Sdílení mezi routerem a klient routerem (WISP)

Problematika administrace LAN či WIFI sítí

Moderátor: Mods_senior

Uživatelský avatar
Blitzkrieg
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 680
Registrován: prosinec 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Sdílení mezi routerem a klient routerem (WISP)

Příspěvekod Blitzkrieg » 10 úno 2017 15:52

Ahoj, jak už napovídá název, zajímalo by mě, jestli je možné sdílení souborů mezi 2 sítěmi, kdy jednu obstarává hlavní router a druhou router v režimu WISP (tedy je bezdrátově připojený na hlavní router). Standardní postup pro zapojení více routerů do sebe nefunguje. Tedy když nastavím hlavní router na IP 192.168.1.1 a rozsah DHCP na 192.168.1.3 - 192.168.1.254. Druhý router k němu přes oficiální SW firmware připojím v režimu WISP a vypnu u něj DHCP a IP nastavím na 192.168.1.2 (tedy mimo rozsah DHCP hlavního routeru), tak na něm nefunguje internet. Zkoušel jsem na tom klient routeru nastavit výchozí bránu na 192.168.1.1 (tedy nastavit hlavní router jako výchozí bránu), ale to nic nezměnilo. Je tu nějaká možnost, jak tohle zprovoznit? Pokud to nijak nejde (a to ani s neoficiálním fw), tak holt koupím wifi síťovou kartu a klient router schovám někam do šuplíku...

Abych objasnil svoji situaci: Všechna Wi-Fi i LAN zařízení v bytě jsou připojena na hlavní router, výjimku tvoří mé PC, které je od routeru dost vzdáleno a je na špatném místě, tak jsem připojení k němu musel vyřešit bezdrátově. (Ano, kabel je milionkrát lepší, ale tahle možnost tu prostě až do rekonstrukce bytu nebude - a to ještě nějaký ten rok uplyne než k tomu dojde). Každopádně jsem bohužel asi nezvolil nejlepší možnost, když jsem se rozhodl pro připojení do sítě přes klient router. Ten jsem zakoupil už asi před rokem v akci na prodejně Euronics (takže když jsem doma zjistil, že mi ne zcela vyhovuje, tak už nešel vrátit). Internet přes něj běží super, o tom žádná, ale bohužel pro mě naprosto zbytečně nejen přijímá Wi-FI signál z hlavního routeru a přes LAN ho předává dál, ale také funguje jako AP, které nejde vypnout - pro mě zcela zbytečné a naopak ještě více zamořuje už tak přeplněný dům wifi sítěma. Každopádně jsem to neřešil až do teď, kdy jsem koupil NAS a zapojil ho do hlavního routeru. Problém je ten, že ho v PC samozřejmě nevidím (stejně jako jakékoliv jiné zařízení připojené na hlavní router). A proto se snažím nějak umožnit sdílení mezi mými 2 routery...

Tak co si o tom myslíte, půjde to nějak rozchodit? :-)

Reklama
Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23605
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Sdílení mezi routerem a klient routerem (WISP)

Příspěvekod ITCrowd » 10 úno 2017 16:02

Asi bych zkusil powerliny.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

Uživatelský avatar
Blitzkrieg
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 680
Registrován: prosinec 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Sdílení mezi routerem a klient routerem (WISP)

Příspěvekod Blitzkrieg » 10 úno 2017 16:11

Díky, ale to nechci. To už raději koupím pořádnou Wi-Fi síťovou PCI-e kartu...

Asi jsem měl upřesnit, že bych rád dostal odpověď typu
1) Je to možné a nějaký postup
2) Ne, není to možné, musíš se podívat na nějakou alternativu.

Takže, ITCrowd - je to nějakým způsobem možné zprovoznit se současnými zařízeními nebo prostě musí klient router vyhodit a koupit něco jiného? Díky :D

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23605
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Sdílení mezi routerem a klient routerem (WISP)

Příspěvekod ITCrowd » 10 úno 2017 16:47

Kdo chce kam...
I kdyby sis koupil tohle: https://www.asus.com/cz/Networking/PCEAC68/ , nikdy to nebude lepší, než powerliny viewtopic.php?f=117&t=165570
Podle mě je to jako z plastelíny stavět nosník, nebo věřit, že F1 pojede po polňačce 200. Ale třeba ti někdo poradí.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

zeus
Elite Level 10.5
Elite Level 10.5
Příspěvky: 10914
Registrován: únor 12
Bydliště: Pankrac
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Sdílení mezi routerem a klient routerem (WISP)

Příspěvekod zeus » 13 úno 2017 17:53

Nenastavuj rezim WISP, ale client.
Prazaci jo ty se maj, az kdyz si me zavolaj..

Uživatelský avatar
Blitzkrieg
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 680
Registrován: prosinec 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Sdílení mezi routerem a klient routerem (WISP)

Příspěvekod Blitzkrieg » 13 úno 2017 18:17

Režim client firmware od Asusu nezná :-/ A bohužel na tento router RT-N12K neexistuje žádný neoficiální firmware (openwrt, ddwrt), kde by se dal režim client - resp client bridge (ideální pro moje potřeby) lehce nastavit. Zkoušel jsem nahrát DDWRT pro RT-N12 (bez K), ale pouze mi to bricklo router. Nakonec (zcela nečekaně) se mi povedlo problém vyřešit přepnutím routeru do režimu repeater (myslel jsem, že při aktivování tohoto režimu se vypnou LAN a WAN, ale vše funguje včetně sdílení). Každopádně mě rozčiluje, že ten router vysílá vlastní síť, a tak jsem se rozhodl, že zkusím zakoupit nějakou 5GHz wifi PCI-e kartu - objednal jsem tyhle 2 a uvidím, jestli mi budou vyhovovat:

https://www.czc.cz/gigabyte-wb867d-i/144789/produkt?gclid=CjwKEAiAz4XFBRCW87vj6-28uFMSJAAHeGZb5iEGvxW3fO39Vnwh_QzCepbbzfE7ozEMcuLvaHo80RoCoXPw_wcB&dclid=CMqfhavJjdICFQ2KdwodQuoLxA

https://www.czc.cz/asus-pce-ac56/157927/produkt


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Plex se za routerem Asus seká, před routerem nikoli
    od Fanda_ » 25 led 2024 20:47 » v Administrace sítě
    4
    1468
    od atari Zobrazit poslední příspěvek
    29 led 2024 16:39
  • Rychlost portu za routerem RT-AX58U Příloha(y)
    od Miikeshek » 04 úno 2024 11:29 » v Administrace sítě
    15
    2830
    od ITCrowd Zobrazit poslední příspěvek
    09 úno 2024 08:40
  • Sdileni netu z iphone do windows bez wifi?
    od Fantousek » 04 zář 2023 19:38 » v Internet a internetové prohlížeče
    1
    1661
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    04 zář 2023 20:04
  • Nefunkční sdílení obrazu z notebooku na monitor Příloha(y)
    od JanisekS87 » 22 zář 2023 12:49 » v Problémy s hardwarem
    16
    4091
    od JanisekS87 Zobrazit poslední příspěvek
    02 říj 2023 21:34
  • Rozdíl mezi RAM
    od kaliban123 » 06 kvě 2023 00:53 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    5
    733
    od šulda Zobrazit poslední příspěvek
    06 kvě 2023 02:09

Zpět na “Administrace sítě”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host