Mechanika nečítá DVD-RW disky

Zvukové karty, síťové karty, grafické karty, modemy…

Moderátoři: Pic, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Mirino
nováček
Příspěvky: 8
Registrován: říjen 06
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Mechanika nečítá DVD-RW disky

Příspěvekod Mirino » 19 říj 2006 22:56

Ahojte! Kto mi poradí z mojim problémom?
1.) Mám OP systém Microsoft Windows XP Professional, Service Pack 2,
CPU typ: AMD Athlon XP-A, 1916 MHz (5.75 x 333) 2600+, RAM 768 MB,
BIOS-typ: Award (07/22/04), Grafická karta: RADEON 9600
Nosiče dát: Pružný disk: Disketová jednotka oddiel A
Pevný disk: WDC WD800LB-55DNA0 – oddiel C+D, na C nainšt. OP systém
Pevný disk: WDC WD2500JB-00GVC0 – oddiel G
Optická mechanika: TSSTcorp CD/DVDW SH-W162L – napaľovanie CD/DVD
– oddiel E
Optická mechanika: SONY CD-RW CRX320E – napaľovanieCD, play DVD
- oddiel F
Fyzické poradie inštalácie: Primary Master - WDC WD800LB-55DNA0
(momentálne - aktálne) Primary Slave - TSSTcorp CD/DVDW SH-W162L
Secundary Master - WDC WD2500JB-00GVC0
Secundary Slave - SONY CD-RW CRX320E
2.) Môj problém spočíva v tom, že ani po, myslím si všetkých možných kombináciach, sa mi nepodarilo na TSSTcorp CD/DVDW SH-W162L čítať, mazať ani prehrávať disky typu DVD – RW, ostatným druhom diskov táto mechanika rozumie a bez problémov s nimi pracuje! I keď musím povedať, že v minulosti táto mechanika na mojom PC fungovala aj s týmito diskami! Neviem, či je to následok mojej inštalácie programov Alcohol 120% a UltraISO, kde si tieto programy do systému inštalujú aj svoje virtuálne mechaniky. A pri ich inštalácii som sa „kopol“ a odsúhlasil som to čo nebolo potrebné.( matne si spomínam, že tam bolo niečo ohľadom DVD-RW diskov). Mometálne už nemám tieto programy inštalované v systéme!

3.) Ďaľšou vecou je fakt, že v programe Nero 7 Premium, v podzloške Nero Info Tool, v kolonke ASPI pri vysvietenom okienku "systém ASPI" je v dolnej polovici vysvietený načerveno nápis: Instalace rozhraní ASPI je poškozena, ak okienko prepnem do "Nero ASPI" – tak tam svieti zelený nápis:Rozhraní ASPI je nainstalováno a pracuje správně. MÁ TO TAK BYŤ?
P.S.v kolonke Jednotka, sú všetky okienka druhov mechaník zaškrtnuté tak ako keby systém všetkému rozumel a tým pádom samozrejme aj povolil druhy diskov podľa schopností obidvoch mechaník.

4.)V registri systému (RegEditor\LOCAL_MACHINE/SYSTÉM\ControlSet\Services\CDrom\AutoRun) je na oboch CDromkách číslo 1.
Mechaniku som čistil aj čistiacim CD, a nič!
:evil: :evil: :evil:

5.)Záverom by som chcel ešte dodať že som sa pri odstraňovaní môjho probému som sa inšpiroval stránkami PC-HELP.CZ, aj keď neúspešne! Môj názor je taký, že asi bude tá optická mechanika zlá, ešte pre moje šťastie že je iba polročná a je v záruke! Ale aj tak vopred ďakujem za vaše podnety, rady a názory. Z pozdravom Miro od Nitry

P.S.Pomohlo by tejto mechnike aktualizovť Firmware? Našiel som si nové Firmware z ich domovských stránok, len neviem ako sa presne inštaluje do systému :cry: Pri pokuse o otvorenie stiahutého súboru sa mi zobrazí
MESSAGE:
This Firmware is not comtabile with select drive.Contakt your system manufacturer for information on firmware updates available for this drive.
Nieže by som bol "blbý" z angliny :roll: , ale typ môjho firmare sa zhoduje s týmto update. Asi sa to má inštalovať inak. Ako? :idea: ĎAKUJEM !!!
Naposledy upravil(a) Mirino dne 20 říj 2006 11:40, celkem upraveno 2 x.

Reklama
Uživatelský avatar
Pic
Moderátor
Guru Level 13
Guru Level 13
Příspěvky: 23292
Registrován: září 06
Bydliště: Východní Čechy
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Pic » 19 říj 2006 23:46

Stáhni si nejnovější ASPI a nainstaluj, možná Ti to pomůže. Viz: Systém ASPI
Na našich internetových stránkách je pro Vás k dispozici nová verze ASPI-klienta. Najdete zde vždy nejnovější verzi, kterou si můžete kdykoliv stáhnout. ...
uzivatel.aspi.cz/
Přečti si pravidla tohoto fóra! Přečetl jsi si nejprve manuál? Piš tak, abychom Ti rozuměli! Na SZ neodpovídám na požadavky řešení Vašich problémů s PC!
Nic není dokonalé, ani člověk!

Mirino
nováček
Příspěvky: 8
Registrován: říjen 06
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod Mirino » 20 říj 2006 10:43

Ak sa smiem spýtať, odkiaľ si mám stiahuť nového ASPI klienta? Skúšal som to cez http://www.slunecnice.cz a nejde to!

Uživatelský avatar
Pic
Moderátor
Guru Level 13
Guru Level 13
Příspěvky: 23292
Registrován: září 06
Bydliště: Východní Čechy
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Pic » 20 říj 2006 14:03

Omlouvám se, zde to je:
http://www.slunecnice.cz/vyhledavani/?q ... scope=plat
Kliknout na ASPI!.EXE a na další stránce stáhnout ASPI!.EXE. Zkoušel jsem to stahování funguje. Je to malý soubor. Po stáhnutí jej instalovat na PC.
Přečti si pravidla tohoto fóra! Přečetl jsi si nejprve manuál? Piš tak, abychom Ti rozuměli! Na SZ neodpovídám na požadavky řešení Vašich problémů s PC!
Nic není dokonalé, ani člověk!

Uživatelský avatar
Pic
Moderátor
Guru Level 13
Guru Level 13
Příspěvky: 23292
Registrován: září 06
Bydliště: Východní Čechy
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Pic » 20 říj 2006 14:05

Omlouvám se, zde to je:
http://www.slunecnice.cz/vyhledavani/?q ... scope=plat
Kliknout na ASPI!.EXE a na další stránce stáhnout ASPI!.EXE. Zkoušel jsem to stahování funguje. Je to malý soubor. Po stáhnutí jej instalovat na PC.
Přečti si pravidla tohoto fóra! Přečetl jsi si nejprve manuál? Piš tak, abychom Ti rozuměli! Na SZ neodpovídám na požadavky řešení Vašich problémů s PC!
Nic není dokonalé, ani člověk!

Mirino
nováček
Příspěvky: 8
Registrován: říjen 06
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod Mirino » 20 říj 2006 14:25

Vďaka, idem to vyskúšať, potom sa ozvem!!!

Mirino
nováček
Příspěvky: 8
Registrován: říjen 06
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod Mirino » 20 říj 2006 14:49

Stiahol som to, spustil, opravilo mi to vo Win súbory a nič.Po reštarte systému som si otvoril Nero Tool a stav je tam taký istý, ako pred tým, skúšal som aj DVD-RW (mám 3 ks), mechanika na tieto disky nereaguje.Je to také isté ako pred tým.Ostatné disky v pohode pozná!
Ešte sa pokúsim odinštalovť pre istotu Nero ,aj z vyčistením registrov - úplná odinštalácia v Absolute Uninstaller a znovu ho naištalovať. Toto všetko tak asi za dve hodiny, teraz muím letieť za povinnosťami, ale aj tak ešte raz VĎAKA. Ozvem sa!

Mirino
nováček
Příspěvky: 8
Registrován: říjen 06
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Nečíta DVD-RW disky - VYRIEŠENÉ

Příspěvekod Mirino » 20 říj 2006 16:54

Opravil som v systéme ASPI súbry programom ASPI!.EXE. Preinštaloval som Nero7 Premium a ono to už fachčí !!!

P.S. Ak chcete vedieť o tomto probléme viac - pozri téma: Nečíta DVD-RW disky.
:P

Mirino
nováček
Příspěvky: 8
Registrován: říjen 06
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod Mirino » 20 říj 2006 17:05

:P Takže už mi to fachčí. Po mojej RE-inštalácii programu Nero7 Premium, už moja mechanika pozná aj DVD-RW disky. Takže tam bol niekde ten povestný pes zakopaný!
:idea: :idea: :idea:


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Disky se odpojí a počítač hodí error
    od Malakhov » 04 črc 2023 11:15 » v Problémy s hardwarem
    5
    1152
    od Zivan Zobrazit poslední příspěvek
    04 črc 2023 16:05
  • NTB Sata Bluray mechanika do pc
    od ONDRA147 » 11 pro 2023 10:05 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    4
    1427
    od zeus Zobrazit poslední příspěvek
    11 pro 2023 10:59

Zpět na “Problémy s hardwarem”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 20 hostů