Rastart nové desky

Zvukové karty, síťové karty, grafické karty, modemy…

Moderátoři: Pic, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Ja
nováček
Příspěvky: 35
Registrován: červenec 05
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Rastart nové desky

Příspěvekod Ja » 16 kvě 2006 09:59

Ahoj všichni,
potřeboval bych poradit.Mám novou desku Asus P5GPL-X, Intel 915PL, Celeron 2.66 a IDE hard disk 80GB.Jo a 256 RAM.Když všechno zapojím tak se dostanu do Biosu, nastavím raději všechno stand., ale potom se nenačtou XP, jenom se slabě objeví obrazovka načítání XPček a hned to restartuje.A takhle pořád dokola.Nepomohlo ani CD k desce, ani instal CD XP.Na desce by melo být nastavené všechno dobře, dělá to i při odpojení DVD mechaniky.Poradí někdo?Díky.

Reklama
Uživatelský avatar
mijaja
Tvůrce článků
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 4136
Registrován: září 05
Bydliště: Zlín
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod mijaja » 16 kvě 2006 10:49

A proč hnedle sahat na BIOS? Nebude teď lepší se vrátit na tovární nastavení biosu? Nevšiml jsem si, že bys měl extra choulostivé komponenty, které by potřebovaly opatrně nastavit bios. A už vůbec ne na nové desce. Zkus nastavit default biosu (nejspíše F7 ) a uložit jej. Třeba ti to potom najede.

Ja
nováček
Příspěvky: 35
Registrován: červenec 05
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod Ja » 16 kvě 2006 11:23

mijaja píše:A proč hnedle sahat na BIOS? Nebude teď lepší se vrátit na tovární nastavení biosu? Nevšiml jsem si, že bys měl extra choulostivé komponenty, které by potřebovaly opatrně nastavit bios. A už vůbec ne na nové desce. Zkus nastavit default biosu (nejspíše F7 ) a uložit jej. Třeba ti to potom najede.


To jsem udělal, ale nepomohlo.Psal jsem že mám v Boisu standartní(tovární) nastavení.Nevím jak je s Raid.Mám Ultra ATA disk přes IDE,nevím jestli to ale může být tím...

Uživatelský avatar
mijaja
Tvůrce článků
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 4136
Registrován: září 05
Bydliště: Zlín
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod mijaja » 16 kvě 2006 11:45

Taky mám na desce RAID a dost mě rozčiloval otázkami na nastavení při startu, takže jsem jej vypnul. Bohužel, teď jsu v práci a už si nepamatuju, jak to v tom mém biosu je. Ale vím, že je tam nějaká tabulka, kde jsou vypsány tyhlemožnosti. Pokud tam nemáš samostatnou funkci vypnutí raidu, tak měl bys mít nastavenou hodnotu JBOD - i když si myslím, že u jediného disku by jakékoliv nastavení funkce RAID dávalo stejné výsledky. No uvidíme.

Ja
nováček
Příspěvky: 35
Registrován: červenec 05
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod Ja » 16 kvě 2006 12:08

mijaja píše:Taky mám na desce RAID a dost mě rozčiloval otázkami na nastavení při startu, takže jsem jej vypnul. Bohužel, teď jsu v práci a už si nepamatuju, jak to v tom mém biosu je. Ale vím, že je tam nějaká tabulka, kde jsou vypsány tyhlemožnosti. Pokud tam nemáš samostatnou funkci vypnutí raidu, tak měl bys mít nastavenou hodnotu JBOD - i když si myslím, že u jediného disku by jakékoliv nastavení funkce RAID dávalo stejné výsledky. No uvidíme.


Taky jsem v práci takže odpoledne zkusím.Každopádně díky...

Ja
nováček
Příspěvky: 35
Registrován: červenec 05
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod Ja » 16 kvě 2006 12:42

Jo a ještě na disku mám XP z původního Pc.To bude možná taky ono...

Uživatelský avatar
Koja
Level 4.5
Level 4.5
Příspěvky: 1909
Registrován: listopad 05
Bydliště: Brno
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod Koja » 16 kvě 2006 13:14

:shock: Tys nahodil novou desku a nechal si tam původní systém? :shock: Mno, tak to je pravděpodobná možnost, že je to tím ;) Systém je na tyhle změny háklivej :lol: Zkus přeinstalovat systém, mělo by to pomoct ;)
Taky sem měnil základku..po vyhoření....viz jiný téma :lol: :evil: :lol:
Everybody lies so don't trust anyone. :)

Ja
nováček
Příspěvky: 35
Registrován: červenec 05
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod Ja » 16 kvě 2006 13:21

Koja píše::shock: Tys nahodil novou desku a nechal si tam původní systém? :shock: Mno, tak to je pravděpodobná možnost, že je to tím ;) Systém je na tyhle změny háklivej :lol: Zkus přeinstalovat systém, mělo by to pomoct ;)
Taky sem měnil základku..po vyhoření....viz jiný téma :lol: :evil: :lol:


Taky si říkám že to bude tím,ale když mi začne nabíhat instalace Win tak se to sekne na modré obrazovce s hlášením že inst. bude ukončena kvůli nějaké chybě a možnému poškození HW:-( Jo a nemám disketovku, instaluju z DVD mechaniky...

Uživatelský avatar
mijaja
Tvůrce článků
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 4136
Registrován: září 05
Bydliště: Zlín
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod mijaja » 16 kvě 2006 13:41

A při instalaci neformátuješ disk? Jestli ne a jenom přeinstalováváš a háže ti to hlášku o chybě kernelu tak nějak kolem 35% instalace, tak tohle ti dělá rezident antiviru. Každopádně bych raději formátoval, protože ti v systému zůstávájí zbytky po staré desce a může se to pěkně hádat. Koja má pravdu, že to nemusíš spustit právě kvůli tomu.

Uživatelský avatar
T3NK
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 396
Registrován: duben 04
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod T3NK » 16 kvě 2006 13:44

taky bych se přiklonil k tomu že problém bude v tom že nemáš přeinstalovaný XP když jsi dal novou desku. doporučoval bych reinstal. napiš podrobněji co přesně instalace hlásí za chybu ať můžem určit kde může být zakopaný pes

PS : jednou jsem taky přehodil desku bez přeinstalování Woken. bylo to ASUS A7V880 za ASUS A7V600 a i když to byly desky téměř stejné tak Wokna neběhali dobře a reinstal následoval za nedlouho
Jan Werich : Kde blb, tam nebezpečno.

Ja
nováček
Příspěvky: 35
Registrován: červenec 05
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod Ja » 16 kvě 2006 13:55

Díky všem za rady, zkusím až dorazím domů a dám vědět...

Ja
nováček
Příspěvky: 35
Registrován: červenec 05
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod Ja » 16 kvě 2006 21:16

mijaja píše:A při instalaci neformátuješ disk? Jestli ne a jenom přeinstalováváš a háže ti to hlášku o chybě kernelu tak nějak kolem 35% instalace, tak tohle ti dělá rezident antiviru. Každopádně bych raději formátoval, protože ti v systému zůstávájí zbytky po staré desce a může se to pěkně hádat. Koja má pravdu, že to nemusíš spustit právě kvůli tomu.


Tak jsem se při instalaci XP zasekl na hlášce:
Byly zjištěny potíže a systém Windows byl ukončen aby nedošlo k poškození PC. Zkontrolujte zda v PC nejsou viry,odeberte nevé nainstal. jednotky a řadiče pevných disků. Zkontrolujte zda je disk správně konfig. a zakončen. Pomocí programu CHKDSK/F zkontrolujte poškození disku a poté restartujte.

STOP:0x0000007B (0xF9D81528, 0xc0000034, 0x00000000, 0x00000000)


přitom když vypnu RAID v BIOSU tak mi to napíše : NTLDR nenalezen, restartujte PC

a když mi to po startu napíše PRESS TAB KEY INTO USER WINDOW
a já to provedu tak je tam hláška že disk nemá podporu RAID a ať to nastavím, ale na to nereagují klávesy a můžu jenom odejít.

asi to rozflákám :evil:


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Po zapojení desky nejde VGA
    od Radim0015 » 09 bře 2024 16:48 » v Problémy s hardwarem
    29
    1607
    od Radim0015 Zobrazit poslední příspěvek
    10 bře 2024 13:58
  • změna desky a ram pro větší výkon
    od Johny1988 » 13 srp 2023 14:35 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    4
    1014
    od Karrex Zobrazit poslední příspěvek
    14 srp 2023 11:29
  • Skříň pro vertikální montáž desky Příloha(y)
    od tux » 02 srp 2023 20:33 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    7
    1375
    od tux Zobrazit poslední příspěvek
    09 úno 2024 17:19
  • Výběr desky B550 pro ryzen 5700x
    od JMaSha » 07 srp 2023 13:30 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    1
    715
    od mkol Zobrazit poslední příspěvek
    07 srp 2023 13:36
  • Nové pc do 30 000 kč
    od mtc » 09 pro 2023 18:53 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    5
    1575
    od mtc Zobrazit poslední příspěvek
    10 pro 2023 17:40

Zpět na “Problémy s hardwarem”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů