DVD mechanikou v notebooku nečte a nereaguje na tlačítko.*

Zvukové karty, síťové karty, grafické karty, modemy…

Moderátoři: Pic, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

rsap
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 104
Registrován: listopad 08
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

DVD mechanikou v notebooku nečte a nereaguje na tlačítko.*

Příspěvekod rsap » 13 led 2010 12:14

Zdravím.

Mám notebook od msi něco málo přez 2 roky starý (zde je celkem pěkně popsanej) http://www.aaronpc.cz/produkty/msi-gx610px-041cz

A nedávno mi asi odešla dvd mechanika, prostě pustím filmek z dvd po pulhodině se film seknul, tak sem vysunul CD ale znova už mechanika odmítá cokoliv načíst. Vložím do ní disk a chvilku jen cvaka skoro jako by se disk ani netočil mi to příde podle zvuku a ve winech se nic neobjeví.

Už nejde ani vysunou zmáčknutím tlačítka jde to pouze ve winech když dám příkaz vysunout.

Zkoušel jsem ji ve správci zařízení odebrat a po restartu ji to znovu pěkně našlo a nainstalovalo ale žádná změna.

Tak sem smířenej s tím že odešla do křemíkového nebe přecejen to je pohyblivá součást a zainvestuju 1k kč do nové pokud neporadíte jinak ale nevím si rady s tím jaký typ ani s jakým kabelem koupit jestli EIDE/ATAPI nebo SATA.

Navíc tam u mechanik píšou vždy že je buď slim slot in mechanika nebo Superslim ( 9,5mm pro notebooky) nebo slim tray mechanika

u některých píšou poznámku že nemusej pasovat do všech notebooků.

Kdybyste mi mohli poradit jak vybrat správnou krasavici, nebo jak donutit pracovat tu starou budu vám vděčný :)
Naposledy upravil(a) Myloš dne 15 led 2010 17:20, celkem upraveno 1 x.
Důvod: Oprava nadpisu (s ohledem na pravidla fóra). Nadpis „Problém s DVD mechanikou v notebooku“ nevystihoval podstatu dotazu. To je tak těžké namísto hloupého slova „problém“ ten problém stručně popsat?

Reklama
rsap
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 104
Registrován: listopad 08
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Problém s DVD mechanikou v notebooku

Příspěvekod rsap » 15 led 2010 17:19

haló prosím je forum PC-HELP ? poradtě mi nenechte se přemlouvat :)

rsap
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 104
Registrován: listopad 08
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: DVD mechanikou v notebooku nečte a nereaguje na tlačítko.*

Příspěvekod rsap » 20 led 2010 16:31

bump, problém stále aktuální :)

Uživatelský avatar
Pic
Moderátor
Guru Level 13
Guru Level 13
Příspěvky: 23292
Registrován: září 06
Bydliště: Východní Čechy
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: DVD mechanikou v notebooku nečte a nereaguje na tlačítko.*

Příspěvekod Pic » 20 led 2010 17:19

V tomhle asi nikdo neporadí. Do určitého notebooku jde instalovat pouze určitý typ mechaniky. Zkus se podívat na stránky výrobce notebooku, zda tam nejsou uvedeny jednotlivé komponenty, nebo poslat dotaz na technickou podporu. Pokud nepořídíš, zkus ještě dotaz v příslušném servisním středisku. Jestliže neuspěješ, nezbyde než dát notebook do servisu. Jelikož od koupě uplynuly již dva roky, neuspěješ s reklamací.
Přečti si pravidla tohoto fóra! Přečetl jsi si nejprve manuál? Piš tak, abychom Ti rozuměli! Na SZ neodpovídám na požadavky řešení Vašich problémů s PC!
Nic není dokonalé, ani člověk!


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na “Problémy s hardwarem”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 64 hostů