Stabilita

Zvukové karty, síťové karty, grafické karty, modemy…

Moderátoři: Pic, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

wali
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: říjen 06
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Stabilita

Příspěvekod wali » 17 říj 2006 22:56

Ahoj, už dýl řešim problém s restartem a zasekáváním pc. Mam Athlon XP 2000+, RAM 512, Mainboard Socket A L7S7A2, bednu Eurocase a nějakej obyč zdroj. Už jsem testoval procesor (prime95), ten je v pohodě, stejně tak RAMka (memtest) ani to není přehříváním nebo XPéčkama. Takže by to měl bejt nejspíš zdroj nebo deska. Co mi ale vrtá hlavou je to, že když v Prime95 spustim test 2 (in-place large FFTs- power consumption, some RAM tested) nebo test 3 (Blend-test some of everything, lots of RAM tested), tak komp během několika sekund pokaždý zamrzne. Nedokázali byste z toho někdo vytipovat jestli to bude spíš deska nebo spíš zdroj? Dík za nápady :idea:

Reklama
peater
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: říjen 06
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod peater » 17 říj 2006 23:17

Ahoj, podle mě problém bude spíš nastavení SETUPU...
koukni se na stranky vyrobce SETUPU a zkus prenastavit...pripadne UPGRADE:...

wali
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: říjen 06
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod wali » 17 říj 2006 23:44

:o Teď bohužel nevim jakej SETUP myslíš..nebo co přenastavit...v BIOSu?? Nebo myslíš ten program? Já nevim, spíš bych řekl, že ta chyba je v HW.. Např. to zlobilo hodně už jenom při instalaci XP, pořád zatuhával, restarty.. :?

Uživatelský avatar
Jan Pašek
Tvůrce článků
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 3701
Registrován: leden 06
Bydliště: Plzeň
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Jan Pašek » 18 říj 2006 07:26

Taková lamovská otázečka: Předpokládám že tvůj PC je po SW stránce čistý jak dětská prdka tj. odvirovaný vyčištěné registry a zbavený všech zbytečností, které by ti zatěžovali procesor. Pak je správné že testuješ HW.
Jendův rozcestník (Odkazy, které jsem měl dříve v podpisu najdete v mém rozcestníku.) Jendovy novinky - Co je pro Vás odemne nového Pokud potřebujete mermomocí vědět na čem páchám PC kriminalitu sestavy jsou v profilu.

Uživatelský avatar
Weslo
Level 6
Level 6
Příspěvky: 3548
Registrován: červenec 06
Bydliště: Obříství/Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod Weslo » 18 říj 2006 12:56

no já bych řekl že spíš zdroj nebo RAM....zkus nastavit v BIOSU přesně parametry pamětí
E2180 | DFI LP UT ICFX 3200 TR2/G | 2x 1GB DDR2 800Mhz A-Data | ASUS HD 3650 512MB | WD 200GB | Corsair VX450 450W | Windows Vista Ultimate
Intel Little Falls 2 | 256MB DDR2 | 2x400GB | Fortron 250W | FreeNAS

wali
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: říjen 06
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod wali » 18 říj 2006 14:44

No jasně... Registry čerstvě vyčištěný, virus žádnej.. Takže asi pro jistotu reinstaluju XPčka, potom zkusim dát jinej zdroj a pak by už byla takřka jasná deska... No to bude s*aní :? Zatim dík!!! :bigups:

Uživatelský avatar
Pic
Moderátor
Guru Level 13
Guru Level 13
Příspěvky: 23292
Registrován: září 06
Bydliště: Východní Čechy
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Pic » 18 říj 2006 15:04

Při modernizaci PC, či při přidání dalšího HW po delší době se vyplatí dobře vyčistit PC od prachu. Kontakty jsou u pamětí, desek atd. sice pozlacené, ale mastný prach dokáže pěkně zvednout přechodový odpor a výsledkem je nedostatečná velikost impulzů a nebo jeho zkreslení a závada je na světě. Několikrát jsem se setkal s tím, že problém způsobovaly zdeformované "kšandy" k HD, ve snaze zlepšit cirkulaci vzduchu v Case.
Přečti si pravidla tohoto fóra! Přečetl jsi si nejprve manuál? Piš tak, abychom Ti rozuměli! Na SZ neodpovídám na požadavky řešení Vašich problémů s PC!
Nic není dokonalé, ani člověk!


Zpět na “Problémy s hardwarem”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů