Instalace Bluetooth na Pc

Zvukové karty, síťové karty, grafické karty, modemy…

Moderátoři: Pic, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Prezidentik
nováček
Příspěvky: 5
Registrován: prosinec 09
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Instalace Bluetooth na Pc

Příspěvekod Prezidentik » 22 pro 2009 18:56

Čau,
dneska jsem si byl v T-Mobilu koupit nějaký bluetooth k Pc.
Prodavačka mi řekla, že mají jenom tento, tak jsem si koupil -> http://www.alza.cz/bluetooth-usb-adapte ... d68981.htm ,
když jsem však přišel domů, tak jsem přišel na to, že v balení není žádné Cd, abych si mohl nainstalovat nějaký software .
Já jsem nikdy s něčím podobným nepracoval, takže si s tím nevím rady.
Ale vím, že když Bluetooth zastrčím do do USB, tak to po mně chce pořád nějakou instalaci...

Poradí mi někdo, co s tím?
Díky :P

Reklama
Prezidentik
nováček
Příspěvky: 5
Registrován: prosinec 09
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Instalace Bluetooth na Pc

Příspěvekod Prezidentik » 23 pro 2009 10:40

Včera jsem se s tím několik hrál, avšak nepodařilo se mi Bluetooth zprovoznit.

Jenom se mi podařilo nainstalovat programy BlueSoleil a taky Widcomm.

Nejspíše, ale bude problém s Bluetoothem, jelikož když ho zapojím, tak mi dole v pravo v liště vykočí, že byl nalezen nový hardware a taky když dám Ovládací panel > Systém > Hardware > Správce Zařízení, tak se mi tam taky normálně zobrazí.

Nechce mi někdo poradit co mám udělat? (nejspíše co mám nainstalovat, aby ten počítač ten BT správně rozpoznal)?

Nějaké informace o Bluetoothu :
Celý název : OMEGA Bluetooth USB adaptér Class I v2.0 http://www.alza.cz/bluetooth-usb-adapte ... d68981.htm
Výrobce : Omega
Když ho zastrčím do Pc, tak mi to píše: Bcm92035dgrom

Díky :)

Uživatelský avatar
jaojao
Level 5.5
Level 5.5
Příspěvky: 2600
Registrován: srpen 07
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Instalace Bluetooth na Pc

Příspěvekod jaojao » 23 pro 2009 10:50

Intel > nvidia > WD > Kingston > Seasonic > LG > XP <<< takhle nějak :) a zde např.: https://1url.cz/iriwZ (ta dívka tam to je dcera )

peacoq
Pohlaví: Nespecifikováno

Re: Instalace Bluetooth na Pc

Příspěvekod peacoq » 23 pro 2009 10:56

Ahoj, ...musis na stranku vyrobce zarizeni a tam stahnout ovladac.
WidCom BT pro Windows z uvedeneho odkazu pises, ze mas nainstalovany,...kdyz PC nepoznal zarizeni, musis u vyrobce dohledat ovladac ''po me chce porad nejakou instalaci''.
Ale ty potrebujes jeste neco jineho: ...driver for BCM92035DGROM blue-tooth usb adapter: http://answers.yahoo.com/question/index ... 924AA7uSjH

Prezidentik
nováček
Příspěvky: 5
Registrován: prosinec 09
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Instalace Bluetooth na Pc

Příspěvekod Prezidentik » 23 pro 2009 13:00

jaojao píše:Ahoj, co zkusit tohle:
http://www.broadcom.com/support/bluetooth/update.php

Když dám toto, tak mi to při instalaci píše Could not read Bluetooth Device information, přičemž BT je zapnuté... :?

Prezidentik
nováček
Příspěvky: 5
Registrován: prosinec 09
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Instalace Bluetooth na Pc

Příspěvekod Prezidentik » 23 pro 2009 13:01

peacoq píše:Ahoj, ...musis na stranku vyrobce zarizeni a tam stahnout ovladac.
WidCom BT pro Windows z uvedeneho odkazu pises, ze mas nainstalovany,...kdyz PC nepoznal zarizeni, musis u vyrobce dohledat ovladac ''po me chce porad nejakou instalaci''.
Ale ty potrebujes jeste neco jineho: ...driver for BCM92035DGROM blue-tooth usb adapter: http://answers.yahoo.com/question/index ... 924AA7uSjH

Ten driver jsem zkoušel hned jako první, ale nepomohlo to... :-(

peacoq
Pohlaví: Nespecifikováno

Re: Instalace Bluetooth na Pc

Příspěvekod peacoq » 23 pro 2009 13:28

Nemusis psat zpravu, kdyz pises v tematu,...
Neinstaloval jsi WidComm Upadate pri zapojenem BToothu?, to ze no nemuze nacist vypada jako chuba podobna jako pri instalovani webky, kdy lide webku zapoji, potm instaluji ovladace a ono je to nutne delat obracene.
Jak jsi to tedy instaloval a jsi jsi presne delal?, ...kdy to po tobe porad neco chce :) ...pravdepodobne je to jen nedorzeni postupu a tak se ''nesrovnal'' ovladac se zarizeni, ktere v dobe instalace bylo aktivni/zappojene.

Mel bys postupovat takto:
(puzivas Ccleaner?, nejjednodussi nastroj na cisteni registru - kdyz ne, napisi co a jak s nim / jsem ted u PC, tak si pripadne obratem napis)
- odstranit ovladac WidComm, i ten driver for BCM > vycistit PC Cclenar/em-registry > Restart
- instalovat WidCom Update > Restart
- po nabehnuti zkontrolovat, ze v systemu neni nejaka zapomenuta slozka souvisejici s wid-comem (pripadne manualne odstranit > znovu Cclener - smetak i registry > Restart)
- instalovat onen ovladac /driver for BCM > Restart
- pripojit BT (-a doufat)

Tak bys mel instalovane zakladni doplnky souvisenici s chybou BT/driver for BCM, dale bych se musel podivat, je toho po netu na tto tema dost (neco se resi univerzalne, neco je problem, zvlast je-li to spojene s OS Win 7 - nemas ho nahodou).

Uživatelský avatar
jaojao
Level 5.5
Level 5.5
Příspěvky: 2600
Registrován: srpen 07
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Instalace Bluetooth na Pc

Příspěvekod jaojao » 23 pro 2009 13:34

Hmm tak by se to mělo dělat, ale ......
Naposledy upravil(a) jaojao dne 02 led 2010 10:44, celkem upraveno 1 x.
Intel > nvidia > WD > Kingston > Seasonic > LG > XP <<< takhle nějak :) a zde např.: https://1url.cz/iriwZ (ta dívka tam to je dcera )

Prezidentik
nováček
Příspěvky: 5
Registrován: prosinec 09
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Instalace Bluetooth na Pc

Příspěvekod Prezidentik » 23 pro 2009 14:44

peacoq píše:Nemusis psat zpravu, kdyz pises v tematu,...
Neinstaloval jsi WidComm Upadate pri zapojenem BToothu?, to ze no nemuze nacist vypada jako chuba podobna jako pri instalovani webky, kdy lide webku zapoji, potm instaluji ovladace a ono je to nutne delat obracene.
Jak jsi to tedy instaloval a jsi jsi presne delal?, ...kdy to po tobe porad neco chce :) ...pravdepodobne je to jen nedorzeni postupu a tak se ''nesrovnal'' ovladac se zarizeni, ktere v dobe instalace bylo aktivni/zappojene.

Mel bys postupovat takto:
(puzivas Ccleaner?, nejjednodussi nastroj na cisteni registru - kdyz ne, napisi co a jak s nim / jsem ted u PC, tak si pripadne obratem napis)
- odstranit ovladac WidComm, i ten driver for BCM > vycistit PC Cclenar/em-registry > Restart
- instalovat WidCom Update > Restart
- po nabehnuti zkontrolovat, ze v systemu neni nejaka zapomenuta slozka souvisejici s wid-comem (pripadne manualne odstranit > znovu Cclener - smetak i registry > Restart)
- instalovat onen ovladac /driver for BCM > Restart
- pripojit BT (-a doufat)

Tak bys mel instalovane zakladni doplnky souvisenici s chybou BT/driver for BCM, dale bych se musel podivat, je toho po netu na tto tema dost (neco se resi univerzalne, neco je problem, zvlast je-li to spojene s OS Win 7 - nemas ho nahodou).

Děkuji moc za pěkný návod!
Bohužel tu nepíšu obratem, ale dříve jsem to nestihl... jak se používá Ccleaner? :lookround:

peacoq
Pohlaví: Nespecifikováno

Re: Instalace Bluetooth na Pc

Příspěvekod peacoq » 23 pro 2009 14:48

Neni potreba, aby jsi citoval (a nebo jako predtim, ze jsi soucasne psal i soukromou zpravu), jen to prodluzuje tema a je to trochu neprehledne (a ja sam pisi tak podrobne a detailne, ze uz tak je to dost dlouhe :lol: ), protoze je jasne na co reagujes, kdyz se nejedna o duplicitni reseni, kdy odpovidas na nekolik veci,...

vyrobce: http://www.ccleaner.com/ccleaner-20
stazeni - vpravo nahore -letest version-: http://www.filehippo.com/download_ccleaner/
strucny navod, ktery staci k zakladnimu pouziti - nic vice se nenastavuje (podrobny navod ti mohu zaslav v Open Office, ale neni potreba).
Pri instalaci ''zrus'' souhlas s tim, aby se soucasne s instalaci instaloval i doplnek nabizeny v ramci reklm: Yahoo! Toolbar, viz priloha.

Ccleaner se naucis (respektive se neni co ucit) pouzivat vzdy, tj. pravidelne a stale - idealne:
- ''smetak'' vzdy, kdyz budes koncit praci na nterentu/PC (pripadne i casteji, napriklad, kdyz budes 'hodne' stahovat a budes mit pocit, ze se otvirani interentpvych oken 'nejak dramaticky zpomaluje', apod.)
...uvidis, kolik-moc docasnych souboru Ccleaner ''vymete'' - je to ochrana pred hromadenim tzv. docasnych souboru nutnych k otevreni kade www-stranky, a podobne docasne soubory usnadnujici PC praci: pri jejich necisteni dochazi potom k zahlceni/zmateni jak prohlizece, tak i komplu
- ''kostecky/registry'' vzhledem k tomu, ze to zabere stejne malo casu jako ''smetak'', tak idelane spustit vzdy nasledne po ''smetaku''
...v tomto pripade se jedna zejmena o souvislost s odinstalovananymi programi, kde se cisti registry/mozek komplu, tzv. stare klice registru, tj. neco co v komplu uz vubec nema co pohledavat a nepodarilo se zcela odstranit odinstalaci (mimo to to bude pravdepodobne hlasit opakujici se zaznam/vymaz firewallu, a podobne). Pri mazani techto zapisu se nabidne vytvoreni zalohy, a tu udelas podle doporuceni:

Zaloha se zapise do slozky Dokumenty s oznacenim cc_..._...(datum, poradove cislo). Pro usnadnedneni pozdejsi manipulace i pro prehlednost, je mozne zalozit slozku Zaloha Ccleaneru, a pri zalohovani dojde k nabidce tyto zalohy ukladat prave sem. Nedoporucuji soubor prejmenovavat, zapis obsahuje cislo zalohy, a tak za toto cislo treba dopisi poznamku, zaloha po mazani, odinstalaci (kdyz mam pochybnosti, coze se to smazalo, kdyz jsem neodinstalovaval ani nedelal opravy).
Soucasne podotykam, ze kdyz neshledavame zadne obtize po ukonceni procesu Ccleaner/u, tak v zaloze si ponechavame pouze 2-4 zpetne informace, abysme si uchovavanim zaloh nevytvareli zbytecne soubory. Nektere zapisy do registru, ktere je nutne odstranit se opakuji, a tak zalohu delat nebudeme, kdyz vime, ze je to standartni vec. Casem se naucite vnimat tyto zapisy a rozpoznate co se opakuje, ale nebudeme-li si jisti zalohu udelame vzdy.

Aktualizace se nabizeji autamaticky: pri spusteni Ccleanru (a budes-li soucasni pripojen k netu) vyskoci okno s nabidkou, ze je verze k dispozici > stahni/instaluj.

Poznamka: ...delat se to musi, a nemas co zkazit, ale zaloha se dela pro pripad, vetsich problemu, ktere se treba jeste neprojevoval, ale ''co nevidet'' by nastal problem a ve vyjimecnych situlacich je nutne se zalohou pracovat (ale opravdu jen vyjimecne).

/ A k tvemu problemu, co nasleduje text po mem prispevku:
...predpokladam, ze jsi ''tam narval'' 'WD Update' bleutoothu pri zapojenem BT, a stejne tak jsi nasledne zkousel instalovat onen 'driver for BCM' (a mozna jsi ani nerestartoval (?), proste jsi delal co jsi nasel na netu), coz vedlo k tomu, ze kompl zacal hledat jak ovladace a soucasne i aktualizaci pripojeni bluetooth zarizeni a ted je v tom masakr, a zarizeni nelze rozpoznat, prestoze jsi instaloval ten zasadni ovladac.
Je potreba to radne vse odstranit, vycistit a pokusit se to tam dat zpet.
- odinstaluj oinstalovane veci
- vycisti CC-smetak i registry > Restartuj
- po nabehnuti systemu prekontroluj zda ve slozce Program Files nevisi neco co souvici instalaci a neodstranilo se. V abecedni seznamu instalovanych programu / vytaverenych slozek by to bylo uvedeno (nejcasteji) jako nazev programu nebo jeho vyrobce, ...kdyz nebudes vedet, otevri Program Files - vyfot co tam je - je to dulezite, aby tam nic nezustalo, prtoze jinak se to potom pri dalsi/nove instalaci muze ''hadat''.


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Ovladač pro bluetooth
    od Drak32 » 29 zář 2023 21:52 » v Windows 11, 10, 8...
    7
    2406
    od RIKI22 Zobrazit poslední příspěvek
    30 zář 2023 21:05
  • Bluetooth HUB napájený USB - existuje?
    od meda2016 » 08 dub 2023 11:41 » v Vše ostatní (hw)
    3
    1134
    od Martab Zobrazit poslední příspěvek
    08 dub 2023 17:25
  • Nejde pripojiť bluetooth slúchadlá
    od Ricos555 » 12 zář 2023 20:56 » v Vše ostatní (sw)
    0
    2905
    od Ricos555 Zobrazit poslední příspěvek
    12 zář 2023 20:56
  • Win 11 - instalace, nebootuje do win Příloha(y)
    od Anubides » 31 pro 2023 12:35 » v Windows 11, 10, 8...
    18
    1569
    od Anubides Zobrazit poslední příspěvek
    01 led 2024 22:53
  • instalace windows 7
    od ladislavhu1993 » 18 lis 2023 19:04 » v Windows 11, 10, 8...
    10
    1635
    od ITCrowd Zobrazit poslední příspěvek
    20 lis 2023 20:27

Zpět na “Problémy s hardwarem”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 hostů