Vytvoření domácí sítě W7/ XP Vyřešeno

Problematika administrace LAN či WIFI sítí

Moderátor: Mods_senior

Likans011
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 138
Registrován: březen 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Vytvoření domácí sítě W7/ XP  Vyřešeno

Příspěvekod Likans011 » 02 srp 2016 11:29

Aha, tak v tom se trochu neorientuji. Zřejmě nemám vše dobře nastaveno. Potřeboval bych pomoct. Děkuji.

Reklama
Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23591
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Vytvoření domácí sítě W7/ XP

Příspěvekod ITCrowd » 02 srp 2016 12:51

Dokud nesdělíš požadované informace, těžko ti pomoci.
Zde je návod v angličtině: https://support.microsoft.com/cs-cz/kb/ ... turnonfile Máš zatrženo "použít zjednodušené sdílení" u WinXP?
Ještě mě napadlo - dej sem screen z Centra síťových připojení a sdílení u těch Win7. Je tam obrázek počítače, routeru a zeměkoule (internet).
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

Likans011
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 138
Registrován: březen 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Vytvoření domácí sítě W7/ XP

Příspěvekod Likans011 » 04 srp 2016 08:51

Myslím, že zatím jsem Vám všechny požadované informace poskytl... :-o Ostatně Vámi požadovaný screen Centra síťových připojení W7 také, viz . Příspěvek od Likans011 » 02 srp 2016 09:22 ..ale dám ho klidně znovu :-) A děkuji za odkaz, pokusím se to nastavit.
Přílohy
WORKGROUP.jpg

zeus
Elite Level 10.5
Elite Level 10.5
Příspěvky: 10896
Registrován: únor 12
Bydliště: Pankrac
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Vytvoření domácí sítě W7/ XP

Příspěvekod zeus » 04 srp 2016 10:13

Tve W7 jsou clenem Domaci skupiny, presto by melo fungovat

Kód: Vybrat vše

net use * \\ip_xp\adresar /user:uzivatel_na_xp

uzivatel na XP NESMI mit prazdne heslo.
Prazaci jo ty se maj, az kdyz si me zavolaj..

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23591
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Vytvoření domácí sítě W7/ XP

Příspěvekod ITCrowd » 04 srp 2016 10:16

Likans011 píše:Myslím, že zatím jsem Vám všechny požadované informace poskytl... :-o

Myslet neznamená vědět. A mě už nebaví pořád něco páčit. Navíc odkaz nebyl na to něco nastavit, ale jak zjistit nastavení sítě XP (zjednodušené sdílení).
A protože moje trpělivost není nekonečná a nebaví mě 3x se ptát na to samé - poslední rada:
1. Zrušit zjednodušené sdílení u WinXP
2. Na všech PC v síti, které nabízejí prostředky do sítě, musí být uživatelský účet, pod kterým se bude uživatel síťově přihlašovat.
3. Účty musí mít jméno a heslo => heslo nesmí být prázdné.
4. PC s Win7 musí mít nastavenu firemní síť.
5. Tiskárnu nejdříve nainstaluj místně, pak ji připoj síťově - aby se natáhly správné ovladače.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

Likans011
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 138
Registrován: březen 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Vytvoření domácí sítě W7/ XP

Příspěvekod Likans011 » 04 srp 2016 10:54

Vše o co jste si řekl, jsem Vám poskytl. Někdy i něco navíc, což Vám, bohužel, z nějakého důvodu též vadilo, stejně jako mé upřímné doznání, že v této oblasti/v mém věku, trochu tápu. /chápu, že BFU mého formátu Vám asi lezou na nervy, ale být zkušenější, Vaší pomoc bych zřejmě nepotřeboval/ Píšete si o screen, který jsem Vám poskytl už před několika dny...I tak Vám moc děkuji za Váš čas i cenné rady. :thumbup: Pokusím se to už raději nějak "dokopat" sám. Hezký den a vše dobré. Více nebudu obtěžovat. Téma můžete zamknout.
Naposledy upravil(a) Likans011 dne 04 srp 2016 11:02, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23591
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Vytvoření domácí sítě W7/ XP

Příspěvekod ITCrowd » 04 srp 2016 10:57

Téma si zamyká tazatel - viz. pravidla.
Ukaž mi příspěvek, kde máš odpověď na to, zda máš vytvořenu domácí skupinu?
A s věkem to nemá co dělat.
Jen by mě zajímalo, jak může člověk naprosto neznalý věci vědět, že mi poskyt všechny potřebné informace? Vnuknutí? Šestý smysl? Křišťálová koule?
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

Likans011
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 138
Registrován: březen 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Vytvoření domácí sítě W7/ XP

Příspěvekod Likans011 » 04 srp 2016 11:10

1. Odpovídal jsem Vám hned pod Vaším dotazem. Likans011 » 02 srp 2016 09:22 3/Na obou pc mám natavenu pracovní skupinu WORKGROUP .Ano, zaměnil jsem při svých /ne/znalostech Domácí skupinu za Pracovní skupinu. Takže to není o mé neochotě Vám odpovídat na dotazy, ale o mé neznalosti, na kterou jsem Vás opakovaně upozornoval...Víte, my jsme pc ve škole neměli, možná na rozdíl od Vás, já se to doučoval za své peníze v pozdějším věku, ale to poznáte sám, až v něm budete, a začnou úplně nové technologie...Třeba Vám pak také někdo řekne- Věk s tím pane, nesouvisí... :-) Mějte se fajn, a více trpělivosti, s námi hloupějšími uživateli.

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23591
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Vytvoření domácí sítě W7/ XP

Příspěvekod ITCrowd » 04 srp 2016 11:39

A já jsem jasně psal, že workroup s tím nesouvisí. Workgroup je něco úplně jiného. A to je poslední příspěvek.
Má poslední rada fungovat bude. Pokud ovšem umíš číst a chápeš význam slov. V opačném případě si zaplať někoho, kdo ti síť nastaví, což ti taky doporučuji.
ITCrowd píše:Používáš pro sdílení dat mezi počítači domácí skupinu?
Existují dvě formy sdílení prostředků v síti. První je striktně vázána jménem a heslem - tedy na PC, které nabízí data do sítě, musí být všechny uživatelské účty a hesla, pod kterými se data zpřístupní.
Druhá forma je tzv. zjednodušené sdílení (Domácí skupina), které netrvá na jménech a heslech, počítač však musí být zařazen do této skupiny. Pracovní skupina (workgroup) s tímto nesouvisí.
A konečně - jakmile bude fugovat přístup k datům, pak bude fungovat i tisk.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

Likans011
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 138
Registrován: březen 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Vytvoření domácí sítě W7/ XP

Příspěvekod Likans011 » 05 srp 2016 09:40

A já Ti opět opakuji, že mám v počítačových znalostech jisté mezery, a proto jsem vyhledal místní pomoc /naposledy/ . Pokud ovšem umíš číst a chápeš význam slov. Než další kolo s tak arogantním rádcem, to si raději opravdu někoho zaplatím. Sbohem


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Přístup na domácí server (WebDAV) z lokální sítě i z internetu
    od remkren » 30 pro 2023 17:19 » v Administrace sítě
    5
    1160
    od Microsheep Zobrazit poslední příspěvek
    31 pro 2023 08:29
  • Skript na vytvoreni zastupce slozky
    od ajr » 01 úno 2024 21:21 » v Windows 11, 10, 8...
    1
    586
    od ITCrowd Zobrazit poslední příspěvek
    02 úno 2024 08:36
  • MS Outlook - Hromadné vytvoření složek Příloha(y)
    od czTANIScz » 22 zář 2023 11:36 » v Kancelářské balíky
    6
    2677
    od czTANIScz Zobrazit poslední příspěvek
    23 zář 2023 22:34
  • Vytvoření skriptu na zálohu hry, kterou vytvářím. Příloha(y)
    od xCloudGirl » 09 bře 2024 12:35 » v Vše ostatní (sw)
    11
    1010
    od MonikaVavrova Zobrazit poslední příspěvek
    11 bře 2024 22:24
  • Záhada internetové sítě Příloha(y)
    od Foidza » 03 říj 2023 15:22 » v Internet a internetové prohlížeče
    7
    3741
    od ITCrowd Zobrazit poslední příspěvek
    04 říj 2023 07:57

Zpět na “Administrace sítě”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti