DVD načítá a CD ne

Zvukové karty, síťové karty, grafické karty, modemy…

Moderátoři: Pic, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Jardys
nováček
Příspěvky: 13
Registrován: září 06
Bydliště: Plzeňsko
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

DVD načítá a CD ne

Příspěvekod Jardys » 09 zář 2006 19:29

Prosím o radu, mám NB a v něm TSSTcorp CD/DVDW TS-L532U (Toshiba-Samsung), před nedávnem jsem potřeboval, něco stáhnout z CD a nic se nedělo, zkusil jsem tam vložit DVD a to se načetlo hned. Když tam vložím CD, tak slyším jak se optika snaží načíst stopu, ale po 5 vteřinách vypne a ani se CD neroztočí, nevíte někdo náhodou čím to je? Děkuji za případné odpovědi.

Reklama
Uživatelský avatar
Jidhash
Tvůrce článků
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1392
Registrován: listopad 05
Bydliště: six feet under Ostrava
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod Jidhash » 10 zář 2006 08:59

Dělá to u všech, nebo jen u jednoho cd ?
Jednalo se o originální cd nebo pálené ? pokud bylo pálené, dělá to u všech značek médií, nebo jen u jedné ?

Jardys
nováček
Příspěvky: 13
Registrován: září 06
Bydliště: Plzeňsko
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod Jardys » 11 zář 2006 08:55

Dělá to u všech CD, nenačte ani originál a ani vypalené cd. Ani nenabootuje z cd, ale mam live DVD z Linuxem a to nabootuje, zkrátka přečte všechny dvd, ale nenačte ani jedno cd, jakékoli.

Uživatelský avatar
mikel
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2298
Registrován: květen 05
Bydliště: Karviná
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod mikel » 15 zář 2006 20:19

Tipnul bych si, že nejpravděpodobnější bude závada na optice. Být tebou, reklamoval bych ji, jestli to ještě jde.
Znáte pravidla?
Tipy a triky ve Windows XP
Návody: HijackThis, MWAV, CCleaner (THX to mijaja)
Problémy, které chcete vyřešit pište sem do fóra. Neposílejte je emailem ani po ICQ!

Jardys
nováček
Příspěvky: 13
Registrován: září 06
Bydliště: Plzeňsko
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod Jardys » 15 zář 2006 20:54

Vypadá to na to, akorát mě mate, že vypaluje CD i DVD a jsou vpořádku, akorát holt nenačte jen ty CD.

Toms
nováček
Příspěvky: 7
Registrován: říjen 06
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

stejny problem

Příspěvekod Toms » 17 říj 2006 06:53

mam uplne stejny problem. Necte mi mechanika GCC-4240N (na Dell Latitude C840) - zadne CD-R ale DVD v pohode. Jedine datove CD ktere to po mnoha pokusech nacte je kopie WinXP pri bootovani. Original Install to neprecte nikdy. Navic pokud se podari pri bootovani nacist toto CD mohu jej pak bez problemu pouzivat a cist. Pokud ji vsak vysunu a opet vlozim zpet uz se nerozjede. Problem mam u vsech datovych i CD s audio. Palenych i original.

Uživatelský avatar
Jan Pašek
Tvůrce článků
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 3701
Registrován: leden 06
Bydliště: Plzeň
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Jan Pašek » 17 říj 2006 11:35

Pokud se jedná o starší mechaniku podíval bych se jaké podporuje formáty a jestli umí CD+R i CD-R možná že problém by mohl být zakopán právě tady. Dál dbal bych na to aby zkušební CD nebyla nijak poškrábána či zapatlána. Taky bych zkusil načíst CD vypálené v této mechanice. Né vždy když dva dělají totéž je to vždy totéž.
Pokud to nezabere Pak bych se pokusil o update Fifmware. Pokud nezabere ani toto PC je šisté bez virů a jiné havěti je to skutečně na výměnu Neboď mě nic dalšího co by s tím šlo dělat nanapadá.
Ještě možná kdyby než to půjdeš vyměňovat ti někdo zapůjčil mechaniku pokud možno stejnou aby se potvrdilo že tato je v háji.
Ještě mi tak napadá existují přece nějaké soupravi na číštění optiky u mechanik jenže s tím nemám žádné zkušenosti tak aby sis pak dle mé rady doopravdy neublížil chce to trochu hledat a číst a vyvarovat se postupů na kterých se už někdo spálil.
Jendův rozcestník (Odkazy, které jsem měl dříve v podpisu najdete v mém rozcestníku.) Jendovy novinky - Co je pro Vás odemne nového Pokud potřebujete mermomocí vědět na čem páchám PC kriminalitu sestavy jsou v profilu.

Toms
nováček
Příspěvky: 7
Registrován: říjen 06
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod Toms » 18 říj 2006 00:55

Jak je mozne ze DVD nema zadne problemy a CD totalne mimo. Je vic nez jasne ze problem je s nacitanim protoze jestli se CD rozjede (viz minuly msg) pak pracuje naprosto normalne. Jsou v mechanice oddelene soustavy pro DVD a CD ??? Da se nejak obnovit nastaveni optiky nebo "jednou mimo pro vzdy mimo"??? Mozna kecam nesmysly, ale zajima me to. Diky

Uživatelský avatar
Jan Pašek
Tvůrce článků
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 3701
Registrován: leden 06
Bydliště: Plzeň
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Jan Pašek » 18 říj 2006 07:18

Uz minule sem ti psal o upgrade firmvare. Pro mechaniky LG Existuje utilita (Tuším LG Update), která ti po nainstalování kontroluje firmvare (SW nahraný do mechaniky od výrobce) ,nastavení v PC a ovladače Pokud je novější verze zařídí aktualizace. (Mně už tahle utilitka pomohla když sem se nemohl zbavit pomalého čtení a pálení a protokolu PIO. Následuje tedy doporučení zkus se na stránkách výrobce tvé mechaniky podívat po měčem podobném.
Jo a optiku si již zkoušel čistit?
Jendův rozcestník (Odkazy, které jsem měl dříve v podpisu najdete v mém rozcestníku.) Jendovy novinky - Co je pro Vás odemne nového Pokud potřebujete mermomocí vědět na čem páchám PC kriminalitu sestavy jsou v profilu.

Toms
nováček
Příspěvky: 7
Registrován: říjen 06
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod Toms » 18 říj 2006 08:04

No problem je prave i v tom. Utilitku jsem si stahnul nejen ze stranek DELL ale i jinych kteri pouzivaji stejnou mechaniku GCC-4240N (HP, Compaq, IBM) Ale tyto utilitky mi jednohlasne hlasi ze nenasli GCC-4240N na pocitaci a tudiz ji nemuzou updatovat. To mne trochu mate. V HW device id je GCC-4240N_D110 ale pro utility tam neni.
Nevim ale jevi se mi to jako SW problem. Proto prave patram zda DVD a CD cteci system je rozdilny nebo pouzivaji stejnou metodiku a fyzicky system cteni dat. Tzn stejna cocka stejny uhel paprsku jen jine/stejne otacky a jina "matematika" ???
!!! Do problemu vstupuje dalsi faktor. Pripojil jsem externi DVD burner Plextor PS-708UF !!!! Stejny problem. DVD no problem, CD no success! Pripojeni USB ani IEEE 1394 nejsou uspesne na jinych nez DVD mediich.
Zitra to pripojim k jinemu pocitaci a jestli to pojede tak asi poslu Billovi sem-tex-t :) Protoze pak to bude asi problem woken. No jsem na to zvedav. Mam skoro pulnoc tak to necham na zitrek :)

Toms
nováček
Příspěvky: 7
Registrován: říjen 06
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod Toms » 18 říj 2006 08:06

Sorry, oprava. Spatne jsem si precetl nazev utility. Ja jsem se vzdy snazil o update firmware ne sledovat aktualnost firware. Zkusim ji pohledat ...

Toms
nováček
Příspěvky: 7
Registrován: říjen 06
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod Toms » 18 říj 2006 08:18

BTW jeste jeden dotaz pri procitani.
Oni existuji i CD+R ??? Co to je za format? Ja myslel ze tento rozdil zapisu je jen u DVD medii?


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na “Problémy s hardwarem”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 hostů