Zpomaluje se mi PC (vyřešeno)

Místo pro vaše HiJackThis logy a logy z dalších programů…

Moderátoři: Mods_senior, Security team

Uživatelský avatar
Jan Pašek
Tvůrce článků
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 3701
Registrován: leden 06
Bydliště: Plzeň
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Jan Pašek » 30 říj 2006 20:42

Teď mi ale pověz proč se mi ta mrcha PC pořád zpomaluje vyčistim a druhej den je zas línej jak prodejná slečna a je zas co čistit po vyčištění je dobrej.
Napadá mi testoval sem pár programů a pak šli ven Jeden používal DC++ sítě a moc sem tý instalaci nerozuměl tak než mi všechno došlo byl nainstalovanej a povolený adresáře ke sdílení možná že by stálo zato juknout se jestli se mi po odinstalování vše vrátilo do původního stavu poprosil bych v tomto směru o pomoc.
Dál sem testoval MP3 Finder v program files po něm zbyl adresář a v něm msinet.ocx při pokusu o smazání píše je používán.
Další podezřelá vec nevim kde sem to sebral na disku c adresář architec jestli nevíš je tam nějaký readme ale anglicky a já zjistil že mi přestává fungovat překládání a angličtinu v tom případě jen s horkým bramborem v hubě.
Jendův rozcestník (Odkazy, které jsem měl dříve v podpisu najdete v mém rozcestníku.) Jendovy novinky - Co je pro Vás odemne nového Pokud potřebujete mermomocí vědět na čem páchám PC kriminalitu sestavy jsou v profilu.

Reklama
Uživatelský avatar
mijaja
Tvůrce článků
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 4136
Registrován: září 05
Bydliště: Zlín
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod mijaja » 30 říj 2006 21:02

Jeníčku, každé takové testování zanechá po sobě v kompu hrůzu neřádstva a nevyčistí to nic na světě, kromě formátu. Být tebou, zkusím se vrátit s Obnovou systému před tohle testování, dokud byl komp čistý a pak tam nainstalovat jen to, co ti v tom testování proběhlo úspěšně. Nahoď si tam ten firewall a projdi komp Ccleanerem, Regscrubem a RegCleanerem. použij i jejich možnosti Uninstalu pro soubory a aplikace, které nejsou v běžném wokenním "Přidat nebo odebrat programy" vidět. Taktéž má každý trochu odlišný přístup k rozpoznávání zbytečných klíčů v registrech. Prostě každý najde něco jiného a ty pak všechno zlikviduj.

Až budeš mít čistý disk, zbavený smetí z Tempů a Temporary IE, Cache Javy a cache Firefoxu (nebo co máš za prohlížeč) potom udělej defragmentaci disku. Po těch testech se ti určitě udělalo ze systémových složek řešeto. Krom toho, stejně je možné, že při té fluktuaci programů mohl některý systémový soubor vzít za své.

Uživatelský avatar
Jan Pašek
Tvůrce článků
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 3701
Registrován: leden 06
Bydliště: Plzeň
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Jan Pašek » 30 říj 2006 21:23

Mijájova svatá čisticí trojice jest u mne používána. Zkusíme tu defragmentaci a podíváme se na vylepšení zabezpečení do reinstalu se mi zatím nechce a kdy sem nainstaloval ty programy si bohužel nepamatuju abych zodpovědně zvolil bod obnovení.
Jendův rozcestník (Odkazy, které jsem měl dříve v podpisu najdete v mém rozcestníku.) Jendovy novinky - Co je pro Vás odemne nového Pokud potřebujete mermomocí vědět na čem páchám PC kriminalitu sestavy jsou v profilu.

Uživatelský avatar
mijaja
Tvůrce článků
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 4136
Registrován: září 05
Bydliště: Zlín
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod mijaja » 31 říj 2006 06:07

Jeníčku, body obnovení si systém nastavuje většinou sám, po nějaké instalaci., takže když otevřeš dialog Obnovy systému, nabídne ti to kalendář s tučně vytištěnými daty, kdy proběhla nějaká instalace. To, jaká to byla aplikace, zase vidíš v pravé části dialogu. No a ty se jednoduše vrátíš před datum instalace těch testovaných programů. To není žádný reinstal. Mimochodem, bod obnovení si můžeš v momentě euforie nad perfektně pracujícím strojem nastavit a pojmenovat i sám.

Uživatelský avatar
Jan Pašek
Tvůrce článků
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 3701
Registrován: leden 06
Bydliště: Plzeň
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Jan Pašek » 31 říj 2006 06:37

Pruser je v tom že jak mi nešli vyndat nějaký ty pozůstatky po testování vypnul sem obnovení systému tak že se ty body smázli a z toho co tam zbylo sem to zkusil napsalo mi to že není co obnovovat tak sem si zřejmě zas vydělal na reinstal aspoň že mám origoš instalačku woken.
A nezbývá mi asi nic jiného než čistit do zblbnutí a udržet PC co nejdéle v chodu než se k tomu reinstalu dostanu.
Jendův rozcestník (Odkazy, které jsem měl dříve v podpisu najdete v mém rozcestníku.) Jendovy novinky - Co je pro Vás odemne nového Pokud potřebujete mermomocí vědět na čem páchám PC kriminalitu sestavy jsou v profilu.

Uživatelský avatar
mijaja
Tvůrce článků
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 4136
Registrován: září 05
Bydliště: Zlín
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod mijaja » 31 říj 2006 06:45

Když máš originální instalačku woken, tak zkus Konzoli pro zotavení - návod je na stránkách mrkvosoftua v češtině.

Uživatelský avatar
Jan Pašek
Tvůrce článků
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 3701
Registrován: leden 06
Bydliště: Plzeň
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Jan Pašek » 31 říj 2006 06:49

Zkusim a dám vědět.
Jendův rozcestník (Odkazy, které jsem měl dříve v podpisu najdete v mém rozcestníku.) Jendovy novinky - Co je pro Vás odemne nového Pokud potřebujete mermomocí vědět na čem páchám PC kriminalitu sestavy jsou v profilu.

Uživatelský avatar
Jan Pašek
Tvůrce článků
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 3701
Registrován: leden 06
Bydliště: Plzeň
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Jan Pašek » 31 říj 2006 20:09

Mijája konzola pro zotavení to je Leninovo dítě von totiž už když propad ve třetí třídě řikal učit se učit se učit se. Mě by docela helflo kdybych ti moch dělat papouška chroustal bych oříšky a koukal jak se to dělá tak napotřetí by jsme si to vyměnily. :o :lol: :oops:
Jinak musím zaklepat na dřevo snad to vydrží najel sem do nouzáku vymazal sem tem pozůstatek MP3 Finder (byla to nějaká součást direct x) dál sem zahloubal v paměti a zjistil že direct X9c instalovaly CD s interaktivní výukou co tejdě vycházelo v mladý frontě odebral sem to celý dál sem odebral programy který sem nevěděl k čemu sou prošel celej adresář program files ,překontroloval prázdný adresáře nebo pozůstatky po programech a použil svatou trojici a defragmentaci zatim drží HD přestal šrotovat.
Ještě k čištění prosím tě stále mám funkční verzi PC OnPoint když ji přidám do čtveřice ještě něco najdu ale nevim jestli třeba to co vymažu nevrací zpět.
Co se týče Keria stahnul nainstaloval ale PC už to asi neutahne potřeboval bych snížit počet spuštěných procesů ale zrovna ve firewalu podle testu zabezpečení díra není tam to i s tim Wokňáckým ukazuje 100% a v testu zabezpečení s kerio a bez něj žádná směna hodnot.

Spíš by mě zajímalo když už přecházím k zabezpečení jak si zkontroluji že nemám nic povoleného ke sdílení.
Jendův rozcestník (Odkazy, které jsem měl dříve v podpisu najdete v mém rozcestníku.) Jendovy novinky - Co je pro Vás odemne nového Pokud potřebujete mermomocí vědět na čem páchám PC kriminalitu sestavy jsou v profilu.

Uživatelský avatar
mijaja
Tvůrce článků
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 4136
Registrován: září 05
Bydliště: Zlín
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod mijaja » 31 říj 2006 20:58

Když, tak sem dej Hijack, koukneme, ještě co máš za spuštěné procesy. Ten PCOnPoint raději nepoužívej. Já ho raději zrušil, když mi to chtělo zrušit něco potřebného. Jinak taky zkontroluj nastavení Služeb Windows. Aby ti nejely nějaké zbytečnosti. Ale to asi až zítra.

Uživatelský avatar
Jan Pašek
Tvůrce článků
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 3701
Registrován: leden 06
Bydliště: Plzeň
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Jan Pašek » 01 lis 2006 09:35

Tak sem to přechválil sotva zapnu torrenty rozjede se HD a zatížení CPU procesoru ve vlách až na maximum. Takže spuštěné procesy a jejich redukci odsouvám na druhou kolej spíš se zabývám úvahou jestli bude efektivnější dále zjišťovat co způsobuje max. zatížení PC nebo jít rovnou do reinstalu včetně přidání druhého disku a instalace RAID 0 (striping).
Pokud bych se snažil ještě opravovat pak bych jako první potřeboval prověřit co vše je zpřístupněno z venku když zapnu torrenty mám stále podezření že si otevřu PC a neco začne sosat.
Jendův rozcestník (Odkazy, které jsem měl dříve v podpisu najdete v mém rozcestníku.) Jendovy novinky - Co je pro Vás odemne nového Pokud potřebujete mermomocí vědět na čem páchám PC kriminalitu sestavy jsou v profilu.

Uživatelský avatar
mijaja
Tvůrce článků
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 4136
Registrován: září 05
Bydliště: Zlín
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod mijaja » 01 lis 2006 10:52

Jeníčku nevím, jak jsi rozhodnutý. Já bych do Raidu v žádném případě nešel. Ono ale záleží na tom do kterého Raidu jdeš. Jeden ti zapisuje data paralelně na dva disky, takže máš tam vše dvakrát a po zhroucení jednoho disku máš vše funkční na druhém, Další verze ti zapíše půlku dat na jeden disk a druhou půlku na druhý a v takovém případě nemáš po zhroucení jednoho disku funkční nic. Faktem je, že v prvním případě nezískáš žádnou rychlost zápisu dat, ve druhém získáš poloviční čas. Systém Raid má samozřejmě více variant, ale v podstatě toto jsou extrémy.

U torrentů je samozřejmost, že tobě někdo poskytuje data a ty je zase poskytuješ jinému. Ale mělo by jít jen o to co jim poskytneš ty a nic jiného.
To zatížení disku je skutečně nehorázné a měl bys kupříkladu v Taskmanageru zkusit vypnout některé procesy, které nutně nemusí jet. mimochodem, které z nich mají největší odběr systémových prostředků? Zkus si třeba i navýšit stránkovací paměť.



Ještě se podívej, jestli nemáš na některém káblu suk. :D

Uživatelský avatar
Jan Pašek
Tvůrce článků
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 3701
Registrován: leden 06
Bydliště: Plzeň
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Jan Pašek » 01 lis 2006 11:18

Šmankote někdy mám tendenci podávat informace na půl ryclejc přemejšlim než mluvim a předpokládám že tomu druhýmu dojde jak sem to myslel. Co se týče torrentů mám obavu že s jejich spuštěním sosá něco nad jejich rámec ne pouze soubory které sdílíš a zároveň stahuješ. Prostě že otevřu cestu ještě k něčemu jinému.

Co se týče Raid jsem v obraze a zjišťoval sem si co to obnáší (téma raid 0 - zálohování zde na PC help,dále na živě cz je pár článků a návod jak na to) jde mi o rychlost čtení a zápisu na HD tak abych stačil například krmit 2 vypalovačky nebo poskytovat data do sítě a zároveň na PC pracovat.
Jendův rozcestník (Odkazy, které jsem měl dříve v podpisu najdete v mém rozcestníku.) Jendovy novinky - Co je pro Vás odemne nového Pokud potřebujete mermomocí vědět na čem páchám PC kriminalitu sestavy jsou v profilu.


Zpět na “HiJackThis”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Seznam[Bot] a 10 hostů