počítač nenaběhne

Zvukové karty, síťové karty, grafické karty, modemy…

Moderátoři: Pic, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

mbohy
nováček
Příspěvky: 26
Registrován: srpen 06
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

počítač nenaběhne

Příspěvekod mbohy » 02 lis 2006 18:32

Zdravím,
stavím starší počítač, nicméně počítač mi nechce naběhnout. Vždy po "PCI device listing..." se mi zasekne a nereaguje na nic nez na tvrdy restart. Pritom mechaniky vidi, i PCI karty vidi a prideli jim IRQ a potom se kousne. Zkousel jsem uz odebrat vsechna zarizeni krome graf.karty, ruzne disky, restart biosu a uz me nic nenapada. Muze mi nekdo poradit nco dalsiho? Predem moc dekuju.

Reklama
Uživatelský avatar
El Diablo
Moderátor
Elite Level 11.5
Elite Level 11.5
Příspěvky: 14099
Registrován: červen 06
Bydliště: In Hell
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod El Diablo » 02 lis 2006 20:06

Zkoušel ses povrtat v BIOSu? Co je to za desku?
http://www.svethardware.cz/art_doc-A920 ... 5A9A3.html
RTFM!!! UBCD - Ultimate Boot CD Zkusili jste to vypnout a zapnout? Aneb z PIO do DMA a zpět... :) * Jak provést Clear CMOS
Kdo se moc ptá, málo googlí. Doporučený freeware

i5 3570K, ASRock Z77 Extreme, 16GB Corsair, 120GB SSD Kingston +2TB Samsung, Gigabyte Radeon HD7870, Sharkoon ReX8VE, XL-747H

mbohy
nováček
Příspěvky: 26
Registrován: srpen 06
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod mbohy » 02 lis 2006 20:31

BIOS jsem neco samozrejme zkousel, no spis se mi zda ze vsechno, ale nevim presne co bych mel menit. Zkousel jsem vetsinou vsechno zakazat, jako napriklad zarizeni na desce typu zvukova karta, seriovy port apod., ale nic nepomohlo. Deska je asi neznackova, na manualu je napsano PC266 systemboadrd, M807, je urcena pro patici Socket A, chipset VIA VT8363.

Uživatelský avatar
El Diablo
Moderátor
Elite Level 11.5
Elite Level 11.5
Příspěvky: 14099
Registrován: červen 06
Bydliště: In Hell
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod El Diablo » 02 lis 2006 21:20

RTFM!!! UBCD - Ultimate Boot CD Zkusili jste to vypnout a zapnout? Aneb z PIO do DMA a zpět... :) * Jak provést Clear CMOS
Kdo se moc ptá, málo googlí. Doporučený freeware

i5 3570K, ASRock Z77 Extreme, 16GB Corsair, 120GB SSD Kingston +2TB Samsung, Gigabyte Radeon HD7870, Sharkoon ReX8VE, XL-747H

Uživatelský avatar
El Diablo
Moderátor
Elite Level 11.5
Elite Level 11.5
Příspěvky: 14099
Registrován: červen 06
Bydliště: In Hell
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod El Diablo » 02 lis 2006 21:26

Vyzkoušej jinou grafickou kartu, stalo se mi že jeden MB se tvářil mrtvě (ani nepípl) se dvěma GK (a se kterými měl jet) a chytla se až třetí! Třeba i PCI... AGP slot bývá rozmazlený :(
RTFM!!! UBCD - Ultimate Boot CD Zkusili jste to vypnout a zapnout? Aneb z PIO do DMA a zpět... :) * Jak provést Clear CMOS
Kdo se moc ptá, málo googlí. Doporučený freeware

i5 3570K, ASRock Z77 Extreme, 16GB Corsair, 120GB SSD Kingston +2TB Samsung, Gigabyte Radeon HD7870, Sharkoon ReX8VE, XL-747H

mbohy
nováček
Příspěvky: 26
Registrován: srpen 06
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod mbohy » 03 lis 2006 21:17

Diky za odpovedi,
ta deska vypada ze by to mela byt ona, vizualne i specifikaci tak na 99%.
Graficke karty jsem zkousel dve, jednu do AGP a jednu do PCI, s obema se ten pocatek zobrazuje korektne, ale vazne nevim, tu PCI jsem mel vyzkousenou z minuleho pocitace, ale uz je to nejaky patek co lezi v krabici, tak nevim.

Uživatelský avatar
El Diablo
Moderátor
Elite Level 11.5
Elite Level 11.5
Příspěvky: 14099
Registrován: červen 06
Bydliště: In Hell
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod El Diablo » 03 lis 2006 22:19

Zkoušels měnit RAM?
RTFM!!! UBCD - Ultimate Boot CD Zkusili jste to vypnout a zapnout? Aneb z PIO do DMA a zpět... :) * Jak provést Clear CMOS
Kdo se moc ptá, málo googlí. Doporučený freeware

i5 3570K, ASRock Z77 Extreme, 16GB Corsair, 120GB SSD Kingston +2TB Samsung, Gigabyte Radeon HD7870, Sharkoon ReX8VE, XL-747H

mbohy
nováček
Příspěvky: 26
Registrován: srpen 06
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod mbohy » 06 lis 2006 11:20

To jsem nezkoušel, zkusim a dam vedet, ale pamet take nabiha normalne.
Zatim diky M.

mbohy
nováček
Příspěvky: 26
Registrován: srpen 06
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod mbohy » 07 lis 2006 12:59

Tak jsem to vyzkoušel, dal jse tam pamět z fungujiciho pocitace, ale stejen to nepomohlo. Uz jsem plne zoufalej. Diky M.

Uživatelský avatar
tick
nováček
Příspěvky: 20
Registrován: listopad 06
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod tick » 08 lis 2006 11:58

Určitě máš v BIOSu nastaveno bootování z disku, zkus to změnit, občas mi to v práci sekne po testu RAM a je to diskem.
Další varianta by byl procesor.

mbohy
nováček
Příspěvky: 26
Registrován: srpen 06
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod mbohy » 08 lis 2006 16:04

V biosu je nastaveno na jednicce disketa, na dvojce CD rom, na trojce disk 0 a na ctyrce ostani zarizeni povolit. Zkousel jsem to i ruzne menit, ale taky nic. Kdyby to fungovalo korektne, myslim ze by to napsalo u prazdnyho disku ze neni bootovatelny nebo ze neobsahuje operacni system. Myslim ze ta chyba je nekde tesne pred tim nez se zacne zjistovat kde se naleza operacni systemm, ale neznam presne ty pochody k tomu vedouci a jejich presnou sekvenci.

Uživatelský avatar
Pic
Moderátor
Guru Level 13
Guru Level 13
Příspěvky: 23292
Registrován: září 06
Bydliště: Východní Čechy
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Pic » 08 lis 2006 18:42

Jestli Ti to pomůže nevím.
POST postupuje takto:
Pak se testuje celý systém. Začíná se testování procesoru, ROM BIOSu a prvních 64 kB paměti, která se pak používá jako pracovní oblast. Poté se testuje systémový řadič, řadič paměti a řadič I/O obvodů. Poté se testují ostatní periferní obvody a deska grafického adaptéru. Nejsou zde zobrazovány chybová hlášení. Chyby jsou ohlašovány tzv. beep kódem. To znamená, že chyby jsou ohlašovány akusticky (pípnutím). Následuje hlášení o verzi BIOSu a autorských právech. Pak se testuje a zjišťuje velikost paměti, která se zobrazuje v hlášení. Potom se testují jednotlivé periférie připojené k PC v pořadí: klávesnice, sériové porty, paralelní porty, řadiče disketové mechaniky a HDD. Pokud se najde chyby, tak se zobrazí v chybovém hlášení. Výsledky se uloží do CMOS. Pak se testuje přerušení a zavádí OS.

Výsledek testu zapisuje na porty 060H a 080H, které také ohlásí akusticky. Při testování využívá údaje z CMOS.

Pokud byla stisknuta klávesa pro Setup je po ukončení POSTu SETUP spuštěn. Inicializace periferií spočívá jednak nastavením tabulky přerušení, jednak zápisem do datové oblasti BIOSu hodnot io adres, přerušení, atd. Po instaslaci BIOSu se instaluje rozšířený BIOS.

Posledním krokem inicializace systému je spuštění rutiny přerušení 19H, která je označována jako zavaděč systému. Tento zavaděč umožní přístup k nultému sektoru disku - boot sektoru, který zavede zaváděcí program systému na adresu 7C00H a předá řízení na tuto adresu
Přečti si pravidla tohoto fóra! Přečetl jsi si nejprve manuál? Piš tak, abychom Ti rozuměli! Na SZ neodpovídám na požadavky řešení Vašich problémů s PC!
Nic není dokonalé, ani člověk!


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Počítač na míru
    od Plasp » 07 kvě 2023 17:59 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    15
    1590
    od Erredar Zobrazit poslední příspěvek
    08 kvě 2023 15:34
  • Počítač se sám probouzí Příloha(y)
    od tux » 02 říj 2023 12:18 » v Problémy s hardwarem
    17
    4848
    od tux Zobrazit poslední příspěvek
    04 pro 2023 20:39
  • Počítač k RTX4060ti
    od Malakhov » 13 lis 2023 17:21 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    0
    651
    od Malakhov Zobrazit poslední příspěvek
    13 lis 2023 17:21
  • Zpomalený počítač
    od David1233 » 23 pro 2023 23:27 » v Problémy s hardwarem
    2
    663
    od pcmaker Zobrazit poslední příspěvek
    24 pro 2023 18:10
  • Počítač se nezapíná
    od NeznámáŽába » 22 led 2024 15:08 » v Problémy s hardwarem
    2
    695
    od NeznámáŽába Zobrazit poslední příspěvek
    22 led 2024 15:18

Zpět na “Problémy s hardwarem”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 hostů