Zatížení pc na 100% při zapnutí hry...

Zvukové karty, síťové karty, grafické karty, modemy…

Moderátoři: Pic, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Gaspon
nováček
Příspěvky: 47
Registrován: prosinec 09
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Zatížení pc na 100% při zapnutí hry...

Příspěvekod Gaspon » 24 pro 2009 02:21

Dobrý den.. Potřeboval bych proadit s jednou velmi zvlášní věcí a já sám si prostě už nevím rady.. Udělal jsem vše co jsem mohl. koupil new RAM .. new Grafiku... Ale furt když najedu na plochu tak je moje zatížení pc max 10% ale jakmile spustím dejme tomu WOW zatížení vyšplhá na 90-100% a nechec to klesnout.. Vůbec netuším čím to je... A to jsem ještě přeinstaloval Windows... Kdybyste věděl někdo co stím nebo nějakou radu.. byl bych mockrát vděčnej :-( jak řikám.. seidm u toho od 12ti hodin a furt nic :-(..

Reklama
Uživatelský avatar
Damned
Tvůrce článků
Master Level 9
Master Level 9
Příspěvky: 8353
Registrován: prosinec 06
Bydliště: Rokycany
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Zatížení pc na 100% při zapnutí hry...

Příspěvekod Damned » 24 pro 2009 02:30

Zcela jistě mé widle pochopí tvé stýskání. Widle, myslím železné čtýřky, jinak nachápu tvůj dotaz na české fórum, na englické by si mohl jít. Nebo se chceš chovat jak klasickej českej desetiletej idiot?
Nic není nemožné, proto tam, kde jsme s rozumem v koncích, neváháme použít kladivo.
Chceš-li vědět, co je nového, podívej se do starých knih.
Damnedovy češtiny - překlady programů pro údržbu PC
HiJackThis 2+návod FCleaner+čeština Wise Registry Cleaner

Uživatelský avatar
Žbeky
Moderátor
Guru Level 13
Guru Level 13
Příspěvky: 22288
Registrován: květen 08
Bydliště: Vsetín - Pardubice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Zatížení pc na 100% při zapnutí hry...

Příspěvekod Žbeky » 24 pro 2009 08:58

To je sice pěkné že jsi koupil novou ram a novou grafiku ale říkáš že se ti vytíží na 100% procesor, který jsi neměnil... A co je špatně že je na 100%? Když nestíhá tak bude makat na 100% aby to jelo plynule. A jestli jde o to že na 100% zůstane i když hru hodíš jen do lišty tak nezapomeň, že ona stále jede na pozadí takže si bere skoro stejné prostředky
V SZ řeším jen záležitosti týkající se fóra. Na prosby a žádosti o technickou podporu nereaguji. Díky za pochopení.

HiJackThis + návod - HW Monitor - Jak označit příspěvek za vyřešený - Pravidla fóra

Gaspon
nováček
Příspěvky: 47
Registrován: prosinec 09
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Zatížení pc na 100% při zapnutí hry...

Příspěvekod Gaspon » 24 pro 2009 12:26

ne.. jde oto že jsem si myslel že by to mohlo bejt starou grafikou.. která nestíhala a strašně se přehřejvala... Jelikož jsou vánoce tak jsem si prostě koupil Geforce 220GT a 1GB ramek navíc... Ale vůbec nevim proč mi zahlcuje jaká koliv aplikace strašně moc % CPU... zkoušel jsem všechno co jsem mohl.. Mám AMD semphron 3000+ grafiku už jsem psal a 1Gb zepelin 400 frekvence... A co se týče plynulosti.... Procesor se nepřehřívá.. má optimální teplotu 35-40 ale tím jak pracuje na 100% tak mi to prostě nefunguje tak jak má a jako sorráč.. ale Wow se mi tak rube že to mám jak prezentaci.. tak se snažim najít nějaké řešení...Díky..

Uživatelský avatar
Žbeky
Moderátor
Guru Level 13
Guru Level 13
Příspěvky: 22288
Registrován: květen 08
Bydliště: Vsetín - Pardubice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Zatížení pc na 100% při zapnutí hry...

Příspěvekod Žbeky » 24 pro 2009 12:36

Tak sniž detaily, povypínej nepotřebné věci apod. Nezapomeň že semprony byl určeny hlavně do kancelářských pc. A dělá to jen u wow?
V SZ řeším jen záležitosti týkající se fóra. Na prosby a žádosti o technickou podporu nereaguji. Díky za pochopení.

HiJackThis + návod - HW Monitor - Jak označit příspěvek za vyřešený - Pravidla fóra

Uživatelský avatar
El Diablo
Moderátor
Elite Level 11.5
Elite Level 11.5
Příspěvky: 14099
Registrován: červen 06
Bydliště: In Hell
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Zatížení pc na 100% při zapnutí hry...

Příspěvekod El Diablo » 24 pro 2009 18:20

Zkontroluj PIO/DMA mode viz podpis.
A šetři tečkami... :)
RTFM!!! UBCD - Ultimate Boot CD Zkusili jste to vypnout a zapnout? Aneb z PIO do DMA a zpět... :) * Jak provést Clear CMOS
Kdo se moc ptá, málo googlí. Doporučený freeware

i5 3570K, ASRock Z77 Extreme, 16GB Corsair, 120GB SSD Kingston +2TB Samsung, Gigabyte Radeon HD7870, Sharkoon ReX8VE, XL-747H

Gaspon
nováček
Příspěvky: 47
Registrován: prosinec 09
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Zatížení pc na 100% při zapnutí hry...

Příspěvekod Gaspon » 24 pro 2009 18:57

Právě že mě zaráží to že nic jinýho nemám zaplý.:-( prostě newim co stim je a už jem tak trošku na prášky.Jinak... Ano sempron je slabší ale nikdy mi to takhle blbě nešlapalo :-) vždycky to šlo tak jak mělo.. ale psoeldní dobou ani nevim kdy se mi prostě hry začaly rubat..No a postupem času jsem se nějak dopátral ktomu zatížení...Jinak jsem ten PIO/DMI zkoušel a mám to asi nějaký divný.. Mám sice všechno nastavený na DMI ale mám tam 2x primární kanál a 2x sekundární kanál ktomu PCI standartní dvoukanálový řadič IDE a řadič VIA rozhraní IDE ke sběrnici PCI v režimu Bus Master... a cokoliv odinstaluju tak se hned vrátí... *scratch* a to jsem postupoval podle tvého odkazu :-)...

Gaspon
nováček
Příspěvky: 47
Registrován: prosinec 09
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Zatížení pc na 100% při zapnutí hry...

Příspěvekod Gaspon » 24 pro 2009 21:44

Tak..pokavaĎ to pomůže tak se házim screeny... měl jsem zaplé wow + icq... a explorer a tady máte výsledek.. a to jsem to nechal asi 2 min stát... tak se koukněte co mi to dělá..
Zátěžž.JPG
procesy.JPG
byl bych rád kdyby mi kdokoliv poradil :-( a to jsem zkoušel přeinstalovat Ovladače na grafiku... na zvukovku...Sí´tovku.. vše co jsem se kde dočetl..A furt stejný :-(

Uživatelský avatar
Žbeky
Moderátor
Guru Level 13
Guru Level 13
Příspěvky: 22288
Registrován: květen 08
Bydliště: Vsetín - Pardubice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Zatížení pc na 100% při zapnutí hry...

Příspěvekod Žbeky » 24 pro 2009 21:46

Z toho jasně vidíš že 97% procesoru si zabere wow - procesor je na toto nastavení slabý. Sniž detaily na minimum a uvidíš
V SZ řeším jen záležitosti týkající se fóra. Na prosby a žádosti o technickou podporu nereaguji. Díky za pochopení.

HiJackThis + návod - HW Monitor - Jak označit příspěvek za vyřešený - Pravidla fóra

Gaspon
nováček
Příspěvky: 47
Registrován: prosinec 09
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Zatížení pc na 100% při zapnutí hry...

Příspěvekod Gaspon » 24 pro 2009 21:53

no..to sice jo.. ale přijde mi to hrozně divný..když jsem ještě nedávno.. 2 měsíce z5 a nebo ještě dýl 1 rok z5 smažil wow a ani záškub.. a teď.. po dlouhý době zapnu a myslel jsem si že to je widlema a grafikou..a ani jedno... dávám sem ještě speedfan..
Speedfan.JPG
Ale tak zkusim to dát na nejmenší detaily no... Ale stejnak mi ta zátěž CPU přijde srtašně vysoká i při jinýxh primitivních her jako jsou třeba w3 který jsem hrál ještě na Starým Pentium 2 400mhz a ani tam nebyl rpocesor zatížen na 100%

Gaspon
nováček
Příspěvky: 47
Registrován: prosinec 09
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Zatížení pc na 100% při zapnutí hry...

Příspěvekod Gaspon » 24 pro 2009 21:58

Takže..detaily byly sníženy na minimum.. a CPU se ani nehnul...
Při snížení detailů na minimum.JPG
procesyy.JPG
nebude třeba ten procák už přismahlej nebo tak něco? nebo něco z grafikou ? mám novou grafiku a když testuju přez 3dmark tak chvilku jede okej ale sem tam se to příšerně seká... pak se to zakousne a hoděj se divný barvy... má nato vliv procesor při tehlech testech ?


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Zapnutí počítače Příloha(y)
    od Bayani » 02 pro 2023 21:07 » v Problémy s hardwarem
    1
    1007
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    02 pro 2023 21:15
  • Při zapnutí hry černá obrazovka
    od Stancekk » 25 lis 2023 00:31 » v Problémy s hardwarem
    4
    1102
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    25 lis 2023 08:50
  • Chyba po zapnutí notebooku. Příloha(y)
    od paolov » 17 říj 2023 10:52 » v Problémy s hardwarem
    9
    1845
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    21 říj 2023 13:29
  • USB 3.0 bez proudu po zapnutí laptopu HP 255 G7
    od Jan_Benes » 06 bře 2024 17:03 » v Problémy s hardwarem
    1
    583
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    06 bře 2024 17:23
  • neznámé hlášení po zapnutí
    od cucumber » 30 led 2024 17:45 » v Vše ostatní (sw)
    1
    750
    od meda2016 Zobrazit poslední příspěvek
    30 led 2024 18:33

Zpět na “Problémy s hardwarem”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů