Vypalovačka SONY

Zvukové karty, síťové karty, grafické karty, modemy…

Moderátoři: Pic, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

tomm
Level 1
Level 1
Příspěvky: 55
Registrován: červenec 05
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Vypalovačka SONY

Příspěvekod tomm » 01 kvě 2006 18:04

Já nevím, jestli to není jen nějaká kravina, ale chci se na to tady pro jistotu zeptat...

Mám vypalovačku SONY CD-RW CRX230ED. Pořídil jsem si ji s tím, že má být 52x rychlostní. Everest Home, i třeba Nero mi ukazuje, že je opravdu 52x. Přesto, když tam vložím CD s požadovanou rychlostí a pokouším se jej vypálit, ukáže mi Nero najednou před vypálením pouze rychlost 40x. Předtím jsem měl TEAC a ten nic takového nedělal.

Já s tím můžu pochopitelně žít, komplexy z toho nemám, ale zajímalo by mě to... Dokonce jsem si nechal tu vypalovačku vyměnit, ale ten problém se opakoval, takže mám pocit, jakoby ta nejvyšší rychlost byla něčím zablokovaná...?

Z upgradu firmwaru mám docela obavy, protože bych nechtěl přijít o záruku...

Reklama
Uživatelský avatar
Jake
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1112
Registrován: listopad 04
Bydliště: Fox River
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod Jake » 01 kvě 2006 18:20

A si si jistej ze tva media podporuji vypalovani rychlosti 52x? :lol:
Obrázek

seitec
Level 3
Level 3
Příspěvky: 512
Registrován: březen 06
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod seitec » 01 kvě 2006 18:56

co tam mas napsany za rychlosti v nejakym manualu. je tam 52x52x...x? prvni je rychlost cteni druha je rychlost zapisu a dalsi je rychlost prepisu
:)

seitec
Level 3
Level 3
Příspěvky: 512
Registrován: březen 06
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod seitec » 01 kvě 2006 19:09

tak mela by mit 52x 52x 32x. co pouzivas za media? verbatin? a co za vypalovaci program?
:)

Uživatelský avatar
T3NK
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 396
Registrován: duben 04
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod T3NK » 01 kvě 2006 21:23

mam palirnu od LG a setkavam se s tim ze na media na kterejch je napsano 48x mi povoli vypalovat 52x a tam kde je 52x tak mi povoli treba jen 40x. neni to porad ale uz se to nekolikrat stalo takze si myslim ze je to CDcko od CDcka jiny :evil:
Jan Werich : Kde blb, tam nebezpečno.

Uživatelský avatar
Jidhash
Tvůrce článků
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1392
Registrován: listopad 05
Bydliště: six feet under Ostrava
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod Jidhash » 02 kvě 2006 07:59

mám tu jistou zkušenost jako T3NK, opravdu záleží na daném druhu média, na druhou stranu ale nemám potřebu nic vypalovat rychlostí 52x, takže to ani neřeším :wink:

Uživatelský avatar
mijaja
Tvůrce článků
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 4136
Registrován: září 05
Bydliště: Zlín
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod mijaja » 02 kvě 2006 09:39

Na tachometru svého auta mám maximální rychlost 200km/h. Ale na zdejších silnicích a dálnicích je mi to víš na co.... To samé s mechanikou. Udávání nejvyšší možné rychlosti ti nezaručí, že to taky takhle bude vypalovat a ani upgrade nebude na nic, když ti to nedovolí placka.
A teď z druhé strany - Jidhash naťuknul otázku. proč nevypalovat 52x. Všeobecně je životnost CDček a DVDček (medií) udávána na zhruba 5let. A samozřejmě, že kvalita vypalování má právě na tuto délku velký vliv. Na serveru CDR.cz si můžeš zkontrolovat a porovnat jak kvalitu médií, tak taky testy kvality záznamu při různých rychlostech zápisu. I když třeba zrovna já se v některých výsledcích s těmito testy neshoduji, dostatečně z toho vyplývá, že ideální rychlost vypalování není právě ta nejvyšší, ale spíše mírně pod poloviční rychlost. To se týká hudebních CD. U datových CD a DVD je zase ideální rychlost ještě nižší. Zapisovatelná vrstva na médiu se časem vypařuje a čitelnost média se s časem stále snižuje. Je tedy lepší vypalovat pomaleji a hlouběji, než rychle a mělce. :idea:

Uživatelský avatar
karlos
Master Level 8
Master Level 8
Příspěvky: 6445
Registrován: květen 05
Bydliště: Domažlice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod karlos » 03 kvě 2006 07:12

Mechanika si nejdřív médium "očuchá", aby zjistila, co do něj může cpát. Jestli kupuješ média u pokladen hypermarketů, pak se divím, že ti ukáže čtyřicítku a jestli je tak někdo vypálí, tak dám ruku do ohně za to, že jich půlku hned vyhodí. Pokud si dáš práci s hledáním a budeš hledat jen média od Tayo Yuden, tak nebude problém mít nejrychlejší mechaniku v ulici.
Já osobně pálím na Verbatim od TayoYuden, audio na dvojku, maximálně čtyřku a data na šestnáctku (už mi bylo 40 a vím, že není kam spěchat).
Co nejde silou, jde ještě větší silou... :-)

tomm
Level 1
Level 1
Příspěvky: 55
Registrován: červenec 05
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod tomm » 03 kvě 2006 20:32

Žel, manuál žádný nemám. Kupoval jsem jen čistou vypalovačku. Vše potřebné jsem měl už z té předchozí... Jinak vypaluju standardně na Verbatimky...
Vím, že čím pomalejší vypalování, tím je to kvalitnější. Takže se zálohama příliš nespěchám. Taky mě v noci nebudí myšlenka, že vypaluju jen 40x a ne 52x, jen mě to překvapilo a pro jistotu jsem se tady zeptal :wink: Takže myslíte, že zablokovaná pro vyšší rychlost být nemůže?

Uživatelský avatar
karlos
Master Level 8
Master Level 8
Příspěvky: 6445
Registrován: květen 05
Bydliště: Domažlice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod karlos » 04 kvě 2006 06:23

Klidně spi i v tomto ohledu :lol:. Jinak i Verbatim pouští na trh shit. Oni jsou, stejně jako všichni ostatní, jenom vexlák s médii, který si nechává placky dělat u různých firem. Obecně se dá říci, že špička ledovce na vrcholu kvality, jsou média vyrobená v Japonsku u TayoYuden. Pak jde kvalita dolů až k indickým médiím, která ty cikáni snad plácají z hlíny... :cry:
Co nejde silou, jde ještě větší silou... :-)

Uživatelský avatar
Jidhash
Tvůrce článků
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1392
Registrován: listopad 05
Bydliště: six feet under Ostrava
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod Jidhash » 04 kvě 2006 07:03

karlos píše:Pak jde kvalita dolů až k indickým médiím, která ty cikáni snad plácají z hlíny... :cry:

buď rád že jsou stále ještě z té hlíny a né třeba ze semtexu :lol: :lol: :lol:


Zpět na “Problémy s hardwarem”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google [Bot] a 24 hostů