problém s HW

Zvukové karty, síťové karty, grafické karty, modemy…

Moderátoři: Pic, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

drahos
nováček
Příspěvky: 7
Registrován: srpen 06
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

problém s HW

Příspěvekod drahos » 17 lis 2006 19:01

Mám celekm zapeklitý problém s HW. PC mám připojené k prodlužce s vypínačem, ta mi ale začala blbnout(jiskřila a nejspíš měla ve vypínači špatný dotek) restartoval se mi tím vždy pc. Prodlužku sem tedy vyměnil za novou, která už mi problém nedělal, ale za nedlouho mi to začal dělat zdroj(asi už byl poškozen na staré prodlužce) Koupil sem tedy nový zdroj Raptoxx Prof. 450W. Problém s restartem byl vyřešen. Asi půl roku před zdrojem sem kupoval nový harddisk Seagate 80GB ještě na IDE. Vše šlapalo bez problémů. Ale po sem jednou zapnul pc a před spuštěnám winxp se mi zaseknul...po restartu se ale opět zaseknul nebo sám restartoval po prohlídnutí mé desky MSI MS-6337LE5 sem zjistil že jeden z kondenzátorů je vyteklý. Desku sem měl od dobrého známého, který už tento problém před nějakou dobou zažil(tak se mi nabídnul že mi kondenzátor vymění) po jeho výměně se ovšem rozběhl windows asi na 10 minut a opět restart a pak už to šlo zase dokola. Dostal sem radu že těch špatných kondenzátorů bude více jenom že nemusí být vyteklé ale třeba vyschlé. Tak mi tedy ten známí vyměnil i jiné kondenzátory. Pc sem pak rozběhl asi na 20 minut a opět se mi seknul. Známí byl sám zvědav čím to je tak mi nabídnul že zkusí si vzít celý pc a zkusí zjistit čím to je. Vrátil mi ho s tím že má podezření na jednu ramku, kterou mi vytáhnul a pak na můj nový disk. Dal mi tam na ozkoušení 4GB Seagate, na kterém byly pouz win98 a spořič. Na něm to prý běželo 3 hodiny bez problémů já tedy začal na disk instalovat další programy. Jenže po pár programech se pc opět seknul a problém tu byl na novo. Tak sem zkusil vrátit na místo můj 80GB ale na něm se mi kousne už při bootování instalačky pač sem ho formátoval. Takže se mi pc pořád seká a já nemůžu přijít na to čím to je :-( Deska je osazená Celeronem 1,3GHz(na něj už mám taky podezření ale nemám jak ho třeba zkusit vyměnit pač podobný procesor na socket 370 se špatně zhání pasta mezi ním a chladičem je nová). Grafická karta je tam momentálně ATI Radeon 7000, zkoušel sem i vyměnit za GeForce 2MX. Ale bez úspěchu. PC dále obsahuje 384MB RAM = 3x128MB SDRAM nyní už vlastně jen 256MB = 2 x 128MB SDRAM. DVD vypalovačku LG 4163B a Combo mechaniku Sony CRX320E. Obě mechaniky jeli bez problémů. Pokud vás něco napadá tak i to prosím zdělte

Reklama
Uživatelský avatar
Pic
Moderátor
Guru Level 13
Guru Level 13
Příspěvky: 23292
Registrován: září 06
Bydliště: Východní Čechy
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Pic » 17 lis 2006 20:39

Popsal jsi to zajímavě, ale vydedukovat přesně závadu asi nepůjde. Předpokládám, že základní deska pokračuje v kolapsu. Pevný disk odzkoušej u někoho, kdo tomu rozumí. Stejně tak si nech u někoho otestovat paměti. Zdroj, jak uvádíš máš solidní, tak tím to asi není. Mohla by to být i grafická karta a tu lze také u někoho otestovat. Ten, kdo bude testovat by měl tomu rozumět a ne to dělat poprvé. Možná, že Ti někdo poradí lépe.
Přečti si pravidla tohoto fóra! Přečetl jsi si nejprve manuál? Piš tak, abychom Ti rozuměli! Na SZ neodpovídám na požadavky řešení Vašich problémů s PC!
Nic není dokonalé, ani člověk!

Uživatelský avatar
zlobyl
Tvůrce článků
Level 4.5
Level 4.5
Příspěvky: 1760
Registrován: duben 06
Bydliště: Slaný
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod zlobyl » 17 lis 2006 22:04

Já jsem měl podobný problém a byl to vadný IDE kabel-zkus ho vyměnit. 8)


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • USB HDD - problém Příloha(y)
    od andrej71 » 13 pro 2023 13:29 » v Problémy s hardwarem
    17
    2079
    od RIKI22 Zobrazit poslední příspěvek
    14 pro 2023 17:30
  • Vir? - CMD problém Příloha(y)
    od glajdowicz » 09 lis 2023 15:49 » v Windows 11, 10, 8...
    6
    1593
    od mmmartin Zobrazit poslední příspěvek
    09 lis 2023 21:09
  • Problem s fps Příloha(y)
    od Shokata88 » 02 úno 2024 00:10 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    15
    1150
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    03 úno 2024 12:32
  • Problem s Cat6a a 5e
    od bugs » 19 čer 2023 15:37 » v Sítě - hardware
    9
    1967
    od bugs Zobrazit poslední příspěvek
    22 čer 2023 18:39
  • Problém s USB - C (sluchátka)
    od ml3rax » 06 črc 2023 14:43 » v Mobily, tablety a jiná přenosná zařízení
    1
    1671
    od Grander Zobrazit poslední příspěvek
    06 črc 2023 15:33

Zpět na “Problémy s hardwarem”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 hostů