Meilování-správná velikost přílohy aby se e-mail nevracel

Jakékoliv komunikační nástroje jako Skype, ICQ, Windows messenger...ale i různé diskuze, chaty…

Moderátor: Mods_senior

Uživatelský avatar
Jan Pašek
Tvůrce článků
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 3701
Registrován: leden 06
Bydliště: Plzeň
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Meilování-správná velikost přílohy aby se e-mail nevracel

Příspěvekod Jan Pašek » 17 čer 2008 09:16

Tož chlopy né každý má schránku 2Gb a občas když to přeženu s přílohama se mi e-mail vrátí jako nedoručitelný.

Už kdysi v dobách dřevních mi byla doporučena max. velikost přílohy 5MB. Jenže už si zaboha nedokážu vzpomenout jestli lze všechny 5MB přílohy nacpat do jednoho e-mailu a email bude doručen nebo jestli s každými 5-ti MB musím vytvářet nový e-mail.

No takže se vůbec nestyďte a napište to Jeníčkovi pěkně polopatě jak se e-mail(uje) s přílohou aby e-mail došel a nevracel se.
(technická: z WinRar umím taklže tam to můžete zkrátit)
Jendův rozcestník (Odkazy, které jsem měl dříve v podpisu najdete v mém rozcestníku.) Jendovy novinky - Co je pro Vás odemne nového Pokud potřebujete mermomocí vědět na čem páchám PC kriminalitu sestavy jsou v profilu.

Reklama
Uživatelský avatar
mmmartin
Moderátor
Elite Level 10
Elite Level 10
Příspěvky: 9504
Registrován: srpen 04
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Meilování-správná velikost přílohy aby se e-mail nevracel

Příspěvekod mmmartin » 17 čer 2008 11:23

Záleží to taky na serveru, na kterém je schránka příjemce. Některé servery omezují velikost přílohy dokonce i na pouhý 1 MB. Větší soubory - až do 100 MB - lze posílat přes http://www.uschovna.cz.
ASUS Prime Z390-P / Hexa Core Intel core i5 Coffee Lake-S / Gigabyte GeForce GTX 650 Ti / FORTRON BlueStorm Bronze 80PLUS / W 11

Uživatelský avatar
sondaw
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 369
Registrován: březen 08
Bydliště: Brno
Pohlaví: Žena
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Meilování-správná velikost přílohy aby se e-mail nevracel

Příspěvekod sondaw » 17 čer 2008 11:23

Mám nyní divnou zkušenost s Centrum. Zatím jsem bez problémů posílala 5 i 8MB přílohy a v pohodě adresátovi všechno přišlo, také naopak jsem sama dostala bez problémů přílohu větší jak 5MB. Včera jsem posílala necelých 6MB a mail se vrátil jako nedoručitelný z důvodu velké přílohy. Tak by i mne docela zajímala zkušenost ostatních.

Uživatelský avatar
Jan Pašek
Tvůrce článků
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 3701
Registrován: leden 06
Bydliště: Plzeň
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Meilování-správná velikost přílohy aby se e-mail nevracel

Příspěvekod Jan Pašek » 17 čer 2008 11:34

Ono také záleží jak má příjemce zaplněnou e-mailovou schránku. Takže pokud se chce posílat e-mailem větší příloha je dobré se nejprve domluvit na uvolnění.
Nicméně nesedím s rukama v klíně a hledám odpovědi i pomocí vyhledávačů a už je mi jasné že se na přílohu v případě většího objemu pomocí e-mailu pěkně vyignoruju a vzpoměl sem si na svojí oblíbenou úschovnu dat viz článek z odkazu.
http://www.zive.cz/default.aspx?article=131300
Původní otázka ale stále trvá nechávám proto tuto diskusi jako nevyřešenou.
Jendův rozcestník (Odkazy, které jsem měl dříve v podpisu najdete v mém rozcestníku.) Jendovy novinky - Co je pro Vás odemne nového Pokud potřebujete mermomocí vědět na čem páchám PC kriminalitu sestavy jsou v profilu.

Uživatelský avatar
sondaw
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 369
Registrován: březen 08
Bydliště: Brno
Pohlaví: Žena
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Meilování-správná velikost přílohy aby se e-mail nevracel

Příspěvekod sondaw » 17 čer 2008 11:46

Vím, že záleží na tom, zda má příjemce místo ve schránce. To se mi už také stalo, ale v upozornění, že mail nelze doručit bylo jako důvod napsáno právě to, že má schránku plnou. Jenže když dal vše do pořádku, poslala jsem v pohodě i větší přílohu, což se včera nestalo (zkoušela jsem 3x). Proto mne zajímá, proč někdy mail s větší přílohou odešlu i přijmu a jindy to není možné

Uživatelský avatar
kyklop
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 268
Registrován: srpen 04
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Meilování-správná velikost přílohy aby se e-mail nevracel

Příspěvekod kyklop » 17 čer 2008 13:15

Myslím že tu řešíte v podstatě neřešitelné. Každý server, jak píše mmmartin, to má nastavené jinak. Pakliže má příjemce možnost přijímat velké soubory, pak zase nemusí mít místo ve schránce a ta stejně nedorazí. Nejpraktičtější je 100% použítí výše uvedený služeb (edisk, iskladka, rapishare...).
AMD Athlon 64 X2 6400+, Artic cooling freezer 64, ASUS M2N-SLI DELUXE, A-DATA 2x1GB DDR2 800Mhz, ASUS GeForce EN9600GT 512MB, Seagate 320 GB SATAII, Case Coolmaster Elite 330, Fortron 500W/PFC FX500

guest
Pohlaví: Nespecifikováno

Re: Meilování-správná velikost přílohy aby se e-mail nevracel

Příspěvekod guest » 17 čer 2008 13:24

Mívám podobný problém a není to schránkou příjemce, ale serverem. Nškdy mi pošle 20MB, někdy se mi 8MB vrátí protože je e-meil údajně ´velký a byl serverem odmítnutý. Nijak to neřeším a používám eDisk. Používám IncrediMail a OE. V OE jdou zprávy rozdělit, ale nezkoušel jsem to a tak nevím jestli to funguje.

Uživatelský avatar
Weslo
Level 6
Level 6
Příspěvky: 3548
Registrován: červenec 06
Bydliště: Obříství/Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Meilování-správná velikost přílohy aby se e-mail nevracel

Příspěvekod Weslo » 25 čer 2008 11:35

obecně mail NENÍ určen na posíláním větších souborů.Limity na jednotlivých smtp serverech bývají od 3 - 13MB vč. hlavičky. Takže jediná spolehlivá cesta je zaregistrovat se na serveru typu edisk.cz a mít tam úschovnu na větší soubory.
E2180 | DFI LP UT ICFX 3200 TR2/G | 2x 1GB DDR2 800Mhz A-Data | ASUS HD 3650 512MB | WD 200GB | Corsair VX450 450W | Windows Vista Ultimate
Intel Little Falls 2 | 256MB DDR2 | 2x400GB | Fortron 250W | FreeNAS

Uživatelský avatar
Jan Pašek
Tvůrce článků
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 3701
Registrován: leden 06
Bydliště: Plzeň
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Meilování-správná velikost přílohy aby se e-mail nevracel

Příspěvekod Jan Pašek » 25 čer 2008 11:58

Dobrá Uzavřeme takto: Příloha do velikosti 3MB včetně těla e-mailu by měla bezpečně dojít příjemci.
Pokud chcete posílat větší soubor použijte služeb některého ze serverů specializujících se na ukládání dat.
Pánové všem dekuji za spolupráci.

veronika.sklibova
nováček
Příspěvky: 2
Registrován: únor 16
Pohlaví: Žena
Stav:
Offline

Re: Meilování-správná velikost přílohy aby se e-mail nevracel

Příspěvekod veronika.sklibova » 28 úno 2016 19:48

O tom, jak je to s posíláním příloh a jak poslat obsah bez klasického vložení přílohy, jak reagují antispamové filtry atd. pojednává podrobně následující článek ;) http://www.mail-komplet.cz/blog/nenutte ... ou-z-kuze/

Uživatelský avatar
mmmartin
Moderátor
Elite Level 10
Elite Level 10
Příspěvky: 9504
Registrován: srpen 04
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Meilování-správná velikost přílohy aby se e-mail nevracel

Příspěvekod mmmartin » 28 úno 2016 21:54

Obávám se, že článek z 18. února 2016 nemůže vyřešit situaci z 25. června 2008. ;)
ASUS Prime Z390-P / Hexa Core Intel core i5 Coffee Lake-S / Gigabyte GeForce GTX 650 Ti / FORTRON BlueStorm Bronze 80PLUS / W 11

veronika.sklibova
nováček
Příspěvky: 2
Registrován: únor 16
Pohlaví: Žena
Stav:
Offline

Re: Meilování-správná velikost přílohy aby se e-mail nevracel

Příspěvekod veronika.sklibova » 29 úno 2016 13:17

Tuto situaci určitě ne, ale diskuse je stále otevřená, jsou to aktuální informace, které můžou pomoci někomu dalšímu ;)


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Intel Core i7 10700f+Chladič je to správna volba?
    od michal35542 » 09 dub 2024 05:44 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    8
    1235
    od michal35542 Zobrazit poslední příspěvek
    11 dub 2024 16:45
  • Dynamická velikost tabulky
    od Funstorm007 » 19 dub 2024 21:01 » v Kancelářské balíky
    0
    934
    od Funstorm007 Zobrazit poslední příspěvek
    19 dub 2024 21:01
  • Velikost ikon na hlavním panelu.
    od mmmartin » 15 říj 2023 19:16 » v Windows 11, 10, 8...
    4
    1043
    od mmmartin Zobrazit poslední příspěvek
    16 říj 2023 16:41
  • Vaše doporučení na velikost monitoru
    od Tvrbar » 15 lis 2023 15:01 » v Vše ostatní (hw)
    16
    3127
    od Tvrbar Zobrazit poslední příspěvek
    22 lis 2023 14:56
  • e-mail s minimálně zaručeným elektronickým podpisem /dpbh@po_msk.cz/
    od p3v4x » 13 led 2024 14:16 » v Komunikace na internetu
    18
    1751
    od mmmartin Zobrazit poslední příspěvek
    14 led 2024 11:34

Zpět na “Komunikace na internetu”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti