany CCC, ale PC jinak jde dobre.
Ono se da existovat bez nej, ale prece jen je lepsi mit radeji starsi ovladace (DD - Display Drivers + CCC Bundle, tj. plus komponenty Catalyst/u), ktere pro tebe budou doporuceny na danne strance (nebo uvedenou ATI Legacy verzi ovladacu), nez (nej-)novejsi verzi a nemit CCC.
Ostatne uz je to vse uvedene, a je to reseni tveho dotazu. Nasledne je reseni, doporucena verze vcetne jdouciho CCC, a v pripade grafickych problemu prijmout riziko modifikace.

fNxXx
Level 2
Level 2
Příspěvky: 176
Registrován: říjen 09
Bydliště: Stráž pod Ralskem
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: ATI Catalyst Control Center se nezobrazuje. Kudy do něj?*

Příspěvekod fNxXx » 05 lis 2009 18:51

Nejdřív ještě udělám log a potom to potom to udělám snad.A ty si měl stejný problém?KDyžtak mi napiš PM.
Notebook ASUS N61VN-JX079X Microsoft Windows 7 Professional

peacoq
Pohlaví: Nespecifikováno

Re: ATI Catalyst Control Center se nezobrazuje. Kudy do něj?*

Příspěvekod peacoq » 05 lis 2009 19:22

Ano, mel, a podrobne jsem procetl co se dalo, vcetne poznatku o unahlene modifikaci ovladacu.
(A nebo ze drive reseni tohoto problemu bylo vynuti UAC behem instalace, atd., viz vyse popsane, ale v tomto pripade to reseni (uz) neni.)
Nasledne jsem to resil ve svem okruhu a doposud nikdo nemusel dojit k pokusu modifikovat (coz nakonec muze byt a bude asi jedine reseni, ale jen v pripade, ze to bude nevyhnutne, aby sis zbytecne nerozvrtal kompl), a soucasne totiz urcite reseni nabizi ona Legacy-verze, ktera se instaluje standartne, ale je opomijena, protoze lide pouzivaji Recommended DD+CCC Version ve smyslu - aktualizovat, coz u slabych grafik ani v plnem rozsahu vydaneho baliku neni mozne a projevi se to absenci CCC, a tedy nesmyslnosti aktualizovat.
(Pak zalezi na dannem problemu, zda PC jde a jen chybi CCC, a nebo zda doslo k problemu typu prehravani videa, full-streram mode, stream,..)

fNxXx
Level 2
Level 2
Příspěvky: 176
Registrován: říjen 09
Bydliště: Stráž pod Ralskem
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: ATI Catalyst Control Center se nezobrazuje. Kudy do něj?*  Vyřešeno

Příspěvekod fNxXx » 21 pro 2009 09:22

Už to neřeším jelikož mám nové PC.

VYŘEŠENO
Notebook ASUS N61VN-JX079X Microsoft Windows 7 Professional


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • ADB app control - manager
    od jaojao » 26 bře 2024 12:49 » v Vše ostatní (sw)
    0
    634
    od jaojao Zobrazit poslední příspěvek
    26 bře 2024 12:49
  • Alienware command center
    od honzin02 » 28 úno 2024 14:56 » v Vše ostatní (sw)
    0
    746
    od honzin02 Zobrazit poslední příspěvek
    28 úno 2024 14:56
  • Windows nezobrazuje podrobnosti souborů Příloha(y)
    od pepanecek5 » 04 úno 2024 14:01 » v Windows 11, 10, 8...
    4
    837
    od kecalek Zobrazit poslední příspěvek
    05 úno 2024 19:57

Zpět na “Problémy s hardwarem”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů