Repeater

Problematika administrace LAN či WIFI sítí

Moderátor: Mods_senior

vojt11
nováček
Příspěvky: 3
Registrován: květen 18
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Repeater

Příspěvekod vojt11 » 19 srp 2018 11:38

Zdravím,

již dva dny se trápím s problémem, který se týká domácí sítě a repeateru. Mam Wi-Fi zařízenou přes AP AirLive WL-5450AP. V domě je jedna místnost, kam signál dosáhne stěží nebo vůbec (+bych chtěl ještě signál na dvoře, ale to už nesouvisí s problémem). Známý mi daroval ten samý AP (od teď nazývam jako Repeater), že prý na něm je mód Repeater, což je také pravda. Nikdy před tím jsem tohle nedělal, takže nemám zkušenost s repeatery a už celkem bezradný. Žádný návod na webu mi nepomohl.

Moje otázka zní. Jak nastavit oba AP, aby se ten druhý choval jako repeater? Nevím, jestli mám na tom repeateru nastavit WDS (pak je zase otázka, jak to správně nastavit). Výchozí brána mé sítě je 192.168.117.120, maska 255.255.255.0 a DHCP range 192.168.117.130-192.168.117.240. Nastavoval jsem na repeateru shodný kanál, SSID + alias name, TCP/IP jsem nastavil mimo range DHCP, (...122) podobnou jako u AP (...121). Výsledek je vždy připojení bez internetu na repeateru. Když ho odpojim od zdroje, tak internet nejde ani na AP a musím ho resetovat a nastavit znovu.

Pokud bude třeba více informací, určitě doplnim.
Předem děkuji za jakékoliv Vaše nápady.

Reklama

Zpět na “Administrace sítě”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti