Přetažení dat z požkozeného hardu na nový Vyřešeno

Zvukové karty, síťové karty, grafické karty, modemy…

Moderátoři: Pic, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

guest
Pohlaví: Nespecifikováno

Přetažení dat z požkozeného hardu na nový

Příspěvekod guest » 24 říj 2006 21:17

Jak už jsem psal, mám hard v háji a zítra přijde nový.Potřebuji poradit v této věci, resp. 2 - jsem na to trochu tupej.
1/ Prý v Biosu musím nastavit autodetekci, aby mi nový HDD našel. Hledám v manuálu, ale asi špatně.
2/Můžu použít jednu kšandu tak, že nový bych dal jako Master a druhý Slave a pak to přetahal, nebo musím ten druhý /poškozený/ dát na IDE 2 /a pokud ano, tak Master, nebo Slave.
Díky za pomoc!

Reklama
Luboš
Tvůrce článků
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2038
Registrován: květen 05
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Luboš » 24 říj 2006 21:27

Jedna z variant je, že disk se systémem zapoj do IDE1 jako Master, druhý disk do IDE2 jako Master. Pokud máš čtečky a/nebo vypalovačky, tak ty zapoj na obě kšandy jako Slave. Nevím jakým způsobem budeš obnovovat data z poškozeného disku na nový. Pokud to budeš dělat pomocí Ghosta nebo Powerquesta (Image Center), tak to budeš startovat defacto z DOSu, tak potom by to bylo jedno jak je zapojíš. Hlavné bude, ať ti oba disky BIOS najde.
Potřebujete jinou pomoc při řešení problému ve Windows 10? Stáhněte si soubor Win10-finty.

Uživatelský avatar
Pic
Moderátor
Guru Level 13
Guru Level 13
Příspěvky: 23292
Registrován: září 06
Bydliště: Východní Čechy
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Pic » 24 říj 2006 21:51

Může to být v Biosu různě, ale bývá to hned na první stránce Biosu a to buď :IDE HDD Auto Detection nebo kliknout na Standard CMOS Features a tam dát Pri Master i Pri Slave na auto. Tedy pokud máš oba HD na primární "kšandě". Jinak případně nastavit i Sec. Master Slave na Auto. Poté zpravidla Esc zpět přejít na Save & Exit Setup a povrdit Entrem. Po naběhnutí PC by měly být HD uvedený již při nabíhání a pak i ve Win. Tolik stručně.
Přečti si pravidla tohoto fóra! Přečetl jsi si nejprve manuál? Piš tak, abychom Ti rozuměli! Na SZ neodpovídám na požadavky řešení Vašich problémů s PC!
Nic není dokonalé, ani člověk!

guest
Pohlaví: Nespecifikováno

Příspěvekod guest » 24 říj 2006 22:09

PICovi rozumim /relativně/, ale tobě Luboši ne. Já se neptám, co mám dělat. Já se ptám, jestli to lze udělat, jak jsem psal? :evil:

guest
Pohlaví: Nespecifikováno

hdd

Příspěvekod guest » 24 říj 2006 22:11

To Luboš: Nebo-napiš, že moje představa nejde a musím to udělat podle tebe. :D

guest
Pohlaví: Nespecifikováno

hdd  Vyřešeno

Příspěvekod guest » 24 říj 2006 22:16

Pic píše:Může to být v Biosu různě, ale bývá to hned na první stránce Biosu a to buď :IDE HDD Auto Detection nebo kliknout na Standard CMOS Features a tam dát Pri Master i Pri Slave na auto. Tedy pokud máš oba HD na primární "kšandě". Jinak případně nastavit i Sec. Master Slave na Auto. Poté zpravidla Esc zpět přejít na Save & Exit Setup a povrdit Entrem. Po naběhnutí PC by měly být HD uvedený již při nabíhání a pak i ve Win. Tolik stručně.

Nemám oba-druhý budu dávat snad v pátek. Ale-na IDE 1 bych chtěl jako Master dat ten nový. Jako Slave ten starý poškozený a pak to přetáhnout. Nebo musím pro to přetažení dát ten starý/poškozený na jinou kšandu/ o to mi jde.? :smile:

Uživatelský avatar
mikel
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2298
Registrován: květen 05
Bydliště: Karviná
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod mikel » 24 říj 2006 23:50

Neboj, můžou být v klidu na jedné kšandě. Hlavně si nezapomeň nastavit bootování z CD v BIOSu.
Znáte pravidla?
Tipy a triky ve Windows XP
Návody: HijackThis, MWAV, CCleaner (THX to mijaja)
Problémy, které chcete vyřešit pište sem do fóra. Neposílejte je emailem ani po ICQ!

guest
Pohlaví: Nespecifikováno

Příspěvekod guest » 25 říj 2006 09:02

mikel píše:Neboj, můžou být v klidu na jedné kšandě. Hlavně si nezapomeň nastavit bootování z CD v BIOSu.

Dík, o to mi šlo! :D


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na “Problémy s hardwarem”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 hostů