Pakety - Jak to vlastně funguje?

Jakékoliv komunikační nástroje jako Skype, ICQ, Windows messenger...ale i různé diskuze, chaty…

Moderátor: Mods_senior

Tacti
nováček
Příspěvky: 1
Registrován: červenec 15
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Pakety - Jak to vlastně funguje?

Příspěvekod Tacti » 21 črc 2015 23:10

Ahoj,
Nejprve se chci omluvit jestli píši do špatné sekce, nebo je-li název tématu nic neříkající, popřípadě zda-li obdobné téma zde již je.

Rád bych, kdybyste mi někdo znalý, vysvětlil jak vlastně pracuje paket, jak v nějakém programovacím prostředí využít tohoto paketu a postup toho, jak bych si počínal, kdybych nedejbože tohle chtěl programovat. Uvedu to v konkrétním příkladu:

Kdysi dávno byl uživateli jedné vesmírné online hry vytvořen program, který za vás dělal vše potřebné, létal po mapě, sbíral věci, střílel nepřátele atd. Prostě program který dělal vše co by dělal sám člověk. Sám jsem byl uživatelem tohoto programu a vždy mě zajímalo, jak tento "Paket bot" funguje uvnitř.

Mimo jiné se v něm také dalo nastavit kdy se sám bot vypne, co přesně má sbírat a na jakých mapách, jaký druh nepřítele lovit, když by byl nablízku nějaký silnější nepřítel tak uletět do bezpečí.


Navenek fungoval takto:
1. Zapnete program
2. Po vyplnění jména a hesla se program spojil s web serverem hry a naběhla na jeho pozadí vesmírná mapa se všemi parametry viz. obrázek)
http://www.imagehosting.cz/?v=dotaz1.png
3. Jen zapnete ikonku hrát a už se lítá za vás


V žádném případě nechci deset tisíc řádků kódu :D , ale spíš vysvětlit algoritmus :) Doufám že jsem to popsal dost pochopitelně abyste získali alespoň částečnou představu o daném problému.

Děkuji mnohokrát za odpověď :)
Naposledy upravil(a) Tacti dne 21 črc 2015 23:25, celkem upraveno 1 x.

Reklama
Uživatelský avatar
X
Elite Level 12.5
Elite Level 12.5
Příspěvky: 19360
Registrován: květen 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Pakety - Jak to vlastně funguje?

Příspěvekod X » 21 črc 2015 23:21


petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53597
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Pakety - Jak to vlastně funguje?

Příspěvekod petr22 » 21 črc 2015 23:21

Trochu mi to pripomina tu povidku od Simka a Grossmana, kdy prednaska proti analfabetismu dostala novy rozmer kdyz se zjistilo, ze prednasejici si mysli ze analfabet je ten co nepije alkohol.

Sekci mas spravne, paket mas taky spravne - az na to ze paket ani sitova komunikace vubec nesouvisi s tim co chces vedet.

To co chces vedet neni co je to sitovy paket, ale paket bot (program, ktery za tebe hraje hru, coz patri do programovani
Uhadl jsem ze se jednalo o hru Dark Orbit?
http://www.elitepvpers.com/forum/darkor ... t-bot.html

Obecne to funguje tak, ze nekdo zjisti jakym zpusobem hra komunikuje se serverem a nasledne udela program, ktery napodobuje komunikaci hry. Kazdopadne je to zabava na dlouho)

Uživatelský avatar
X
Elite Level 12.5
Elite Level 12.5
Příspěvky: 19360
Registrován: květen 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Pakety - Jak to vlastně funguje?

Příspěvekod X » 21 črc 2015 23:28

Ten paket je matoucí, proč to není jen bot nebo script? No, ta poslední část to trochu vysvětluje, ale stejně ...

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53597
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Pakety - Jak to vlastně funguje?

Příspěvekod petr22 » 21 črc 2015 23:31

Protoze packet bot a pixel bot.

Packet bot simuluje komunikaci hry, pixel bot simuluje ovladani hracem ve hre (klika mysi a macka klavesy).

Je tu jista sance ze u placenych botu to na druhek konci sveta ovlada nejaky Ind, Cinan nebo Bangladesan, stejne jako ty softy na automaticke vyplnovani captchy :-)


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • USB3 funguje ako USB2
    od AmatérRobert » 28 říj 2023 13:39 » v Problémy s hardwarem
    4
    1146
    od pcmaker Zobrazit poslední příspěvek
    29 říj 2023 12:22
  • Modem ZTE H267A funguje, ale Internet stále bliká
    od Milo » 08 led 2024 16:04 » v Sítě - hardware
    2
    973
    od Milo Zobrazit poslední příspěvek
    13 led 2024 18:15

Zpět na “Komunikace na internetu”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti