INet -> PC -> Router -> WLAN

Problematika administrace LAN či WIFI sítí

Moderátor: Mods_senior

DvR
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 109
Registrován: květen 15
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

INet -> PC -> Router -> WLAN

Příspěvekod DvR » 12 dub 2017 15:47

Řekněme, že jsem v neobvyklé situaci.
Chtěl bych si zařídit domácí wifi, mám starý airlive wl-5460ap, který má 2 LAN porty, přičemž jeden využívám jako WAN, a při použití standardního zapojení ten router nepropouští signál skrz druhý LAN port, i přes to že v manuálu je popsáno jak se ty porty inteligentně přizpůsobí. Zrovna nový router se mi kupovat nechce, tak mě napadlo zda by šel využít druhý ethernet port mého PC jako "výstup", do kterého bych připojil WAN port routeru. Ano, uvědomuji si že by musel být zapnutý PC aby fungovala wifi, ale vzhledem k tomu že stejně je zapnutý skoro nonstop, tak by to nevadilo.
Také mě napadlo připojit ten router paralelně s PC přímo k modemu, což chvíli fungovalo než mi přišla zpráva od ISP o porušování smluvních podmínek a překročení počtu zařízení.
Jsem špatný na vysvětlování, tak tady máte umělecky podané schéma. První dvě konfigurace jsem zkoušel, a zajímá mě jak by se dala zařídit ta třetí zda vůbec.
Obrázek

EDIT: PC používám na hosting jednoho nenáročného serveru, proto je stále zapnuté
EDIT 2: A ne, s ISP komunikovat nebudu, vzhledem k tomu že už se mnou měl problémy kvůli tomu hostingu.

Reklama
jsemzpet
Level 1
Level 1
Příspěvky: 74
Registrován: březen 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: INet -> PC -> Router -> WLAN

Příspěvekod jsemzpet » 12 dub 2017 16:19

Pokud se mám držet poněkud nepřesných označení LAN port a WAN port, tak tvůj AirLive žádný WAN port nemá, je to Acess Point se switchem, ne router.
Zapojení podle prvního obrázku by mělo bez jakékoli konfigurace fungovat. Zkoušel jsi oba dva porty, není jeden nefunkční?
Zapojení podle posledního obrázku by také mělo fungovat, ovšem je nutné nakonfigurovat OS.

I když jsou funkční všechna 3 zapojení, tak správné je používat zapojení podle druhého schématu. Nenapadá mě jediný důvod, proč by to měl ISP zakazovat. Být na tvém místě, tak bych se na nějaký zákaz prostě vykašlal.

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23604
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: INet -> PC -> Router -> WLAN

Příspěvekod ITCrowd » 12 dub 2017 17:40

1. Kup si router
2. Připlať si u ISP za druhé zařízení
3. Použij tohle: viewtopic.php?f=8&t=2172
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Je lepší před pomalý router dát switch 1Gbit/s, nebo pořídit dražší router 1Gbit/s?
    od atari » 27 zář 2023 11:15 » v Sítě - hardware
    3
    2502
    od ITCrowd Zobrazit poslední příspěvek
    27 zář 2023 14:06
  • Router
    od Drifty » 02 kvě 2023 20:35 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    4
    1199
    od Drifty Zobrazit poslední příspěvek
    03 kvě 2023 19:45
  • Router 2.4 vs 5
    od ShadowWord:Pain » 30 črc 2023 18:45 » v Vše ostatní (hw)
    4
    1313
    od ShadowWord:Pain Zobrazit poslední příspěvek
    30 črc 2023 19:52
  • Router nefunguje.
    od urbassscz » 07 kvě 2023 21:27 » v Problémy s hardwarem
    5
    1018
    od ITCrowd Zobrazit poslední příspěvek
    08 kvě 2023 19:03
  • Jaký router?
    od atari » 30 čer 2023 19:43 » v Sítě - hardware
    4
    1602
    od zeus Zobrazit poslední příspěvek
    02 črc 2023 10:09

Zpět na “Administrace sítě”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů