Multicast zatížení v LAN

Problematika administrace LAN či WIFI sítí

Moderátor: Mods_senior

Bulis
Level 1
Level 1
Příspěvky: 81
Registrován: leden 09
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Multicast zatížení v LAN

Příspěvekod Bulis » 06 dub 2016 09:37

Zdravím,
ve firmě máme novou technologii na GSM signál, ale moc dobře nefunguje, protože prý máme hrozně dlouhé odezvy v LAN síti. Když to tady měřili, tak tvrdili, že na zařízení pošlou 256 kb někde ze světa a zařízení mezi tím přijme 2 Mb. Pustil jsem si tedy program Wireshark a zjistil jsem, že naše IP dveřní stanice neustále vysílá na IP adresu 244.1.2.3 a celkem se činí, protože v tom wiresharku nevidím takřka nic jiného. Pan google mi poradil, že se jedná o multicast. Já teď tápu co s tím.

1. je ten multicast nějaké značné zatížení sítě a je potřeba to vůbec řešit?
2. pokud ano jaké jsou způsoby ho eliminovat? Pomůže, když IP dveřní stanici dám na jiný rozsah IP adres? Pomůže, když dám technologii na GSM signál na jiný rozsah adres? atd.

Díky

Reklama
Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23605
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Multicast zatížení v LAN

Příspěvekod ITCrowd » 06 dub 2016 16:30

Předpokládám, že jde o dveřní stanici s kamerou a multicast je vysílán proto, aby obraz mohl přijmout jakýkoli PC v síti, popřípadě telefon.
Pak bych to řešil nastavením dveřní stanice, aby nevysílala pořád (proč taky). Další možnost je nastavit na proxy, aby multicast nepouštěla ven.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

Bulis
Level 1
Level 1
Příspěvky: 81
Registrován: leden 09
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Multicast zatížení v LAN

Příspěvekod Bulis » 07 dub 2016 07:10

No tak vzhledem k tomu, že dveřní stanice vysílá na víc bytových monitorů naráz, tak je multicast žádoucí, proč vysílá pořád, nevím, ale nikde jsem tam volbu vypnout neustálý multicast nenašel. Co se týče proxy server, tak nevím... Rozhodně mi ale stačí odpověď na moje otázky, pokud je multicast problémový, obejdu ho svým způsobem.


Zpět na “Administrace sítě”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti