Šum ve sluchatkach (vyřešeno)

Zvukové karty, síťové karty, grafické karty, modemy…

Moderátoři: Pic, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

elcarlos
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 288
Registrován: prosinec 04
Bydliště: Praha
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Šum ve sluchatkach (vyřešeno)

Příspěvekod elcarlos » 08 čer 2006 18:45

Cau,koupil jsem si novy sluchatka,zapojil sem je ale v pozadi je slyset šum + takovy pískání nebo jak bych to nazval :) ...zajimavy je ze kdyz mi jede nejaka slozitejsi aplikace,proste kdyz se zatizi procak tak ten šum prestane =/ ale jakmile jsem jenom ve woknech tak je to docela hlasity,kdyz zase zapojim stary sluchatka tak je to v pohode,ale novy se takhle mr***
Čím víc se učíš, tím víc víš, čím víc víš, tím víc zapomeneš, čím víc zapomeneš, tím jsi hloupější, tak proč se učit?

Reklama
Uživatelský avatar
marcucci
Level 3
Level 3
Příspěvky: 404
Registrován: duben 05
Bydliště: Ireland
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod marcucci » 08 čer 2006 18:53

To je normalni,mam dot kvalitnizavrena sluchatka k vezi + 5.1 k PC a oboje mi to delaji.PC proste neni audio zarizeni (co se tyce kvality). Zkus je pripojit k necemu kvalitnimu,at uz je to vez nebo nejaky discman (MP3 prehravac bych nedoporucoval,co se tyce zvuku,jsou to nejvetsi smejdy).Pokud ti to bude blbnout i tam tak je problem se sluchatky.
AsusP5B,C2D E6400 2,13@3,0GHz,OCZ OpsEd 667@800Mhz 3×1GB, 250GB Maxtor+4×500GB WD,nVidia8800GTX,SB X-Fi ProGamerFatality,Samsung 22"LCD,Logitech 5.1 Z5500,2×DVD+RW,NZXT Apollo,Corsair 520W,LogitechG5+G7,Vista64bitUltimate+XP32bitHome+LinuxSuse64bit

Uživatelský avatar
mmmartin
Moderátor
Elite Level 10
Elite Level 10
Příspěvky: 9504
Registrován: srpen 04
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod mmmartin » 08 čer 2006 20:46

Pokud ti to bude blbnout i tam tak je problem se sluchatky.

Tady bych si dovolil oponovat. Šum (resp. jakési svištění) je na sluchátkovým výstupu prakticky každý běžný zvukový karty a to, zda je nebo není slyšet, případně jak moc je to hlasitý, je daný kvalitou sluchátek - citlivostí a frekvenční charakteristikou. Ale dovolím si tvrdit, že podobné projevy ať už na výstupu zvukový karty, nebo na výstupu kvalitního zdroje zvuku, nejsou zaviněný sluchátkama.

Uživatelský avatar
marcucci
Level 3
Level 3
Příspěvky: 404
Registrován: duben 05
Bydliště: Ireland
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod marcucci » 09 čer 2006 00:00

podobné projevy ať už na výstupu zvukový karty, nebo na výstupu kvalitního zdroje zvuku, nejsou zaviněný sluchátkama

Moc tvou odpoved nechapu,ale tady ti budu oponovat zas ja,na kvatitni vezi se ti nikdy nic takoveho nestane (aby ti sumelo ve sluchatkach).Fotr byl zvukar,tak o tom taky neco vim a nejaky to "slusny" vybaveni znam!V zivote mi v sluchatkach na dobrym playeru nic nesumelo.A na PC je to standard (pokud nemas nejakou extra zvukovku).
AsusP5B,C2D E6400 2,13@3,0GHz,OCZ OpsEd 667@800Mhz 3×1GB, 250GB Maxtor+4×500GB WD,nVidia8800GTX,SB X-Fi ProGamerFatality,Samsung 22"LCD,Logitech 5.1 Z5500,2×DVD+RW,NZXT Apollo,Corsair 520W,LogitechG5+G7,Vista64bitUltimate+XP32bitHome+LinuxSuse64bit

guest
Pohlaví: Nespecifikováno

Příspěvekod guest » 09 čer 2006 06:57

Já bych řekl, že je to trochu složitější. Ta sluchátka, snad i mizerná by se šumem neměla mít nic společného. Můžou z mnoha důvodů zkreslovat,nemají potřebný frekvenční rozsah apod., ale při větším vybuzení by tam ten šum měl být a čím budou kvalitnější, tím spíš bude slyšet., ale to není sluchátky ale nf signálem. Pokud na nějakém médiu bude nekvalitní záznam se šumem, tak se to ve sluchátkách a především kvalitních musí projevit. To, že to lze odfiltrovat, je věc jiná. V tomhle případě bych spíš tipoval, že ta nová sluchátka jsou kvalitnější, než předešlá a taky bych doporučil vyzkoušet je na jiném zařízení. Tady možná bude problém se zvukovkou a CPU. Frekvence CPU se při provozu v závislosti mění a zvukovka to možná přijímá a posílá do sluchátek. ??? Kdysi jsem používal Sharpa a tam byl Zilog-80 na 3,5 MHz a jelikož se nadalo poznat jestli ten procesor něco dělá, nebo ne, měl jsem u něj postavený VKV přijímač a posuzoval to podle šumů a pískotů. :D

Uživatelský avatar
mmmartin
Moderátor
Elite Level 10
Elite Level 10
Příspěvky: 9504
Registrován: srpen 04
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod mmmartin » 09 čer 2006 09:05

marcucci píše:
podobné projevy ať už na výstupu zvukový karty, nebo na výstupu kvalitního zdroje zvuku, nejsou zaviněný sluchátkama

Moc tvou odpoved nechapu,ale tady ti budu oponovat zas ja,na kvatitni vezi se ti nikdy nic takoveho nestane (aby ti sumelo ve sluchatkach).Fotr byl zvukar,tak o tom taky neco vim a nejaky to "slusny" vybaveni znam!V zivote mi v sluchatkach na dobrym playeru nic nesumelo.A na PC je to standard (pokud nemas nejakou extra zvukovku).

Nevidím žádný rozpor, v podstatě říkáš jinými slovy to co já.

guest
Pohlaví: Nespecifikováno

Příspěvekod guest » 09 čer 2006 09:40

mmmartin píše:
marcucci píše:
podobné projevy ať už na výstupu zvukový karty, nebo na výstupu kvalitního zdroje zvuku, nejsou zaviněný sluchátkama

Moc tvou odpoved nechapu,ale tady ti budu oponovat zas ja,na kvatitni vezi se ti nikdy nic takoveho nestane (aby ti sumelo ve sluchatkach).Fotr byl zvukar,tak o tom taky neco vim a nejaky to "slusny" vybaveni znam!V zivote mi v sluchatkach na dobrym playeru nic nesumelo.A na PC je to standard (pokud nemas nejakou extra zvukovku).

Nevidím žádný rozpor, v podstatě říkáš jinými slovy to co já.

Vždyť ano, naprosto s tebou souhlasím. Jen jsem komentoval ty dva vaše příspěvky a nerozdělil jsem odpověď. Pokud tam nějaký šum je, pak dobrá sluchátka by ho měli interpretovat. :D

Uživatelský avatar
mmmartin
Moderátor
Elite Level 10
Elite Level 10
Příspěvky: 9504
Registrován: srpen 04
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod mmmartin » 09 čer 2006 09:53

Jasně.

elcarlos
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 288
Registrován: prosinec 04
Bydliště: Praha
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod elcarlos » 10 čer 2006 11:08

thx vsem...vyresila to normalni zvukovka,do ted jsem mel integrovanou :P ...jednalo se o kvalitnejsi sluchatka no (koss sb 45)
Čím víc se učíš, tím víc víš, čím víc víš, tím víc zapomeneš, čím víc zapomeneš, tím jsi hloupější, tak proč se učit?


Zpět na “Problémy s hardwarem”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 25 hostů