Netočí se větráček

Zvukové karty, síťové karty, grafické karty, modemy…

Moderátoři: Pic, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Uživatelský avatar
Forhill
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 807
Registrován: únor 09
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Netočí se větráček

Příspěvekod Forhill » 09 črc 2011 17:15

Zdravím, přítelkyni se přehříval notebook, tak jsem ho rozebral a vyčistil. Než jsem ho celý zadělal zpátky tak jsem ho zapnul na zkoušku jestli se točí všechny větráčky. A hele ten větráček u kraje notebooku, který vyfukuje teplo ven se točí jen někdy. Přibližně v intervalech - půl minuty an, půl minuty ne. Prostě jen když se mu zrovna chce mi příjde. Nevím jestli je to schválně nebo jestli by se měl točil stále. Chtěl bych se tedy zeptat jestli existuje nějaký program na kontrolu tohodle nebo na regulaci otáček a podobně. Prostě, abych dosáhl toho aby se větráček točil stále. :? Předem díky za odpověď

Reklama
Uživatelský avatar
Hurricane046
Level 3
Level 3
Příspěvky: 614
Registrován: květen 11
Bydliště: Dvůr Králové nad Labem
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Netočí se větráček

Příspěvekod Hurricane046 » 09 črc 2011 17:58

SpeedFan je na to perfektní (tady je malej návod)... ten větráček se třeba točí jen když něco přesáhne určitou teplotu - tak to "něco" schladí a přestane se točit, zachvíli se to "něco" zase zahřeje a větrák se opět roztočí
Cyclone i7-2600k 4,8 GHz | Corsair H70 | MSI P67A-GD55 | Sapphire 6970 AC Extreme Plus 950/5800 | EAH6950 DCII 950/5800 | Vengeance 4x4 GB | Corsair GS700 | 2 TB | Case El-Diablo Advance

Uživatelský avatar
Ondys
Level 3
Level 3
Příspěvky: 575
Registrován: duben 11
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Netočí se větráček

Příspěvekod Ondys » 09 črc 2011 18:00

Myslím si, že by to mohlo být něco s elektřinou... Třeba se tam napětí dostává jenom chvilkama, nebo je to tím co psal Hurricane046...
Podobný problém jsem dneska řešil u křoviňáku :lol:
Never stop dreaming.

Uživatelský avatar
Owner
Master Level 8.5
Master Level 8.5
Příspěvky: 7260
Registrován: červenec 07
Bydliště: Třinec
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Netočí se větráček

Příspěvekod Owner » 09 črc 2011 18:01

O jaký notebook se jedná ?
U Acerů jsou občas celkem kuriózní biosy, jednou jsem musel kvůli upgrade OS na Win 7 flashovat BIOS, protože větrák , který chladil CPU jel jenom ve Windows XP.
Nebo taky to, že se u Extensy zapíná větrák až při dosažení určité teploty, potom to zchladí a opět se vypne. :D
Fallout fan | HJT | MWAV | CCleaner | Provozuji Minecraft server Minecore.cz | Osobní blog
Notebook: Thinkpad X200s - 12", Core2Duo L9300, 9cell, 240GB SSD, 5GB DDR3
PC: AMD Phenom II X6 1055T, 12GB DDR3, AMD 6870, 500GB Seagate 7200.12

Uživatelský avatar
Forhill
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 807
Registrován: únor 09
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Netočí se větráček

Příspěvekod Forhill » 09 črc 2011 18:08

Notebook je složený takže bez značky. Taky si myslím, že je to tím, že se něco zahřeje a až na to reaguje ten větráček. Každopádně notebook jsem vyčistil a uvidím, kdyžtak to budu řešit a koupím nový. Ale nevím jak ho mam v obchodech nebo na internetu hledat , má nějaké pojmenování ? Jak jsem říkal, je to ten větrák u notebooku uplne u kraje a většinou v rohu, který fouká ven teplý vzduch. :D

Uživatelský avatar
Ondys
Level 3
Level 3
Příspěvky: 575
Registrován: duben 11
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Netočí se větráček

Příspěvekod Ondys » 09 črc 2011 18:12

Jo jo, bude to asi tou určitou teplotou... (Nikdy jsem o ničem podobném u NTB neslyšel, ale všechno je možné :D)
Never stop dreaming.


Zpět na “Problémy s hardwarem”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google [Bot] a 17 hostů