Zneužívání Team Viewru Vyřešeno

Jakékoliv komunikační nástroje jako Skype, ICQ, Windows messenger...ale i různé diskuze, chaty…

Moderátor: Mods_senior

zouhin
nováček
Příspěvky: 35
Registrován: červen 14
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Zneužívání Team Viewru  Vyřešeno

Příspěvekod zouhin » 03 čer 2014 16:45

Dobrý den,

Měl bych na Vás otázku. Kamarád mě požádal o pomoc a nevím si s ní moc rady. Kamarád pracuje ve škole jako učitel a je na něj vyvýjena šikana z řad studentů tím, že mů v průběhu hodiny pracují s PC a nebo kouštějí hudbu, prostě vše na co si vzpomenete. Pokaždé je to tak, že nikdo k jeho PC nejde a mám podezdření, že by jim v tomto šikanování mohl pomáhat Team Viewer nebo i jiný program. Poradili byste mi jak zjistit, kterým programem by mohli obládat vzdálený PC a jak mu pomoci z domova, když školní IT je k ničemu. Jen podotýkám, že vše je zprostředkováváno nejspíše přes mobil. Předem děkuji za radu a pomoc.

Reklama
zeus
Elite Level 10.5
Elite Level 10.5
Příspěvky: 10921
Registrován: únor 12
Bydliště: Pankrac
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Zneužívání Team Viewru

Příspěvekod zeus » 04 čer 2014 11:27

Podivej se v msconfig jake neMicrosofti programy a sluzby se spousti.
Prazaci jo ty se maj, az kdyz si me zavolaj..

Uživatelský avatar
jaojao
Level 5.5
Level 5.5
Příspěvky: 2600
Registrován: srpen 07
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Zneužívání Team Viewru

Příspěvekod jaojao » 04 čer 2014 11:42

Hmm, jsem od přírody trochu podezřívavý, jestli nás netahá tazatel za nos, že ani učitel ani kolegové či správce sítě si nevěděli rady...
Jestli ne tak pardon, ale není to jinak, nehledá někdo návod na hacknuti školního PC?
Intel > nvidia > WD > Kingston > Seasonic > LG > XP <<< takhle nějak :) a zde např.: https://1url.cz/iriwZ (ta dívka tam to je dcera )

guest
Pohlaví: Nespecifikováno

Re: Zneužívání Team Viewru

Příspěvekod guest » 04 čer 2014 11:44

Také mi přejde divné, že by učitel nevěděl co se mu děje na monitoru.

Uživatelský avatar
Karrex
Elite Level 10
Elite Level 10
Příspěvky: 9596
Registrován: listopad 08
Bydliště: Brno
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Zneužívání Team Viewru

Příspěvekod Karrex » 04 čer 2014 11:51

U nás na škole to bylo stejné.
Funguji už jen přes SZ. Sestava v profilu.
Watercooling Club EXOverclocker@HWBot league rank#1 Aprilia Shiver Club BMW ///M Club

zouhin
nováček
Příspěvky: 35
Registrován: červen 14
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Zneužívání Team Viewru

Příspěvekod zouhin » 05 čer 2014 11:28

On právě ví, co se mu tam nechtěně děje, ale bohužel je od přírody takovej, že moc nerad zasahuje a tamní IT se moc o takovouto šikanu nestará a neřeší podle mého, ani to, že by učitelský PC zahesloval před nedovoleným vstupem žáků na PC, když není učitel přítomen.
Blue Spirit píše:Také mi přejde divné, že by učitel nevěděl co se mu děje na monitoru.

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53621
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Zneužívání Team Viewru

Příspěvekod petr22 » 05 čer 2014 11:35

IT neresi, ze si nekdo svevolne na nezabezpecene pocitace instaluje softy a dela si co chce?

To je na okamzity vyhazov, protoze ten clovek v podstate nedela nic za co je placen.

Co se tyce aplikace, bude to nejspis neco s cim se da pripojit primo primo na pocitac - VNC, Dameware a podoobne.

d1amond
člen HW spec týmu
Elite Level 12
Elite Level 12
Příspěvky: 16106
Registrován: květen 08
Bydliště: České Budějovice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Zneužívání Team Viewru

Příspěvekod d1amond » 05 čer 2014 11:53

1) Je třeba zvážit, zda je IT pracovník kompetentní k vykonávání své práce.
2) Jak je možné, že se žáci dostali na PC (resp. na stejnou síť), aby nainstalovali klientskou aplikaci? Bez toho to není možné.
3) Jak má škola řešené zabezpečení sítě? Mají oddělenou veřejnou síť od té školní, kde běží např. informační systém?

Jinými slovy, ta škola má zaděláno na pr.ser. Taky nám žáci zjistili hesla na školní Wifi, ale co. Je to jiná síť, změníme heslo a jede se dál. Škoda 0.
Nikdy neříkej, že to nejde, protože se najde někdo, kdo o tom neví a udělá to!
Chcete si nechat sestavit nový počítač?

zouhin
nováček
Příspěvky: 35
Registrován: červen 14
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Zneužívání Team Viewru

Příspěvekod zouhin » 06 čer 2014 11:02

Všem moc děkuji za pomoc a vyjádření k problému. Pokusím se kamaráda, přemluvit aby se do toho vložil a nechal udělat něco se školní sítí tak aby nebylo možné tento problém znovu opakovat.


Zpět na “Komunikace na internetu”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti