icq - jak ho utajit

Jakékoliv komunikační nástroje jako Skype, ICQ, Windows messenger...ale i různé diskuze, chaty…

Moderátor: Mods_senior

kobra
nováček
Příspěvky: 14
Registrován: únor 07
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

icq - jak ho utajit

Příspěvekod kobra » 09 úno 2007 15:49

Helou bójs. Takze je to asi takhle: skrz velmi prisne podminky v praci nemuzu pouzivat icq. Nejakej cas jsem pouzivala mirandu zpustenou z flesky, v nadeji, ze se to nezjisti, nebo aspon jim to trochu ztizim. Pak jsem si to jela ciste pres net, konretne meebo.com. Nakonec mne stejne odhalili, protoze nemuzu ovlivnit, ze mi nekdo stoji za zady. A z toho vyplyvaji moje otazky: 1.lze si nastavit horkou klavesu pro vypnuti programu, urcitejo, ze jo? A jak? 2. v pripade ze pouzivam icq bez instalace pres net, lze o nejak zjistit? Pokud ano, tak jak? To by me totiz dost zajimalo, jak se na to prijde. Dekuji za odpoved.

Reklama
kobra
nováček
Příspěvky: 14
Registrován: únor 07
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod kobra » 09 úno 2007 15:52

Jo a jeste za 3.kdyz to mam spusteny z flesky, lze to zjistit? Jako ze na na tom pocitaci bezi urcita aplikace nebo ja nevim....tomu nerozumim, ale chtela bych.

Uživatelský avatar
Pic
Moderátor
Guru Level 13
Guru Level 13
Příspěvky: 23292
Registrován: září 06
Bydliště: Východní Čechy
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Pic » 09 úno 2007 18:20

Jakmile zastrčíš klíčenku do PC, stává se součástí PC a admin to po nakouknutí zjistí.
Přečti si pravidla tohoto fóra! Přečetl jsi si nejprve manuál? Piš tak, abychom Ti rozuměli! Na SZ neodpovídám na požadavky řešení Vašich problémů s PC!
Nic není dokonalé, ani člověk!

Uživatelský avatar
aproch
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 263
Registrován: leden 07
Bydliště: Šumperk
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod aproch » 09 úno 2007 18:28

Nehledě na to, že všechny takové programy otevírají na PC určité specifické komunikační kanály, takže pro někoho alespoň trochu znalého problematiky sítí, což admin u vás v práci určitě bude, není problém třeba s pomocí nějakého monitorovacího softu, kterého existuje hafo, tě takřka online odhalit při nekalé činnosti... :oops:

kobra
nováček
Příspěvky: 14
Registrován: únor 07
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod kobra » 10 úno 2007 15:38

aha. no ja to tusila, ze se na to da prijit, podle toho co na tom pc jede. s tou fleskou atd. sem to nekde cetla na nejakym foru, taxem jsem si rikala, aspon pro pocit..No hele. Takze neexistuje zadna moznost, jak to proste nejak zakamuflovat, ok? Vzdyt to nejak musi jit. To neni mozny. Vsechno jde kdyz se chce, nebo ne...ja myslela ze jo.... :cry: No kazdopadne by me ale zajimalo, jak se to vlastne presne zjisti.Dekuji.

Luboš
Tvůrce článků
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2038
Registrován: květen 05
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Luboš » 10 úno 2007 18:55

Konfiguraci sítě, ve které pracuješ samozřejmě neznám, ale na podobné "oficiální špionážní" sledování existuje skutečně spousta programů. A nemusíš ani vědět, že právě v danou chvíli tě někdo sleduje. Toto jsou tedy programy, které tě sledují a "vyhmátnou" téměř okamžitě. Pak jsou i další metody (většinou na straně proxy serverů), pomocí kterých lze i pozpátku zjistit, které aplikace a kdy jsi spouštěla, kudy jsi brouzdala po internetu, co jsi zadávala z klávesnice apod. Záleží pouze na tom, jaké metody sledování používá tvůj zaměstnavatel a jaké sankce pak z toho vyvodí. Pokud tedy předpokládáš, že tyto metody tvůj zaměstnavatel používá, tak také musíš předpokládat, že tě jednou chytne a udělá BU-BU-BU (přinejmenším).
Potřebujete jinou pomoc při řešení problému ve Windows 10? Stáhněte si soubor Win10-finty.

Uživatelský avatar
aproch
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 263
Registrován: leden 07
Bydliště: Šumperk
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod aproch » 10 úno 2007 21:57

kobra píše:No kazdopadne by me ale zajimalo, jak se to vlastne presne zjisti.Dekuji.
Zkus se zeptat admina... :D :D :D

Uživatelský avatar
franticek
Level 3
Level 3
Příspěvky: 435
Registrován: únor 07
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod franticek » 28 úno 2007 16:46

Kód: Vybrat vše

http://wwwl.meebo.com/index-cs.html
To je www stránka na standardním portu 80, takže pokud nebudou hledat zrovna ji, je to v poho. Tím, že to je www stránka, neporušuješ žádná licenční ujednání a zákaz instalace nepovolených programů na PC zaměstnavatele. :D

Uživatelský avatar
James_Radlle
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 820
Registrován: únor 07
Bydliště: Far Far Away
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod James_Radlle » 28 úno 2007 18:14

franticek píše:

Kód: Vybrat vše

http://wwwl.meebo.com/index-cs.html
To je www stránka na standardním portu 80, takže pokud nebudou hledat zrovna ji, je to v poho. Tím, že to je www stránka, neporušuješ žádná licenční ujednání a zákaz instalace nepovolených programů na PC zaměstnavatele. :D


toz to neni spatne:-)


Pisatelce taky neco poradim: pokud jsi tak zavisla na icq, tak si kup MDA nebo PDAčko a muzes byt na icq porat...jen to chce mi v dosahu nejakou wifinu :wink:
Počítač: ANO! :bottle:


Zpět na “Komunikace na internetu”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host