OBRAZ Z PC DO TV???

Zvukové karty, síťové karty, grafické karty, modemy…

Moderátoři: Pic, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

tonyblack
nováček
Příspěvky: 8
Registrován: listopad 06
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

OBRAZ Z PC DO TV???

Příspěvekod tonyblack » 12 lis 2006 16:26

mam maly problem, mam novy pc a chtel jsem ho propojit s TV abych se mohl v klidu koukat na filmy,,, koupil jsem 15m kabel s-video s rozbocovacem do tv scart a sinče pro zvuk... mam garfickou kartu
Sapphire Radeon X550 128MB PCI-E, TV-out, DVI-I, Advantage :

http://www.anacomp.cz/default.asp?cls=s ... tiid=12758

a po nastaveni a klonovani v nastaveni g. karty je obraz pouze sedy... rozpyty a proste na nic...zkousel jsem vsechny ruzne nastaveni... k/pal atd.. ale obraz se ani nehne... obcas vypadne... televizi mam starsi, uz je plocha, je to samsung planeo 72 uhlopricka a NENI 100 hz... ma vstup klasicky sinč video+zvuk + 2 scart...

Reklama
guest
Pohlaví: Nespecifikováno

TV

Příspěvekod guest » 12 lis 2006 16:37

Kartám nerozumím, ale 15m je přece jenom dost, ale myslím si, že máš chybu v nastavení. Ona je tam spousta možností, především musíš mít nastavený kompozitníí video.

tonyblack
nováček
Příspěvky: 8
Registrován: listopad 06
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod tonyblack » 12 lis 2006 17:10

kabel jsem kupoval se vsim prislusenstvim original... tak snad by nedelali 15m kdyby to bylo hodne... co je to kompozitni video??? ja jsem na karte zapnul klonovani a az pak se obraz na tv zobrazil.. ale dalsi nastaveni pro tv nereagovalo...

Uživatelský avatar
mmmartin
Moderátor
Master Level 9.5
Master Level 9.5
Příspěvky: 9497
Registrován: srpen 04
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod mmmartin » 12 lis 2006 17:11

Televize velice pravděpodobně nemá vstup pro s-video a ani redukce s-video - - SCART to nevyřeší.. Tím je daný, že obraz je černobílý. A 15 metrů kabelu je už skoro dost na to, aby byl obraz rozmazaný.

tonyblack
nováček
Příspěvky: 8
Registrován: listopad 06
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod tonyblack » 12 lis 2006 17:22

takze se s tim muzu rozloucit??? televize vstup na s-video nema... jen sinče a scart,,,

guest
Pohlaví: Nespecifikováno

Příspěvekod guest » 12 lis 2006 17:54

tonyblack píše:takze se s tim muzu rozloucit??? televize vstup na s-video nema... jen sinče a scart,,,

Redukve na S-video se běžně prodávají asi za pajdu. Je to vlastne scart, do kterého se strčí ten koaxiál se cimchem.Kompozitní video je v nastavení TV karty. Stejně, jako je tam S-video.
http://www.root.cz/diskuse/700/
http://www.obchodni-dum.cz/pojem_small.phtml/292/
http://www.okcomputers.cz/redukce-scart ... f/d-52999/
Tp poslední je ono :wink:

Uživatelský avatar
mmmartin
Moderátor
Master Level 9.5
Master Level 9.5
Příspěvky: 9497
Registrován: srpen 04
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod mmmartin » 12 lis 2006 19:38

Redukve na S-video se běžně prodávají asi za pajdu

Problém je v tom, že to je skutečně jenom redukce - tj. přechod mezi dvěma různými typy konektoru - a ne převodník mezi dvěma různými formáty kódování barevného signálu. Elegantně to lze vyřešit převodníkem od mk electronic, neelegantně, ale levněji, zapojením jednoho kondenzátoru do SCARTU - pohledám návod a dám link.

Uživatelský avatar
mmmartin
Moderátor
Master Level 9.5
Master Level 9.5
Příspěvky: 9497
Registrován: srpen 04
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod mmmartin » 12 lis 2006 19:45

Redukve na S-video se běžně prodávají asi za pajdu

Problém je v tom, že to je skutečně jenom redukce - tj. přechod mezi dvěma různými typy konektoru - a ne převodník mezi dvěma různými formáty kódování barevného signálu. Elegantně to lze vyřešit převodníkem od mk electronic, neelegantně, ale levněji, zapojením jednoho kondenzátoru do SCARTU - pohledám návod a dám link.

Uživatelský avatar
mmmartin
Moderátor
Master Level 9.5
Master Level 9.5
Příspěvky: 9497
Registrován: srpen 04
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod mmmartin » 12 lis 2006 19:45

http://www.pc-help.cz/viewtopic.php?t=6956&postdays=0&postorder=asc&start=15 Druhá stránka asi tak uprostřed - příspěvek od Karlose

guest
Pohlaví: Nespecifikováno

Příspěvekod guest » 12 lis 2006 21:43

mmmartin píše:http://www.pc-help.cz/viewtopic.php?t=6956&postdays=0&postorder=asc&start=15 Druhá stránka asi tak uprostřed - příspěvek od Karlose

O tom kondiku se píš myslím i tady, ale já si stejně myslím, že to ta jeho TV zvládá, já mám mizernou teslu starou 10 let a no problém.
http://www.root.cz/diskuse/700/

Uživatelský avatar
Jan Pašek
Tvůrce článků
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 3701
Registrován: leden 06
Bydliště: Plzeň
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Jan Pašek » 13 lis 2006 07:27

Lidičky tenhle problém se tu už řešil tolikrát prohledání diskusí na tomto fóru by nepomohlo?
Jendův rozcestník (Odkazy, které jsem měl dříve v podpisu najdete v mém rozcestníku.) Jendovy novinky - Co je pro Vás odemne nového Pokud potřebujete mermomocí vědět na čem páchám PC kriminalitu sestavy jsou v profilu.

Uživatelský avatar
karlos
Master Level 8
Master Level 8
Příspěvky: 6445
Registrován: květen 05
Bydliště: Domažlice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod karlos » 13 lis 2006 09:01

JJ, psal jsem to již na mnoha diskusích tolikrát, že si již pomalu nevzpomínám, jak to vlastně je. :lol: Ale vážně pohledej v diskusích a uvidíš, že najdeš na svůj problém řešení. Kabel 15m je docela macek a mám obavy, že nebudeš s výsledkem příliš spokojený. Tak 10m bych bral jako mezní hranici. To však neznamená, že víc nejde, jen rušení a ztráty na kabelu již budou dost veliké na to, aby ses díval na TV s potěšením. To, že ti kabel prodal obchodník, neber jako argument pro uspokojivý výsledek. Obchodník ti prodá cokoliv, jen aby dostal tvé peníze :cry: Nejjednodušším způsobem, jak se dívat na DVD v TV, s kvalitním obrazem a zvukem, je koupit si nejlevnější DVD přehrávač (za chvíli ti ho dají v supermarketu u pokladny za nákup nad dva litry) a ten umístit vedle televize. Když kolikrát čtu, co jsou někteří lidé ochotní podstoupit a koupit, aby počítač s TV propojili, je DVD přehrávač volbou levnější...

Pro malou inspiraci přikládám schéma, jak mám propojené počítače s TV já. Ve všech počítačích jsou TVkarty, takže je možné sledovat televizi, video, či DVD v poklidu svého pokoje, aniž by kdokoliv, kohokoliv rušil tím svým programem. Z mého počítače je veden signál S-VHS přes videa k televizi, takže je možné, třeba film v AVI, nahrát na video, shlédnout v TV, nebo po modulaci do antény druhým videem, shlédnout na kterémkoliv počítači. Jediným problémem je, pokud chce někdo sledovat film z videa "u sebe", že musí zvednout biskupa, dojít do obýváku a kazetu do videa založit :D
Co nejde silou, jde ještě větší silou... :-)


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Zmrzlý obraz
    od hymunek » 13 říj 2023 16:44 » v Problémy s hardwarem
    2
    809
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    13 říj 2023 22:30
  • Nejde obraz
    od zik9 » 28 úno 2024 20:38 » v Problémy s hardwarem
    7
    1201
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    25 bře 2024 14:26
  • Rozkostičkovany obraz na dálku Příloha(y)
    od Lebedil » 20 dub 2023 20:42 » v Hry
    0
    1426
    od Lebedil Zobrazit poslední příspěvek
    20 dub 2023 20:42
  • Nové PC - nefunguje obraz
    od petrdvorak41 » 02 lis 2023 15:50 » v Problémy s hardwarem
    1
    811
    od Alferi Zobrazit poslední příspěvek
    02 lis 2023 19:22
  • PC nezobrazí obraz s jinou GPU
    od Lebedil » 04 lis 2023 16:23 » v Problémy s hardwarem
    5
    1021
    od Lebedil Zobrazit poslední příspěvek
    06 lis 2023 12:26

Zpět na “Problémy s hardwarem”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 hostů