PC nefunguje !!! Prosím o pomoc !(po clear CMOS) Vyřešeno

Zvukové karty, síťové karty, grafické karty, modemy…

Moderátoři: Pic, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Uživatelský avatar
bohnice05
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 951
Registrován: leden 09
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

PC nefunguje !!! Prosím o pomoc !(po clear CMOS)

Příspěvekod bohnice05 » 14 led 2010 21:24

Zdravím...vyndal jsem baterku na minutu... pak jsem ji vložil, zapnu PCa už když je tam obrazovka s pozadím základní desky (GiGABYTE) s vysvětlivkou čím zapnout BIOS atd. tak to prostě udělá zvuk jako když se vypíná PC (možná je to vypnutí některé části PC které dělá ten zvuk). Ale prostě potom to najede na černou obrazovku s bílým textem (taková ta kontrolní, které normálně problikne na pár sekund) chvíli to tam je a napíše to Verifying DMI Pool Data........ tam se to zasekne a pak to dělá zvuk jako kdyby se PC dokola vypínalo, ale přitom obraz jede a pc pořád svítí a vše funguje...takže to vypadá že se prostě vypíná nějaká část PC... :-( vždycky jsem myslel že to je zvuk když se z PC úplně vypojí elektřina...ale bude to asi vypnutí HDD nebo procesoru (netuším.. :-( ) Vůbecse do oken nedostanu a jsme tu z notebooku.

Neví někdo co s tím?
Jsem Apple ovce :lol:.

Jinak mám tuhle sestavu:
MB: MSI B450 TOMAHAWK MAX, CPU: AMD Ryzen 5 3600, GPU: GIGABYTE Radeon RX 5700 XT GAMING OC 8G, RAM: Corsair Vengeance LPX Black 16GB DDR4 3200, SSD: Kingston A2000, M.2 - 1TB, Skříň: Be quiet! Pure Base 500, PSU: Seasonic Focus Plus Gold - 650W.

Reklama
Uživatelský avatar
mr.M
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 276
Registrován: září 09
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: PC nefunguje !!! Prosím o pomoc !(po clear CMOS)

Příspěvekod mr.M » 14 led 2010 21:38

Viděl bych to na ty disky... do BIOSu se dostaneš?
No stress, have fun.

Uživatelský avatar
bohnice05
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 951
Registrován: leden 09
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: PC nefunguje !!! Prosím o pomoc !(po clear CMOS)

Příspěvekod bohnice05 » 14 led 2010 21:40

do BIOSu se dostanu vb pořádku a i UBUNTu se z LINUX LIVE po chvíli zápolení a výpisu errorů přeci jen načte... dal jsme přez ubuntu kontrolu disku bez nalezení chyb...
Jsem Apple ovce :lol:.

Jinak mám tuhle sestavu:
MB: MSI B450 TOMAHAWK MAX, CPU: AMD Ryzen 5 3600, GPU: GIGABYTE Radeon RX 5700 XT GAMING OC 8G, RAM: Corsair Vengeance LPX Black 16GB DDR4 3200, SSD: Kingston A2000, M.2 - 1TB, Skříň: Be quiet! Pure Base 500, PSU: Seasonic Focus Plus Gold - 650W.

Uživatelský avatar
mr.M
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 276
Registrován: září 09
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: PC nefunguje !!! Prosím o pomoc !(po clear CMOS)

Příspěvekod mr.M » 14 led 2010 21:43

jakýsi Sinstar z nejmenovaného fóra napsal:
Ahoj... dnes je tvuj stastnej den, protoze jsem jeden z mala kdo vi jak na to ;) Tak za prvy. Potrebujes svoje CD s windowsama. Dej ho do mechaniky a pocitac nabootuj z cd mechaniky. Ne z harddisku jako obvykle (to by napsalo to verifying...). Jestli nevis jak se to dela tak asi takhle: pri startu pocitace mackej klavesu "Delete" dokud se neobevis v biosu - to je takovej "modrej" ovladaci panel, kde se nastavujou ruzny serepeticky. Jestli umis anglicky tak pro tebe nebude problem najit neco jako "Nastavit prioritu pri bootu" nebo tak nejak. Jestli ne, tak to cely prolez a az najdes tabulku priorit, tak na nejvyssi prioritu (prvni v poradi) nastav prave cd mechaniku (to znamena, ze pocitac nejdriv zkontroluje pri startu mechaniku jenze narazi na cd a spusti ho). Nevim jestli se pres tohle prehoupnes protoze se to blbe vysvetluje. Pak se samozrejme spusti instalace windows kde bude neco jako Spustit konzoli pro zotaveni. Tak ji spust. Uz presne nevim co tam po tobe chtej, ale az budes moct psat prikazy, tak napis fixmbr a pak fixboot. Bude se te to ptat jestli opravdu chces, tak to potvrd ypsilonem. Pak napis exit a restartuje se pocitac. Vyndej cd a kdyz winy budou fungovat, tak to v tom biosu zase vrat jak to bylo (to poradi). Hele fakt nevim jestli jsi to pochopil, mozna to bude jeste na par prispevku, ale pomuzu ti, protoze vim jak na to a vim jaky to je srani s tim. Hledal jsem to silene dlouho.

- ta odpověď je přesně na to co píšeš ty...

pokud chceš můžu ti napsat PM s linkem...
No stress, have fun.

Uživatelský avatar
bohnice05
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 951
Registrován: leden 09
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: PC nefunguje !!! Prosím o pomoc !(po clear CMOS)

Příspěvekod bohnice05 » 14 led 2010 21:51

krucinál... s tímhle bych neměl problém ale problém je že mám windows 7 a tady to je možná jinak nevím.. .ale když nabootuju CD s windowsem hodí se černá obrazovka s Windows is loading files... a ta čara tam chvili běží a pak se hned spustí načítání instalace
Naposledy upravil(a) bohnice05 dne 14 led 2010 22:01, celkem upraveno 1 x.
Jsem Apple ovce :lol:.

Jinak mám tuhle sestavu:
MB: MSI B450 TOMAHAWK MAX, CPU: AMD Ryzen 5 3600, GPU: GIGABYTE Radeon RX 5700 XT GAMING OC 8G, RAM: Corsair Vengeance LPX Black 16GB DDR4 3200, SSD: Kingston A2000, M.2 - 1TB, Skříň: Be quiet! Pure Base 500, PSU: Seasonic Focus Plus Gold - 650W.

Uživatelský avatar
mr.M
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 276
Registrován: září 09
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: PC nefunguje !!! Prosím o pomoc !(po clear CMOS)

Příspěvekod mr.M » 14 led 2010 21:56

mno pokud se načte klasický prostředí tak bych zkusil buďto klasické spustit (Win+s) a nebo cmd (Příkazový řádek) .... // sám s tím zkušenosti nemám, takže bohužel...

ps. v každým případě, když to zkusíš nic tím nezkazíš...
No stress, have fun.

Uživatelský avatar
mr.M
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 276
Registrován: září 09
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: PC nefunguje !!! Prosím o pomoc !(po clear CMOS)

Příspěvekod mr.M » 14 led 2010 22:03

Teď jsem se dočetl, že by měl možná také pomoct clear CMOS přes piny...
No stress, have fun.

Uživatelský avatar
bohnice05
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 951
Registrován: leden 09
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: PC nefunguje !!! Prosím o pomoc !(po clear CMOS)

Příspěvekod bohnice05 » 14 led 2010 22:04

upravil jsme tu zprávu předtím...nakonec se to přeci jen načetlo ta instalace ... mám teď možnostobnovení přez Opravu spuštění systému, Obnovení systému, Obnovení bitové kopie systému, Diagnostika paměti Windows, Příkazovýřádek... takže mámotevřít ten příkazový řádek a napsat to tam? ... nvm esi to bude stejny jako u Xp...

btw jak se dělá přez piny? já znám jen vytažení baterky
Jsem Apple ovce :lol:.

Jinak mám tuhle sestavu:
MB: MSI B450 TOMAHAWK MAX, CPU: AMD Ryzen 5 3600, GPU: GIGABYTE Radeon RX 5700 XT GAMING OC 8G, RAM: Corsair Vengeance LPX Black 16GB DDR4 3200, SSD: Kingston A2000, M.2 - 1TB, Skříň: Be quiet! Pure Base 500, PSU: Seasonic Focus Plus Gold - 650W.

Uživatelský avatar
mr.M
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 276
Registrován: září 09
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: PC nefunguje !!! Prosím o pomoc !(po clear CMOS)

Příspěvekod mr.M » 14 led 2010 22:06

Mno příkaz fixboot a fixmbr se týkají spouštění systému, zkus tedy první možnost...a pak případně ten příkazovej řádek...
No stress, have fun.

Uživatelský avatar
bohnice05
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 951
Registrován: leden 09
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: PC nefunguje !!! Prosím o pomoc !(po clear CMOS)

Příspěvekod bohnice05 » 14 led 2010 22:09

do příkazového řádku zadám fixmbr a napíše to : není název vnitřního ani vnějšího příkazu, spustitelného programu nebo dávkového souboru. a to samé u fixboot
Jsem Apple ovce :lol:.

Jinak mám tuhle sestavu:
MB: MSI B450 TOMAHAWK MAX, CPU: AMD Ryzen 5 3600, GPU: GIGABYTE Radeon RX 5700 XT GAMING OC 8G, RAM: Corsair Vengeance LPX Black 16GB DDR4 3200, SSD: Kingston A2000, M.2 - 1TB, Skříň: Be quiet! Pure Base 500, PSU: Seasonic Focus Plus Gold - 650W.

Uživatelský avatar
mr.M
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 276
Registrován: září 09
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: PC nefunguje !!! Prosím o pomoc !(po clear CMOS)

Příspěvekod mr.M » 14 led 2010 22:11

zkus tu první možnost jak si psal... opravu spuštění systému :wink:
No stress, have fun.

Uživatelský avatar
bohnice05
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 951
Registrován: leden 09
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: PC nefunguje !!! Prosím o pomoc !(po clear CMOS)

Příspěvekod bohnice05 » 14 led 2010 22:15

hej určitě je problém nějak sHDD... pořád se odpojuje jakobyneměl dostatek elektřiny nebo co ja vim...
Jsem Apple ovce :lol:.

Jinak mám tuhle sestavu:
MB: MSI B450 TOMAHAWK MAX, CPU: AMD Ryzen 5 3600, GPU: GIGABYTE Radeon RX 5700 XT GAMING OC 8G, RAM: Corsair Vengeance LPX Black 16GB DDR4 3200, SSD: Kingston A2000, M.2 - 1TB, Skříň: Be quiet! Pure Base 500, PSU: Seasonic Focus Plus Gold - 650W.


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Nefunguje klavesnica
    od Ivikivi » 25 pro 2023 07:54 » v Problémy s hardwarem
    2
    604
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    25 pro 2023 10:15
  • Ethernet nefunguje
    od CowanCZ » 03 bře 2024 12:11 » v Internet a internetové prohlížeče
    10
    1406
    od xCloudGirl Zobrazit poslední příspěvek
    05 bře 2024 17:40
  • Nefunguje bezdrátová myš
    od Pidek » 01 kvě 2023 14:07 » v Problémy s hardwarem
    1
    687
    od mmmartin Zobrazit poslední příspěvek
    01 kvě 2023 17:12
  • Router nefunguje.
    od urbassscz » 07 kvě 2023 21:27 » v Problémy s hardwarem
    5
    1067
    od ITCrowd Zobrazit poslední příspěvek
    08 kvě 2023 19:03
  • Outlook app nefunguje
    od WangJason97 » 31 srp 2023 11:19 » v Mobily, tablety a jiná přenosná zařízení
    0
    1743
    od WangJason97 Zobrazit poslední příspěvek
    31 srp 2023 11:19

Zpět na “Problémy s hardwarem”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 67 hostů