ATI Catalyst Control Center se nezobrazuje. Kudy do něj?* Vyřešeno

Zvukové karty, síťové karty, grafické karty, modemy…

Moderátoři: Pic, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

fNxXx
Level 2
Level 2
Příspěvky: 176
Registrován: říjen 09
Bydliště: Stráž pod Ralskem
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

ATI Catalyst Control Center se nezobrazuje. Kudy do něj?*

Příspěvekod fNxXx » 04 lis 2009 18:12

Zdravím

Mám problém a to ten že když jsem spustil PC tak v liště se nezobrazila ikona s CCC ani ve složce jsem to nenašel ani ve vlastnostech zkusil jsem aktualizovat kompletně celé GK drivery nepomohlo sice všecho jde tak jak má nastavení grafiky je stále stejné jak bylo ale CCC nikde.Proto jsem se chtěl zeptat jestli to ještě někde nenajdu nebo co mám dělat.

Díky za odpověd.
Naposledy upravil(a) Myloš dne 05 lis 2009 09:26, celkem upraveno 1 x.
Důvod: Oprava nadpisu (s ohledem na pravidla fóra) z nic neříkajícího „ATI Catalyst Control Center“.

Reklama
guest
Pohlaví: Nespecifikováno

Re: ATI Catalyst Control Center

Příspěvekod guest » 04 lis 2009 18:19

Klikni pravou myší do lišty - vyber Vlastnosti a zde jestli nemáš zaškrtlou položku skrýt neaktivní ikony. Pokud ne, tak ji zaškrtní, Vyber Vlastní a tam tu ikonu povol.
Přílohy
i.JPG

fNxXx
Level 2
Level 2
Příspěvky: 176
Registrován: říjen 09
Bydliště: Stráž pod Ralskem
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: ATI Catalyst Control Center

Příspěvekod fNxXx » 04 lis 2009 18:23

Položku skrát neaktivní ikonu mám zaškrtlou stále když dám vedle vlastní podle tvé přílohy sjedu kousek dolu a je tam ikona ATI ale co mi vrtá hlavou je to že vedle je napsáno hamachi -- připraven a ptám se zda mám kliknou na tu ikonu a dát obnovit výchozí?
Notebook ASUS N61VN-JX079X Microsoft Windows 7 Professional

guest
Pohlaví: Nespecifikováno

Re: ATI Catalyst Control Center

Příspěvekod guest » 04 lis 2009 18:26

Nic nezkazíš, buďto se obnoví anebo ne, ale pokud mš zaškrtlé skrytí, pak se nediv že není v systray.

fNxXx
Level 2
Level 2
Příspěvky: 176
Registrován: říjen 09
Bydliště: Stráž pod Ralskem
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: ATI Catalyst Control Center

Příspěvekod fNxXx » 04 lis 2009 18:32

Hh no ale co je to systray?
Notebook ASUS N61VN-JX079X Microsoft Windows 7 Professional

fNxXx
Level 2
Level 2
Příspěvky: 176
Registrován: říjen 09
Bydliště: Stráž pod Ralskem
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: ATI Catalyst Control Center

Příspěvekod fNxXx » 04 lis 2009 18:36

Neobnovilo se to.
Notebook ASUS N61VN-JX079X Microsoft Windows 7 Professional

guest
Pohlaví: Nespecifikováno

Re: ATI Catalyst Control Center

Příspěvekod guest » 04 lis 2009 18:45

To je ta modrá lišta -systémová lišta. Tak nevím, možná by se ta ikona dala myší jen přetáhnout, ale pokud není problém nechal bych to být. Možná je to někde v nastavení CCC ale netuším.nemám.

Uživatelský avatar
sondaw
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 369
Registrován: březen 08
Bydliště: Brno
Pohlaví: Žena
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: ATI Catalyst Control Center

Příspěvekod sondaw » 04 lis 2009 20:37

Zdravím, CCC najdeš v C:\Program Files (x86)\ATI Technologies\ATI.ACE\Core-Static\CLI.exe" Start CCC
To (x86) je u mne na Vistě, pokud máš XP tak tam nebude
Spusť Catalyst>Preferences>označ Enable System Tray Menu a bude se ti v liště u hodin objevovat

peacoq
Pohlaví: Nespecifikováno

Re: ATI Catalyst Control Center

Příspěvekod peacoq » 04 lis 2009 20:43

Jinymi slovy ..je to presne tento pripad ? (aby se zamezilo podobnosti s jinym problemem):
...bude to vycerpavajici, ale dostatecne podrobne, aby ti to pomohlo...

- doted jsi instaloval balik DD + CCC Bundle v jednom a aktualizovaly se ovladace i CCC, ..je to tak?
http://game.amd.com/us-en/drivers_catalyst.aspx
- a po instalaci najednou zmizel CCC > ve vyinstalovanych prgramech je sice Catalyst Instal Manager, ale slozka v programech Program Files > ATI Technologies je prazdna ...chybi ikonka ATI na systemove liste (v pravo dole) a tedy CCC neni detekovan jako bezici procech, chybi ti ikonka ATI Catalyst ( pri kliknuti pravym na plochu), Start/Spustit neobsahuje slozku Catalyst Control Center.
CCC proste neni, ale PC jinam nejevi zadny problem, ...prehrava videa, full=screen, straamove video, hry.., vse OK ?

Mas poneti, kdy se to stalo, tj. jakou verzi ovladacu mas nyni?, aktualni je 9-10 ...a jestli tedy pri verzi 9-9, 9-8 CCC k mani byl (predpokladam, ze ano), ...
- problem je zpusoben nekompaktibilitou s tvoji grafikou i kdyz jsi instaloval ovladace tak jako doposud (a nepomuze ani to, kdy budes instalovas zvlast Display Drivers a nasledne CCC), obecne reseni existuje, ale neni platne pro vsechny verze a obnasi jiste riziko.

Muzes zkusit:
- odinstalovat CCC > vysitit Ccleanerem
- vypnout User Account Control > Restart (pro provedeni je nutny restart, a UAC muze blokovat spravny prubeh instalce, a funkci UAC je mozne pripadne opet aktivoat a restartovat)
- odinstalovat .NET Framework (verze 3.5 SP 1) > vycistit Ccleanerem > Restart > instalovat > Restart
- odinstalovat C++ 2005 Redistribution > vycistit Ccleanerem > Restart > instalovat > Restart
- instalovat DD+CCC verze 9-10 > Restar
- zpet aktivovat User Account Control > Restart

> ale pravdepodobne nepochodis, ...nejspis to souvisi se slabsi grafickou kartou, protze od verze 9-9 se delaly ''jakesi zmeny'' v tomto instalcnim baliku all-in-one (Display Drivers + CCC).
Zde si prekontroluj co tvoje GK vyzaduje/podporuje: http://www.amd.com/uk/Pages/AMDHomePage.aspx

I kdyz doposud problem nebyl (od verze DD + CCC Bundle 9-9 se to ale projevilo a i kdyz PC jde v poradku CCC neni vyinstalovan, ale ani to neplati univerzalne) > reseni je modifikovat 'upravit' ovladace pomoci http://www.driverheaven.net/modtool.php
> ale ja ti to nedoporucuji v pripade, ze PC nemam zadny problem, protoze obecne je v popisovano dost pripadu 'selhani systemu' a nebo jiny problem spojen prave s touto modifikaci.
(obecne se modifikace uvadi jako reseni (a pred tim se zase pro zmenu uvadelo, ze staci vypnout UAC), ale soucasne je dost poznatku o padu systemu, problemu nasledne instalovat aktualni ovladace, apod. - reseni to je, ale obnasi riziko a ja ti ho doporucuji az v pripade, ze ti grafika ''odejde'' a bude to nutne resit vice razantne)

Nemas-li zavazny problem s grafikou a ''jen ten CCC zmizel'', ...ja jsem to vyresil navratem na ovladace verze 9-8, kdy PC Catalyst standartne pouzival.

fNxXx
Level 2
Level 2
Příspěvky: 176
Registrován: říjen 09
Bydliště: Stráž pod Ralskem
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: ATI Catalyst Control Center

Příspěvekod fNxXx » 05 lis 2009 09:12

Grafická karta - ATI Radeon X1650 series 512MB AGP
Grafické ovladače (verze) - 9.3 a stahoval jsem je ze stránky výrobce takže zde www.ati.amd.com stahoval jsem kompletní ovladače.
Notebook ASUS N61VN-JX079X Microsoft Windows 7 Professional

fNxXx
Level 2
Level 2
Příspěvky: 176
Registrován: říjen 09
Bydliště: Stráž pod Ralskem
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: ATI Catalyst Control Center

Příspěvekod fNxXx » 05 lis 2009 09:16

sondaw píše:Zdravím, CCC najdeš v C:\Program Files (x86)\ATI Technologies\ATI.ACE\Core-Static\CLI.exe" Start CCC
To (x86) je u mne na Vistě, pokud máš XP tak tam nebude
Spusť Catalyst>Preferences>označ Enable System Tray Menu a bude se ti v liště u hodin objevovat

Ve složce ATI Techlogoie je jen Uinstallall.
Notebook ASUS N61VN-JX079X Microsoft Windows 7 Professional

Uživatelský avatar
sondaw
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 369
Registrován: březen 08
Bydliště: Brno
Pohlaví: Žena
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: ATI Catalyst Control Center se nezobrazuje. Kudy do něj?*

Příspěvekod sondaw » 05 lis 2009 10:21

Já nevím, ale pokud píšeš, že CCC funguje jak dřív, jenom není ikona v systray a složka je prázdná, tak někde být přece musí. Zkusils dát do vyhledávání a hledat její umístění v PC?


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • ADB app control - manager
    od jaojao » 26 bře 2024 12:49 » v Vše ostatní (sw)
    0
    634
    od jaojao Zobrazit poslední příspěvek
    26 bře 2024 12:49
  • Alienware command center
    od honzin02 » 28 úno 2024 14:56 » v Vše ostatní (sw)
    0
    746
    od honzin02 Zobrazit poslední příspěvek
    28 úno 2024 14:56
  • Windows nezobrazuje podrobnosti souborů Příloha(y)
    od pepanecek5 » 04 úno 2024 14:01 » v Windows 11, 10, 8...
    4
    837
    od kecalek Zobrazit poslední příspěvek
    05 úno 2024 19:57

Zpět na “Problémy s hardwarem”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů