Po spuštění PC se nerozeběhnou ani větráky (vyřešeno)

Zvukové karty, síťové karty, grafické karty, modemy…

Moderátoři: Pic, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Uživatelský avatar
Minor
Level 2
Level 2
Příspěvky: 241
Registrován: květen 06
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Po spuštění PC se nerozeběhnou ani větráky (vyřešeno)

Příspěvekod Minor » 10 kvě 2006 19:38

Ahoj. Mám takovej menší problém, nějak jsem čistil PC - hlavně vysával :D a měnil mechaniku DVD-Rom na slave a CD-RW na master pomocí jumperů, po těchto operací jsem pc opět smontoval, ale po stisknutí tlačítka pro zapnutí/vypnutí pc počítač nereaguje, neroztočej se větráky - ani na procesoru, grafárně, zdroji a nerozsvítěj se diody, nespustí se disk a vše ostatní. Jen jsem si všiml, že uvnitř pc na základní desce se rozsvítí oranžová led dioda umístěná kousek pod baterkou - jinak nic. Je možný, že jsem z desky vysál jumper, mělo by to až takovej vliv na rozběhnutí pc? Má s tím někdo nějaké zkušennosti? Poradí mi někdo v čem by mohla být chyba a jak ji opravit? Předem díky. :wink:

Reklama
Uživatelský avatar
T3NK
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 396
Registrován: duben 04
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod T3NK » 10 kvě 2006 20:49

pokud ta dioda která svítí značí že je PC zapojeno do sítě (ja osobně viděl jenom zelený) tak by mohl být problém v tom ž jsi vytáhl kablík kterej vede od čudlíku na zapnutí do motherboardu. zkus zkontrolovat tyhle kabílky (power, reset atd.) bejvaj umístěný vpravo dole
Obrázek
Jan Werich : Kde blb, tam nebezpečno.

seitec
Level 3
Level 3
Příspěvky: 512
Registrován: březen 06
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod seitec » 10 kvě 2006 20:50

hlavne zkontroluj zapojeni kabelu od zdroje ke vsemu co vede. Pak poradne vyzkousej jestli vsechno co ma tak sedi (jestli sedi procesor grafatna je poradne zacvaknuta a tak), zkus odpojit oboje dvoje dvd a cd rom. Zkus zapnout pc. Jumpery sedi vetsinou dost pevne nevim jestli bys ho mohl vysat... to sem este nezkousel.
:)

Uživatelský avatar
karlos
Master Level 8
Master Level 8
Příspěvky: 6445
Registrován: květen 05
Bydliště: Domažlice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod karlos » 11 kvě 2006 06:40

Jak psal již T3NK, zkontroluj zapojení kablíků, vedoucích k čelnímu panelu. Pokud jsi hrabal v kabelech, deskách, discích a všem tom železe, tak se mohlo hravě stát, že jsi vytáhnul právě ten startující. Správné zapojení najdeš v manuálu k základní desce. Pokud ho nemáš, najdeš ho určitě na stránkách výrobce desky. Pokud se necítíš na nalezení manuálu dost silný, tak mi napiš, co je to za desku (výrobce, typ) a já ti manuál najdu (asi...).
Co nejde silou, jde ještě větší silou... :-)

Uživatelský avatar
Minor
Level 2
Level 2
Příspěvky: 241
Registrován: květen 06
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod Minor » 11 kvě 2006 17:06

dík za rady, zapojení těch kablíků z čelního panelu na zák. desku jsem zkontroloval podle manuálu a seděj, ještě vyzkouším znova upnout grafárnu, tu jsem měl celou venku...

Uživatelský avatar
Minor
Level 2
Level 2
Příspěvky: 241
Registrován: květen 06
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod Minor » 11 kvě 2006 17:54

no, tak zatím stále nic pc nechce startovat, už fakt nevím čím to bude, jinak mám základní desku: MS-6198

seitec
Level 3
Level 3
Příspěvky: 512
Registrován: březen 06
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod seitec » 11 kvě 2006 18:03

takovahle elektronika se da taky lehce poskodit statickou elektrinou. (osobne se mi to nestalo ale mohlo by to byt). Mas tam danou pevne baterku od biosu?
:)

Uživatelský avatar
Minor
Level 2
Level 2
Příspěvky: 241
Registrován: květen 06
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod Minor » 11 kvě 2006 18:38

jo baterku tam mám pevně danou, zkoušel jsem ji i měnit, ale stále nic, tou statickou elektřinou se mohla poškodit maximálně jen grafárna, když jsem ji trochu šoupnul po koberci :D jinak snad nic

guest
Pohlaví: Nespecifikováno

zdroj

Příspěvekod guest » 11 kvě 2006 20:06

Minor píše:jo baterku tam mám pevně danou, zkoušel jsem ji i měnit, ale stále nic, tou statickou elektřinou se mohla poškodit maximálně jen grafárna, když jsem ji trochu šoupnul po koberci :D jinak snad nic

________________________________________________________
Ta statická el. není úplně od věci, ale asi bych nejdřív zkusil mechaniky odpojit a změřit všechna napětí ze zdroje, případně koukl po pojistkách.

Uživatelský avatar
Minor
Level 2
Level 2
Příspěvky: 241
Registrován: květen 06
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod Minor » 11 kvě 2006 21:11

Paráda, pc se už rozeběhne, asi to zní neuvěřitelně, ale znovu jsem zkontroloval jumpery na mechanikách a zjistil jsem, že jeden tam je zřejmě otočenej, tak jsem ho otočil, od té doby pc naběhne. Bohužel to naběhnutí je typu: spustí se celý pc v pohodě, všechno co má, tak naskočí, ale po chvíli mi zhasne monitor, kterej se ani nestihne zaktivovat, takže na monitoru není žádnej text, pc poté asi jednou dlouze(spíše dvakrát rychle za sebou) pípne a poté následuje dalších 8 pípnutí bios mám od ami, a asi po minutě nečinnosti monitoru, pc pípne ještě jednou a pak asi po 2 sekundách dvakrát. Možná je ta grafárna odrovnaná, ale větráček na ní se točí ... Asi teda zkusím jinou grafárnu. Jinak dík za rady zase jsem o něco chytřejší :-).

Uživatelský avatar
mijaja
Tvůrce článků
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 4136
Registrován: září 05
Bydliště: Zlín
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod mijaja » 11 kvě 2006 21:31

Zajímavý problém. Ale psal jsi, že jsi experimentoval s přehazováním mechanik na kšandách, takže tady si zkontroluj, jestli je máš všechny správně zapojené.

http://www.pc-help.cz/viewtopic.php?p=2 ... ght=#21862

seitec
Level 3
Level 3
Příspěvky: 512
Registrován: březen 06
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod seitec » 11 kvě 2006 21:43

mozna bych zkusil nejdriv odpojit ty mechaniky a kdyby to nepomohlo tak bych odpojil vsechno nepotrebny (mechaniky a co nepotrebujes ke startu).
:)


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na “Problémy s hardwarem”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 22 hostů