PROBLÉM S INSTALACÍ OVLADAČE CATALYST

Zvukové karty, síťové karty, grafické karty, modemy…

Moderátoři: Pic, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

.adamson.
nováček
Příspěvky: 11
Registrován: květen 06
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

PROBLÉM S INSTALACÍ OVLADAČE CATALYST

Příspěvekod .adamson. » 19 kvě 2006 10:41

Mám problém s instalací ovladače: ATI Catalyst Radeon Display Driver 6.3
Mám kartu Sapphire Atlantis ATI Radeon X800 GTO 256 /R480/
Předchozí verze nějaký čas fungovala...pak se sekla a chtěl jsem ji tedy nahradit aktuálnější
Instalace proběhne zdánlivě bez problémů.Nicméne po restartu jsou v běhu stále původní ovladače a nainstalovaný ATI control center nejde vůbec spustit.Už jsem to 2x přeinstalil a stale stejny výsledek...tož co s tím???

Reklama
Uživatelský avatar
mijaja
Tvůrce článků
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 4136
Registrován: září 05
Bydliště: Zlín
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod mijaja » 19 kvě 2006 13:39

Ty původní ovladače jsi odinstaloval? Jestli ano , tak by v systému být neměly. Zkus ty ovladače na grafiku odebrat ve Správci zařízení. Odeber všechny, které tam máš a až potom nahoď nové.

.adamson.
nováček
Příspěvky: 11
Registrován: květen 06
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod .adamson. » 19 kvě 2006 20:37

Díky za radu...přes win správce jsem odinstalil stávající driver...restart...wokna řvou že nemaj ATI driver...instaluji:ATI Catalyst Radeon Display Driver 6.4...instalace proběhne v pohodě...ovšem ATI control center opět nespustitelné...AIDA tvrdí že ovladač je stále původní: ati2dvag(6.14.10.6606) EVEREST to samé...s tím rozdílem že si myslí že karta je ATI Radeon X850Pro...sandra mele něco podobnýho...video driver je prý:ati2mtag(6.14.10.6606)jinak je hysterická jako obvykle...nejvíc mě štvě že jsem při instalaci v zájmu úspěšného průběhu povolil asi 3 změny v registrech ačkoliv spybot nesouhlasil...sem z toho blázen...poraďte mi někdo jak tam naprat ten ovladač...zůstane tam navždy.Thank you

Uživatelský avatar
mijaja
Tvůrce článků
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 4136
Registrován: září 05
Bydliště: Zlín
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod mijaja » 19 kvě 2006 20:45

Nemáš náhodou nainstalovaný NetFramework? Mám pocit, že Catalysty bez něj nenainstaluješ. A možná je tam on drží při životě. Zkus tedy první sundat ze systému jeho a až potom ty ovladače. Nainstaluj si na CCleaner a až to všechno odinstaluješ, tak s ním pročisti komp i registry od všech starých zbytků programů. A klidně i dvakrát po sobě. Nemáš v kompu i integrovanou kartu? Že bys zkusil přepnout během likvidace těch ovladašů na ni?

.adamson.
nováček
Příspěvky: 11
Registrován: květen 06
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod .adamson. » 19 kvě 2006 21:02

Jedničkový frameworks i se záplatou tu mám.Bez nich to prej nejede.../mě ani s nima /...mám tu nachystanou instalaci 2 verze frameworků....ccleaner používám...mám desku:ASUS P5WD2-Premium a netuším jak přesedlat na jeji integrovanou VGA.....bojím se že když zmasakruju všechny ovladače že to cely vytuhne.....divný je že se ten CATALYST jeví jako uspěšně nainstalenej program jen spustit jaksi nejde

Uživatelský avatar
mijaja
Tvůrce článků
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 4136
Registrován: září 05
Bydliště: Zlín
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod mijaja » 19 kvě 2006 21:13

No tu integrovanou spustíš v BIOSu. Tam bys ji teď měl mít zakázanou. Jak ji povolíš (možná budeš muset dohodit z instal CD od desky její ovladače), tak by mělo jít všechno od Atiny, včetně Frameworku z kompu pryč (ideální by bylo vytažení Atiny ze slotu). A až bys vyčistil komp od toho všeho sajrajtu, tak vrazit zpět Atinu, nainstalovat Framework a nové ovladače a zakázat zase v biosu tu integrovanou kartu.
Tak mě napadá, jestli náhodou není ta integrovaná povolená už teď a jestli je to taky Ati, tak ona může držet v kompu ty staré ovladače. Takže se první podívej v biosu, jak na tom ta integrovaná karta je.

.adamson.
nováček
Příspěvky: 11
Registrován: květen 06
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod .adamson. » 19 kvě 2006 22:33

Tak sem tu...vyhulil jsem z pc všechno co jen smrdělo jako ATI...nějaká ATI uninstall utilitky...zmizela i ATITool 0.25beta - na taktování...a všechno ATI display.....dal jsem pryč framework...po restartu byl v systemu vidět jen VG adaptér bez jedineho ovladače...řadiče nadávaj...ale dal vše funguje jdu testovat zatim diky za help

.adamson.
nováček
Příspěvky: 11
Registrován: květen 06
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod .adamson. » 23 kvě 2006 10:36

Tak ovladače jsou doma.Přeinstaloval jsem frameworks + aktualizace.Přeinstaloval jsem directx+aktualizace.Přeinstaliloval jsem celou grafiku.Driver 6.4 nainstalován - jede.
Celý catalyst control center nainstalováno - NEJEDE!.
Instalace je v PC - komplet po kliknutí na ikonu zástupce komp zapřemýšlí ale ccc se nespustí...!!! Neví někdo co s tím???.
Mám podezření na zablokovanej spouštěcí proces spybootem v rámci nějaký minulý čistky....no nevím...poraďte pls.

Uživatelský avatar
mijaja
Tvůrce článků
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 4136
Registrován: září 05
Bydliště: Zlín
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod mijaja » 23 kvě 2006 13:03

Pokud ti to Spybot blokuje, není jednodušší věci, než jej odinstalovat a pak znovu nahodit a nechat jej blokovat jen neřády. Spybot sice vytváří jakési zálohy, ale to jen při skenu a čištění. Nejaký seznam blokovaných aplikací jsem v něm zatím nenašel. Což ale neznamená, že jej někde nemá, a že by se z něj daly některé odkazy odstranit. No kouknu se doma a dám vědět. Ale rychlejší je jej shodit a po restartu nahodit zpět.

.adamson.
nováček
Příspěvky: 11
Registrován: květen 06
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod .adamson. » 23 kvě 2006 17:46

No to je právě to, najít ten pravý důvod proč se program nespustí.Projel jsem pár diskuzí na tohle téma.Tento problém má víc lidí.Já to mám aspoň nainstalený.Na vině asi bude příliš důkladná čistka v registrech + zablokovanej proces - otázka čím... taky to může být příliš brutálně nastavenej firewal.CCC může vadit že se nemůže conectit na net.K tomu spybotu...při instalaci jsem povoloval změny v registrech o kterých on tvrdí že jsou na černé listině.Teď to budu postupně zkoušet která cesta je ta pravá...
která exe.ikona ve složce nainstalenýho programu je ta pravá ???ke spuštění programu??.exe je tam vícero....dík

Uživatelský avatar
mijaja
Tvůrce článků
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 4136
Registrován: září 05
Bydliště: Zlín
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod mijaja » 23 kvě 2006 18:26

No nevím ke kterému programu? Ke Spybotu je to soubor SpybotSD.exe.

Teď na to koukám. Kdyš spustíš Spybot, tak ti nabídne 3 hlavní lišty a jedna z nich je Obnova. Když na ni klikneš, tak se ti objeví všechny zásahy, které Spybot v registrech dělal. Projdi si je a pokud bys tam měl záznam o Catalystech, tak jej nechej obnovit.
Jinak si rozbal ve Spybotu kartu Nástroje a záložku Rezidentní - měl by se ti zobrazit protokol o všem, cos povolil, nebo zakázal ve Spybotu. A hledej Catalysty. Bohužel nevím, jak z tohoto seznamu vyjmout případné neprávem zakázané procesy. Je to jen texťák a vymazání řádku by asi vliv nemělo. No nenacházím nic, co by tohle opravilo.

.adamson.
nováček
Příspěvky: 11
Registrován: květen 06
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod .adamson. » 23 kvě 2006 20:46

VÍTĚZTVÍ!!!

povolil jsem 1. položku v system startup global entry související s frameworkama - blokoval ji spybot...to se ještě nerozjelo.
pak jsem povolil uzdu ATI aplikacím v keriu - ven jsou povolený dovnitř se musej ptát....
po tomto se CCC verze 6.4.rozběhla jak fik ...tak teď zjistim jestli ji vůbec potřebuju...chci zrychlit procesy ve PHOTOSHOPU ....
diky za pomoc mijajovi...

p.s. až zjistim že mi ccc nepomužou a musim tu kartu taktnout tak se zas ozvu- adamson lamason


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Problém s fungováním internetu, po instalaci terminátoru a nákupu nového routeru
    od Arden » 30 zář 2023 02:37 » v Sítě - hardware
    1
    2886
    od Sigyam Zobrazit poslední příspěvek
    01 říj 2023 09:02
  • Win 11 blokace při stažení, instalaci
    od Ondras66 » 03 led 2024 19:39 » v Windows 11, 10, 8...
    1
    968
    od pcmaker Zobrazit poslední příspěvek
    04 led 2024 15:01
  • Win 10 na starem PC po instalaci nebootuje
    od becza4 » 26 zář 2023 21:01 » v Windows 11, 10, 8...
    10
    1900
    od becza4 Zobrazit poslední příspěvek
    26 zář 2023 23:59
  • Pomoc s instalací Windows Příloha(y)
    od volvo1971 » 02 zář 2023 10:00 » v Windows 11, 10, 8...
    8
    1545
    od martin.100 Zobrazit poslední příspěvek
    02 zář 2023 18:33
  • Sekání kurzoru myši po čisté instalaci Windows 10 Příloha(y)
    od FooDMasteR » 26 kvě 2023 04:47 » v Windows 11, 10, 8...
    4
    1178
    od FooDMasteR Zobrazit poslední příspěvek
    26 kvě 2023 21:51

Zpět na “Problémy s hardwarem”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 23 hostů