Padá VDSL

Problematika administrace LAN či WIFI sítí

Moderátor: Mods_senior

Jimmy
nováček
Příspěvky: 2
Registrován: prosinec 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Padá VDSL

Příspěvekod Jimmy » 16 pro 2016 21:39

Zdravím,

mám VDSLko od O2. Modem mám ten jejich ZyXEL VMG1312. Setkávám se s výpadky, nicméně nejsou to výpadky nepravidelné způsobované třeba špičkou, nýbrž jde o výpadky pravidelné. Stručně řečeno každý den přesně ve 20:01 to spadne a pomůže jen restart ať už soft a nebo hard. Může být na vině ten modem? Bohužel jiný VDSLkový nemám, abych to mohl vyzkoušet.
Měl jsem podezření, že to může dělat leased time u DHCPčka, který byl právě nastaven na 24 hod., nicméně ten jsem nastavil na nekonečno a padá to úplně stejně.
Nevíte někdo? :-)

Reklama
Jimmy
nováček
Příspěvky: 2
Registrován: prosinec 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Padá VDSL

Příspěvekod Jimmy » 21 led 2017 20:05

Nikdo netuší?

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53530
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Online

Re: Padá VDSL

Příspěvekod petr22 » 21 led 2017 20:13

Cas zapujceni IP adresy jsi na nekonecno zcela urcite neprenastavil, protoze se to musi nastavit na serveru poskytovatele.

Navic zapujceni IP adresy na nekonecnou dobu je absolutni nesmysl, ktery nema v siti co delat, protoze ti jakykoliv pocitac - i ten co uz ho davno nemas - bude blokovat jednu IP adresu.

Reseni je jedine - resit problem s poskytovatelem pripojeni.

RIKI22
Master Level 8
Master Level 8
Příspěvky: 6464
Registrován: únor 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Padá VDSL

Příspěvekod RIKI22 » 21 led 2017 20:25

Ak to vypadne , tak led ADSL bliká alebo svieti.Ak pri výpadku svieti , tak problém hľadaj za modemom k PC.Ináč veľakrát je problém splitter , ak je pred modemom.

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23591
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Padá VDSL

Příspěvekod ITCrowd » 29 led 2017 22:55

V mém podpisu najdeš návod na diagnostiku sítě. Pečlivě projdi. Bude mě zajímat pingplotter v případě výpadku.
"veľakrát je problém splitter , ak je pred modemom." Splitter, pokud je vůbec bývá vždycky před modemem. A ještě mě zajímá, jak by splitter mohl způsobit pravidelné výpadky vždy ve 20:01?
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Výběr VDSL modemu
    od cervcek » 11 čer 2023 07:16 » v Sítě - hardware
    7
    1522
    od ITCrowd Zobrazit poslední příspěvek
    13 čer 2023 09:39
  • PC po zapnutí padá do UEFI
    od embamex » 21 pro 2023 10:23 » v Problémy s hardwarem
    13
    1605
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    26 pro 2023 13:43

Zpět na “Administrace sítě”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů