Prosim o kontrolu logu

Místo pro vaše HiJackThis logy a logy z dalších programů…

Moderátoři: Mods_senior, Security team

jkim
Level 1
Level 1
Příspěvky: 53
Registrován: prosinec 08
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Prosim o kontrolu logu

Příspěvekod jkim » 03 črc 2018 22:31

Fix result of Farbar Recovery Scan Tool (x64) Version: 20.06.2018
Ran by JitKae (03-07-2018 22:19:35) Run:1
Running from C:\Users\JitKae\Desktop
Loaded Profiles: JitKae (Available Profiles: JitKae)
Boot Mode: Normal
==============================================

fixlist content:
*****************
Start
CloseProcesses:
R0 - HKLM\Software\Microsoft\Internet Explorer\Search,SearchAssistant =
R0 - HKLM\Software\Microsoft\Internet Explorer\Search,CustomizeSearch =
R0 - HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Local Page = %11%\blank.htm
R0 - HKLM\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Local Page = C:\Windows\SysWOW64\blank.htm
R1 - HKCU\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Internet Settings,ProxyOverride = *.local
R0 - HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\Toolbar,LinksFolderName =
F2 - REG:system.ini: UserInit=
O1 - Hosts: ::1 localhost
O4 - HKUS\S-1-5-19\..\RunOnce: [WAB Migrate] %ProgramFiles%\Windows Mail\wab.exe /Upgrade (User 'LOCAL SERVICE')
O4 - HKUS\S-1-5-20\..\RunOnce: [WAB Migrate] %ProgramFiles%\Windows Mail\wab.exe /Upgrade (User 'NETWORK SERVICE')
SearchScopes: HKU\S-1-5-21-1169072027-563865220-1595250771-1001 -> {012E1000-F331-11DB-8314-0800200C9A66} URL = hxxp://www.google.com/search?q={searchTerms}
C:\WINDOWS\Tasks\CreateExplorerShellUnelevatedTask.job
Task: C:\WINDOWS\Tasks\CreateExplorerShellUnelevatedTask.job => C:\WINDOWS\explorer.exe

EmptyTemp:
End
*****************

Processes closed successfully.
R0 - HKLM\Software\Microsoft\Internet Explorer\Search,SearchAssistant = => Error: No automatic fix found for this entry.
R0 - HKLM\Software\Microsoft\Internet Explorer\Search,CustomizeSearch = => Error: No automatic fix found for this entry.
HKLM\Software\\Microsoft\Internet Explorer\Main\\Local Page => value restored successfully
HKLM\Software\\Microsoft\Internet Explorer\Main\\Local Page => value restored successfully
R1 - HKCU\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Internet Settings,ProxyOverride = *.local => Error: No automatic fix found for this entry.
R0 - HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\Toolbar,LinksFolderName = => Error: No automatic fix found for this entry.
F2 - REG:system.ini: UserInit= => Error: No automatic fix found for this entry.
O1 - Hosts: ::1 localhost => Error: No automatic fix found for this entry.
O4 - HKUS\S-1-5-19\..\RunOnce: [WAB Migrate] %ProgramFiles%\Windows Mail\wab.exe /Upgrade (User 'LOCAL SERVICE') => Error: No automatic fix found for this entry.
O4 - HKUS\S-1-5-20\..\RunOnce: [WAB Migrate] %ProgramFiles%\Windows Mail\wab.exe /Upgrade (User 'NETWORK SERVICE') => Error: No automatic fix found for this entry.
"HKU\S-1-5-21-1169072027-563865220-1595250771-1001\SOFTWARE\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes\{012E1000-F331-11DB-8314-0800200C9A66}" => removed successfully
HKLM\Software\Classes\CLSID\{012E1000-F331-11DB-8314-0800200C9A66} => not found
C:\WINDOWS\Tasks\CreateExplorerShellUnelevatedTask.job => moved successfully
"C:\WINDOWS\Tasks\CreateExplorerShellUnelevatedTask.job" => not found

=========== EmptyTemp: ==========

BITS transfer queue => 7364608 B
DOMStore, IE Recovery, AppCache, Feeds Cache, Thumbcache, IconCache => 55726506 B
Java, Flash, Steam htmlcache => 0 B
Windows/system/drivers => 1206 B
Edge => 1072640 B
Chrome => 0 B
Firefox => 0 B
Opera => 35429948 B

Temp, IE cache, history, cookies, recent:
Default => 0 B
Users => 0 B
ProgramData => 0 B
Public => 0 B
systemprofile => 0 B
systemprofile32 => 0 B
LocalService => 1832 B
LocalService => 0 B
NetworkService => 1954 B
NetworkService => 0 B
JitKae => 5956786 B

RecycleBin => 0 B
EmptyTemp: => 100.7 MB temporary data Removed.

================================


The system needed a reboot.

==== End of Fixlog 22:19:43 ====




Jaro, děkuji za ochotu a tvoji snahu toto řešit...
Ano, předpokládám, že nákaza není v pc. Problém je ten, že mám k routeru připojený externí disk, ve kterém se v intervalu cca 10-14ti dní stále dokola objevují soubory Photo.scr a info.zip. Objeví se v každém adresáři, složce i všech podsložkách, objeví se jich tam stovky o několika GB. Nevím kde a jak se tam berou, nemohu najít zdroj jejich šíření do disku. Vždy je jen vymažu, ale po několika dnech jsou tam zpět. Buď žádný anebo všechny.

Reklama
Uživatelský avatar
jaro3
člen Security týmu
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 43061
Registrován: červen 07
Bydliště: Jižní Čechy
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Prosim o kontrolu logu

Příspěvekod jaro3 » 03 črc 2018 22:42

Stáhni si zde DelFix
https://toolslib.net/downloads/viewdownload/2-delfix/

ulož si soubor na plochu.
Poklepáním na ikonu spusť nástroj Delfix.exe
( Ve Windows Vista, Windows 7 a 8, musíš spustit soubor pravým tlačítkem myši -> Spustit jako správce .
V hlavním menu, zkontroluj tyto možnosti - Odstranění dezinfekce nástrojů (Remove desinfection tools) – Vyčistit body obnovy (Purge System Restore)
Poté klikněte na tlačítko Spustit (Run) a nech nástroj dělat svoji práci

Poté se zpráva se otevře (DelFix.txt). Vlož celý obsah zprávy sem.Jinak je zpráva zde:
v C: \ DelFix.txt
Další odkazy:
http://ccm.net/download/download-24087-delfix
https://www.bleepingcomputer.com/download/delfix/



Disk je připojen přes LAN? Lze ho připojit přes USB k PC? Pak by šel odvirovat. Nebo zkusit důležité data zazálohovat a disk zformátovat.
Taky zkusit i reset routeru či jiný FW..
Při práci s programy HJT, ComboFix,MbAM, SDFix aj. zavřete všechny ostatní aplikace a prohlížeče!
Neposílejte logy do soukromých zpráv.Po dobu mé nepřítomnosti mě zastupuje memphisto , Žbeky a Orcus.
Pokud budete spokojeni , můžete podpořit naše forum:Podpora fóra

jkim
Level 1
Level 1
Příspěvky: 53
Registrován: prosinec 08
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Prosim o kontrolu logu

Příspěvekod jkim » 03 črc 2018 22:49

# DelFix v1.013 - Logfile created 03/07/2018 at 22:47:29
# Updated 17/04/2016 by Xplode
# Username : JitKae - HOME-PC
# Operating System : Windows 10 Enterprise (64 bits)

~ Removing disinfection tools ...

Deleted : HKLM\SOFTWARE\OldTimer Tools
Deleted : HKLM\SOFTWARE\TrendMicro\Hijackthis

~ Cleaning system restore ...

Deleted : RP #1 [01 | 07/03/2018 06:54:17]

New restore point created !

########## - EOF - ##########


Ano, disk je připojen přes Lan. Připojit k pc samozřejmě jde, s formátováním budu mít problém, nemám kam uložit ty data. Reset routeru jsem dělala i se změnou přístupových údajů, to nepomohlo. Firmware hlásí nejnovější.

Uživatelský avatar
jaro3
člen Security týmu
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 43061
Registrován: červen 07
Bydliště: Jižní Čechy
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Prosim o kontrolu logu

Příspěvekod jaro3 » 03 črc 2018 23:10

Připoj tedy k PC ten disk.

Stáhni Kaspersky VRT
na svojí plochu.
Spusť program Kaspersky VRT, .Program se nainstaluje.
Potvrď licenci a klikni na „Start“ . Pokud program nabídne aktualizaci , klikni dole na na „Download Now“.
- Klikni na ozubené kolečko v pravém horním rohu. V okně vyber kromě již zatržených , svojí jednotku disku , pokud jich máš víc , můžeš zatrhnout všechny.
- zvol „Automatic Scan“ nahoře vlevo. a stiskni tlačítko „Start Scanning
- Program začne skenovat zatržené jednotky

Zaškrtnuté :
Hidden startup objects
System Memory
Disk boot sectors

Počítač
Místní disk C

Nezašrkrtnuté:
Dokumenty
My email
Místní disk D
Jednotka DVD-Rom (E)
Jednotka BD-ROM (G)
Disketová jednotka

A jiné , např. Flash disky , které máš připojeny.

- povol programu Virus Removal Tool odstranit všechny nalezené infekce
- jakmile sken skončí ,zvol záložku „Report“ , vpravo nahoře (vedle ozubeného kolečka)
- klikni na „Detected Threads“ a klikni na obrázek diskety („Save“)
- ulož do počítače zprávu a vložit ji sem do příspěvku

Jinak něco zde:
https://forum.eset.com/topic/13882-phot ... nas-drive/
Při práci s programy HJT, ComboFix,MbAM, SDFix aj. zavřete všechny ostatní aplikace a prohlížeče!
Neposílejte logy do soukromých zpráv.Po dobu mé nepřítomnosti mě zastupuje memphisto , Žbeky a Orcus.
Pokud budete spokojeni , můžete podpořit naše forum:Podpora fóra

jkim
Level 1
Level 1
Příspěvky: 53
Registrován: prosinec 08
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Prosim o kontrolu logu

Příspěvekod jkim » 04 črc 2018 09:30

Ext. disk připojen do pc, z KVRT mi sem nejde zkopírovat ani jinak vložit log, lze ho jen uvnitř programu prohlížet, nicméně nic nenašel. Nákaza se zobrazuje jen když se na disku objeví ty soubory photo.scr a info.zip - pak ji i AV hned detekuje.
A v takovém případě já je ihned mažu. Na netu je o těchto souborech více diskuzí, např.: http://forums.dlink.com/index.php?topic=66510.0

Může se jednat o ransomware, kdy útočník jen čeká, až ten soubor spustím a pak mi zašifruje na ext. disku nebo jinde data? Kdo, co a jak na disk ty soubory posílá, když zdroj šíření není v mém počítači? A jak tomu mám zabránit?

Uživatelský avatar
jaro3
člen Security týmu
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 43061
Registrován: červen 07
Bydliště: Jižní Čechy
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Prosim o kontrolu logu

Příspěvekod jaro3 » 04 črc 2018 18:38

Tak to je divné.. O ransomware se ale nejedná , je to v tom odkazu od esetu , jedná se asi o červa.
https://forum.eset.com/topic/13882-phot ... nas-drive/
a tady:
https://security.stackexchange.com/ques ... e-internet
Při práci s programy HJT, ComboFix,MbAM, SDFix aj. zavřete všechny ostatní aplikace a prohlížeče!
Neposílejte logy do soukromých zpráv.Po dobu mé nepřítomnosti mě zastupuje memphisto , Žbeky a Orcus.
Pokud budete spokojeni , můžete podpořit naše forum:Podpora fóra

jkim
Level 1
Level 1
Příspěvky: 53
Registrován: prosinec 08
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Prosim o kontrolu logu

Příspěvekod jkim » 04 črc 2018 21:35

A nevíš prosím, jak mám zabránit tomu, aby se mi tam ten červ nedostával? V té angličtině tomu moc nerozumím.
Odpojit disk z routeru není moc dobré řešení, když k tomuto účelu má sloužit. Volala jsem na podporu a tam též žádná pomoc. Nějaký ‘expert’ mi řekl, že jsou to systémové soubory, které si vytváří OS sám :D takže tam jsem to vzdala.

Uživatelský avatar
jaro3
člen Security týmu
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 43061
Registrován: červen 07
Bydliště: Jižní Čechy
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Prosim o kontrolu logu

Příspěvekod jaro3 » 04 črc 2018 22:21

Připoj disk k PC přímo.
Zkus ty soubory z toho disku dát na :
V možnostech složky si povol zobrazování skrytých souborů a složek+ odškrtni zatržítko skrýt chráněné soubory operačního systému

otestuj na Virustotal

Klikni vpravo od okénka na Vybrat a v Exploreru najdi požadovaný soubor v Tvém PC. Označ ho myší a klikni na Otevřít , poté klikni na Send File. Pokud už byl soubor testován , objeví se okno ve kterém klikni na Reanalyze. Soubor se začne postupně testovat více antivirovými programy. Až skončí test posledního antiviru , objeví se nahoře result a červeně počet nákaz , např. 0/43 , nebo 1/43. Pak zkopíruj myší odkaz na tuto stránku a vlož ji do svého příspěvku.

Nebo na:
http://www.virscan.org/


Nikdo jiný nemá přístup na ten disk připojený přes LAN? Co další zařízení , které připojuješ přes LAN?
Při práci s programy HJT, ComboFix,MbAM, SDFix aj. zavřete všechny ostatní aplikace a prohlížeče!
Neposílejte logy do soukromých zpráv.Po dobu mé nepřítomnosti mě zastupuje memphisto , Žbeky a Orcus.
Pokud budete spokojeni , můžete podpořit naše forum:Podpora fóra

jkim
Level 1
Level 1
Příspěvky: 53
Registrován: prosinec 08
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Prosim o kontrolu logu

Příspěvekod jkim » 05 črc 2018 19:01

Dobře, zatím moc děkuji. Soubory se objevují v intervalu cca 14ti dní, udělám pak co píšeš.
Asi ti vypadla z příspěvku první adresa, kam mám ty soubory zkusit dát, prosím o doplnění.
Na disk mám přístup pouze já a připojuji se ještě notebookem, na kterém jsem však dělala stejné kroky, cos psal výše, byl čistý, navíc po přeinstalování. Dále mobilem s iOs, na němž jsem udělala restore a nastavila jako nové zařízení, čímž by měl být čistý také a pak televizí, ve které sice systém přeinstalovaný není (nevím jak) ale na internet se z ní vůbec nechodí, funguje jen jako přehrávač toho disku.

Uživatelský avatar
jaro3
člen Security týmu
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 43061
Registrován: červen 07
Bydliště: Jižní Čechy
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Prosim o kontrolu logu

Příspěvekod jaro3 » 05 črc 2018 19:52

https://www.virustotal.com/

TV = existují "čistidla" , SW který vymaže vše , kromě FW , Tak pak dát znovu nový firmware.Možná je i možnost se do TV podívat přes LAN rozhraní ..
Z netu tedy není možnost se napojit , třeba si údaje někomu dala ..
Při práci s programy HJT, ComboFix,MbAM, SDFix aj. zavřete všechny ostatní aplikace a prohlížeče!
Neposílejte logy do soukromých zpráv.Po dobu mé nepřítomnosti mě zastupuje memphisto , Žbeky a Orcus.
Pokud budete spokojeni , můžete podpořit naše forum:Podpora fóra

jkim
Level 1
Level 1
Příspěvky: 53
Registrován: prosinec 08
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Prosim o kontrolu logu

Příspěvekod jkim » 10 črc 2018 20:14

Zdravím Jaro, tak jsem zase tady a soubory Photo.scr mám na disku zpět.
Zatím jsem je nesmazala, zkusím udělat co píšeš výše, ale vypadla ti (asi) adresa, kam je mám odeslat, prosím o doplnění.
(Zkus ty soubory z toho disku dát na : )
Přístupy jsem na stopro nikomu nedala, navíc jsem pro jistotu udělala i Restore routeru a celý ho nastavila znovu, vč. všech údajů. Abych to dobře chápala - soubory nechám na disku, disk připojím k pc a otestuji?

Uživatelský avatar
jaro3
člen Security týmu
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 43061
Registrován: červen 07
Bydliště: Jižní Čechy
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Prosim o kontrolu logu

Příspěvekod jaro3 » 10 črc 2018 20:33

Tak tak..

ještě zopakuji:
V možnostech složky si povol zobrazování skrytých souborů a složek+ odškrtni zatržítko skrýt chráněné soubory operačního systému

otestuj ty soubory z disku na Virustotal

Klikni vpravo od okénka na Vybrat a v Exploreru najdi požadovaný soubor v Tvém PC. Označ ho myší a klikni na Otevřít , poté klikni na Send File. Pokud už byl soubor testován , objeví se okno ve kterém klikni na Reanalyze. Soubor se začne postupně testovat více antivirovými programy. Až skončí test posledního antiviru , objeví se nahoře result a červeně počet nákaz , např. 0/43 , nebo 1/43. Pak zkopíruj myší odkaz na tuto stránku a vlož ji do svého příspěvku.

Nebo na:
http://www.virscan.org/
Při práci s programy HJT, ComboFix,MbAM, SDFix aj. zavřete všechny ostatní aplikace a prohlížeče!
Neposílejte logy do soukromých zpráv.Po dobu mé nepřítomnosti mě zastupuje memphisto , Žbeky a Orcus.
Pokud budete spokojeni , můžete podpořit naše forum:Podpora fóra


Zpět na “HiJackThis”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Majestic-12 [Bot] a 15 hostů