Linux a windows

Místo pro vaše HiJackThis logy a logy z dalších programů…

Moderátoři: Mods_senior, Security team

Uživatelský avatar
Tom8sh16
Level 2
Level 2
Příspěvky: 156
Registrován: říjen 06
Bydliště: okolí KV
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Linux a windows

Příspěvekod Tom8sh16 » 28 říj 2006 16:05

Chci se jenom zeptat mám na jednom disku windows a na druhym Linux (Gentoo) nevíte náhodou jak bych mohl mít připojený oba dva a na začátku by se mě zeptal jestli chci nabootovat z jedno nebo z druhýho disku? Zkoušel sem to, ale windows to nějak nezkousli. Potřeboval bych to nějak udělat, protože se v Linuxu učim atd. Nevíte někdo jak na to ? pls díky předem

Reklama
Uživatelský avatar
johny.
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 369
Registrován: listopad 05
Bydliště:
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod johny. » 28 říj 2006 16:45

no linux obsahuje svuj zavadec LILO nebo GRUB, tak ten nainstalni a ono ti to da na zacatku vybrat.Wokna jsou dementni tak se nediv ze to nezkousli, ale konkretne s touto distribuci nemam zkusenosti takze presnej navod ti nedam
buď sám sebou,buď svobodný,měj svoje myšlenky do kterých ti nikdo nevidí,život máš přeci na to,aby si ho žil po svém! (Metallica)

HP omnibook xe4500,SUSE 10+ X system s TWM,Fvwm2,WM a WXP(L.E.G.A.L)
a
Pentium PRO 200 MHz, Debian + X system

Uživatelský avatar
Tom8sh16
Level 2
Level 2
Příspěvky: 156
Registrován: říjen 06
Bydliště: okolí KV
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod Tom8sh16 » 28 říj 2006 16:51

Já tam mám Lilo a normálně si můžu vybrat ( mám dvě jádra a v Linuxu si normálně vyberu 1 nebo 2) ,ale když připojim HDD s windowsama tak to zahlásí nějakou chybu. Mám windows na primárním disku a ten Lunux vlastně taky a Windows neumí bootovat ze sekundárního disku pouze primár prej. Proto prosím o radu jestli to nejde nějak obejít nebo co vlastně s tim. Zkoušel sem to několikrát ale nenabootuje ani jedno .


Zpět na “HiJackThis”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: DotNetDotCom.org [Bot] a 7 hostů