Problém s propojením dvou PC Vyřešeno

Problematika administrace LAN či WIFI sítí

Moderátor: Mods_senior

Imani
Pohlaví: Nespecifikováno

Problém s propojením dvou PC

Příspěvekod Imani » 19 pro 2004 11:07

Ahoj, snažím se propojit PC s Notebookem (oboje s win XP) kříženým kabelem. Nastavil jsem správně IP i podmasku a mám i ping, ale nedaří se mi navázat spojení. Jeden počítač občas vidí ten druhý, ale nelze se na něj připojit (při pokusu o připojení mi napíše hlášku: "Položka není přístupná. Zřejmě nemáte dostatečná oprávnění pro přístup k této položce."), ten druhý počítač někdy nevidí v okolních počítačích ani sám sebe a tento stav se děje i obráceně. Firewall mám na obou počítačích vypnutý, složky mám nasdílené. Zkoušel jsem tedy připojit tento počítač ještě k jinému, a dopadlo to se stejným výsledkem. Notebook jsem také připojoval k jiným počítačům a vše proběhlo bez problémů (a to i se zapnutým firewallem). Chyba tedy zřejmě musí být někde v mém počítači, ale už mě nenapadá kde. Zkoušel jsem i vyměnit síťovou kartu, ale nepomohlo to. Nejpodivnější je, že asi dvakrát se mi podařilo spojení navázat, ale pouze jedním směrem a jen na 5 minut, poté opět vypadlo. Jsem z toho naprosto zoufalý, prosím poraďte. Díky.

Reklama
miras
Tvůrce článků
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2159
Registrován: červenec 04
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod miras » 19 pro 2004 12:00

Nikde žádný chybový hlášky nebo tak něco? Není to tak dlouho, taky mě přímý spojení nějak nechodilo. V podstatě to bylo tím, že neběžely některý systémový služby, který běžet měly. Mohl bys zkusit postavit obě PC vedle sebe, seřadit služby podle toho který běží a který ne a zkontrolovat, jestli náhodou není některá potřebná zastavená... Nic lepšího mě momentálně nenapadá...

Uživatelský avatar
Rimmer
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1171
Registrován: březen 03
Bydliště: Červený trpaslík
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Rimmer » 20 pro 2004 00:26

Tak já přidám jeden typ, co by mohlo stát za zkoušku:

Ovládací panely - Nástroje pro správu - Místní nastavení zabezpečení a tam je položka Odepřít přístup k tomuto počítači ze sítě. Zkus ji rozkliknout a mrknout co obsahuje. Je-li tam Host, odeber ho a poté vyzkoušej propojení PC.

Jinak je opravdu zvláštní, že ti to chvíli fungovalo. Zdá se mi to dost nepravděpodobný, doporučuji ještě jendou zkontrolovat nastavení firewallu.
Rimms

Imani
Pohlaví: Nespecifikováno

Příspěvekod Imani » 20 pro 2004 18:24

Tak jsem zkoušel to Místní nastavení zabezpečení, ale položku Odepřít přístup k tomuto počítači ze sítě jsem nikde nenašel. Nastavení firewallu jsem znovu kontroloval a vše se zdá být v pořádku. Navíc spojení nefunguje ani s vypnutým firewallem. Ještě bych měl asi doplnit, že tento počítač je ještě druhou síťovou kartou připojen do sítě. Díval jsem se ve Správci zařízení jestli tyto dvě karty nemají konflikt, ale nemají. Opravdu už nevím v čem by mohl být problém. Pokud vás něco napadá, tak prosím poraďte.

Uživatelský avatar
Rimmer
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1171
Registrován: březen 03
Bydliště: Červený trpaslík
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Rimmer » 21 pro 2004 00:57

Položka Odepřít přístup.... by tam být měla, tak schválně, jaké jiné položky tam máš? (možná, že máš novější XP verzi...)

Jinak mě ještě napadla jedna věc, zkus nám sem vypsat, jak máš nastaveny IP adresy a masku sítě.
Rimms

maxim.
Level 1
Level 1
Příspěvky: 99
Registrován: září 04
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod maxim. » 21 pro 2004 08:41

V tom "Místní nastavení zabezpečení" je klíč "přistupovat k tomuto počítači přes síť" tak tam dej jméno uživatele se kterým chceš dostat na pc dej na obě pc stejné a dej tyto uživatele do skupiny administrators - předpokládám že pc máš ve stejné pracovní skupině.

Imani
Pohlaví: Nespecifikováno

Příspěvekod Imani » 21 pro 2004 15:08

V nástrojích pro správu se zrovna moc nevyznám a možná že jsem slepej, :-) ale položku "Přistupovat k tomuto počítači přes síť" opravdu nikde nevidím. No schválně se podívejte, tady je screenshot:
http://www.sweb.cz/altquartier/1.jpg
Jinak IP adresy a masky podsitě mám nastavené následovně: U síťové karty, kterou jsem připojený k síti mám "Získat adresu IP ze serveru DHCP automaticky", u té karty přes kterou se snažím připojit k notebooku mám IP 192.168.1.1. a masku 255.255.255.0., na notebooku pak je IP 192.168.1.2. a maska 255.255.255.0.

maxim.
Level 1
Level 1
Příspěvky: 99
Registrován: září 04
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

  Vyřešeno

Příspěvekod maxim. » 21 pro 2004 17:55

Jo je to v "Přiřazeni uživatelských práv" tam je ten klíč a taky ten klíč Odepřít přístup k tomuto počítači ze sítě jak psal Rimmer tak tam udělej tyto změny.

Bretony
Pohlaví: Nespecifikováno

2 řešení

Příspěvekod Bretony » 04 led 2005 18:46

Mě to dělalo to samý,ale stačí jen pravym na tento počítač a připojit síťovou jednotku tam si pak vepíšeš \\název pc\název sdílenýho disku a dáč OK. Takhle by ti to mělo na 100% běhat pičko

Imani
Pohlaví: Nespecifikováno

Příspěvekod Imani » 05 led 2005 20:19

Tak jsem zkoušel to s tím připojení síťové jednotky, ale stále to nejde. Hlásí mi to, že adresa nebyla nalezena.


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Fúze dvou PC
    od Luis » 10 čer 2023 15:04 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    4
    677
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    11 čer 2023 13:51
  • Scan a tisk u dvou tiskáren
    od amirinda » 14 říj 2023 06:49 » v Vše ostatní (sw)
    12
    1927
    od amirinda Zobrazit poslední příspěvek
    14 říj 2023 16:39
  • Který z těchto dvou mobilů vybrat
    od Lukáš.v89 » 06 úno 2024 00:50 » v Mobily, tablety a jiná přenosná zařízení
    8
    918
    od Smile Zobrazit poslední příspěvek
    07 úno 2024 07:40
  • USB HDD - problém Příloha(y)
    od andrej71 » 13 pro 2023 13:29 » v Problémy s hardwarem
    17
    2065
    od RIKI22 Zobrazit poslední příspěvek
    14 pro 2023 17:30
  • Vir? - CMD problém Příloha(y)
    od glajdowicz » 09 lis 2023 15:49 » v Windows 11, 10, 8...
    6
    1590
    od mmmartin Zobrazit poslední příspěvek
    09 lis 2023 21:09

Zpět na “Administrace sítě”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti