SoundBlaster Audigy SE-šum

Zvukové karty, síťové karty, grafické karty, modemy…

Moderátoři: Pic, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Uživatelský avatar
EasyShare
Level 1
Level 1
Příspěvky: 82
Registrován: říjen 06
Bydliště: Prague
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

SoundBlaster Audigy SE-šum

Příspěvekod EasyShare » 19 lis 2006 16:25

Ahoj všem,
zpozoroval jsem u této zvukovky např. při hraní GTA San Andreas, či Need For Speed Most Wanted šum. Vyskytuje se to většinou při pomyslném šlapání na plyn u aut. Pustím šipku plynu a ten šum prakticky přestane. U San Andreas když ale projede auto kolem mě a já jsem normálně venku jako postava, tak taky uslyším kromě motoru projíždějícího auta ještě ten šum. U audia na zkl. desce to nedělá. Neví někdo jestli je to vlastnost Audigy SE?
Díky předem

Reklama
Uživatelský avatar
mmmartin
Moderátor
Master Level 9.5
Master Level 9.5
Příspěvky: 9497
Registrován: srpen 04
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod mmmartin » 22 lis 2006 22:08

U některých zvukových karet se do zvuku přenáší jemné šustění při pohybu kurzoru po obrazovce nebo při rychlých změnách v obraze. Pravděpodobně to bude mít něco společnýho s napájením, protože externí zvuk. karty s vlastním zdrojem to nedělají.

Uživatelský avatar
karlos
Master Level 8
Master Level 8
Příspěvky: 6445
Registrován: květen 05
Bydliště: Domažlice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod karlos » 23 lis 2006 06:34

Problém o kterém píše mmmartin se ukazoval hlavně u ISA karet, při přechodu na PCI sběrnici tvrdili výrobci, že na této lajně vymizí :D , ne tak docela. :evil: Na ISA kartách k němu docházelo díky indukci mezi grafickou a zvukovou kartou. Proto se grafická karta umisťovala do nejvyššího slotu a zvukovka do nejnižšího. Toto jsem si přenesl do svých konstrukcí a zvukovku dávám vždy co nejdále od grafiky. Osobně si ale myslím, že ve tvém případě by měl být problém někde jinde. Přeci jen stále věřím ve značku SB a jsem přesvědčený, že to mají ošéfované. Zkus se podívat na stránky hry, jestli tam není opravný patch pro tvůj typ karty.
Co nejde silou, jde ještě větší silou... :-)

Uživatelský avatar
EasyShare
Level 1
Level 1
Příspěvky: 82
Registrován: říjen 06
Bydliště: Prague
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod EasyShare » 23 lis 2006 14:48

Tak jsem kartu reklamoval a byla mi hned vyměněna...
Zatím jsem ji ale nezapojil, tak to snad bude dobré...

Uživatelský avatar
mmmartin
Moderátor
Master Level 9.5
Master Level 9.5
Příspěvky: 9497
Registrován: srpen 04
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod mmmartin » 23 lis 2006 18:27

Karlos: Tak tentokrát jsi zase ty přispěl ke zvýšení mojí PC gramotnosti. :idea: Ď.

Uživatelský avatar
El Diablo
Moderátor
Elite Level 11.5
Elite Level 11.5
Příspěvky: 14099
Registrován: červen 06
Bydliště: In Hell
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod El Diablo » 23 lis 2006 20:07

karlos píše:Problém o kterém píše mmmartin se ukazoval hlavně u ISA karet, při přechodu na PCI sběrnici tvrdili výrobci, že na této lajně vymizí :D , ne tak docela. :evil: Na ISA kartách k němu docházelo díky indukci mezi grafickou a zvukovou kartou. Proto se grafická karta umisťovala do nejvyššího slotu a zvukovka do nejnižšího. Toto jsem si přenesl do svých konstrukcí a zvukovku dávám vždy co nejdále od grafiky. Osobně si ale myslím, že ve tvém případě by měl být problém někde jinde. Přeci jen stále věřím ve značku SB a jsem přesvědčený, že to mají ošéfované. Zkus se podívat na stránky hry, jestli tam není opravný patch pro tvůj typ karty.


Taky dávám ZK co nejdál od GK :)))
RTFM!!! UBCD - Ultimate Boot CD Zkusili jste to vypnout a zapnout? Aneb z PIO do DMA a zpět... :) * Jak provést Clear CMOS
Kdo se moc ptá, málo googlí. Doporučený freeware

i5 3570K, ASRock Z77 Extreme, 16GB Corsair, 120GB SSD Kingston +2TB Samsung, Gigabyte Radeon HD7870, Sharkoon ReX8VE, XL-747H


Zpět na “Problémy s hardwarem”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 21 hostů