vice ruznych spojeni siti

Problematika administrace LAN či WIFI sítí

Moderátor: Mods_senior

dennisnilek
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: červenec 05
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

vice ruznych spojeni siti

Příspěvekod dennisnilek » 31 črc 2005 16:42

Dobry den, mel bych ponekud rozsahlejsi prosbicku (dve mensi:o)):

1) potrebuju sesitovat dve XP masiny a sdilet pripojeni pres eurotel data, doufal jsem ze to bude fungovat jako sdileni obyc linky ale asi ne. a nebo mam nekde trosku neporadek ve firewallech, ale netusim kde hledat

2) spojit XP masinu a 98 notebook a ten notas nema sitovku, tak jsem doufal jestli nekdo nema zkusenost se spojenim usb, tusim ze to jde ale netusim jak

Moc za pripadnou radu dekuji, hodne zdaru, Ota

Reklama
Uživatelský avatar
Charlie.v
Tvůrce článků
Level 3
Level 3
Příspěvky: 400
Registrován: únor 05
Bydliště: Praha - Kunratice
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod Charlie.v » 31 črc 2005 20:44

1) no, a co to takhle vyřešit pomocí nějakého proxy serveru? doporučuju CCProxy :D
jo, ten firewall, v XP je integrovaný, a ten to blokuje, takže doporučuju stáhnout Kerio Firewall, tam ti vyskočí okýnko, jestli chceš povolit příchozí spojení (samozřejmě je potřeba na obou PC nastavit IP)

2) vím, že to jde spojit buď sériovým kabelem nebo USB, ale ne obyčejným, nějakým spešl, ale řekl bych, že lepší (rychlost, ...) bude koupit do toho notebooku LAN kartu
nic normálního mě nenapadlo

dennisnilek
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: červenec 05
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod dennisnilek » 01 srp 2005 00:51

1)ma to zajimave priznaky: automaticka aktualizace antiviru poznala pripojeni k netu ale umrela a nic neudelala, icq poznalo pripojeni, zkusilo se spojit a nic, explorer se ani nehne... mam kerio na obou pocitacich, na tom co neni brana do netu se me zeptal jestli duveryhodna zona, ten do netu nic. mimochodem jsem stahl ten Cneco proxy, ale tlacitko spustit nejde zmacknout, asi jsem se zblaznil, ale... :evil:

2)asi koupim, jen jsem doufal ze to jde snaze a levneji

miras
Tvůrce článků
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2159
Registrován: červenec 04
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod miras » 01 srp 2005 11:56

V Keriu musíš zapnout režim Interentový brány, musíš hledat, nemám teď Kerio u sebe :wink:
To propojení přes USB se provádí tzv laplinkem, ale doporučil bych spíš síťovku.

dennisnilek
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: červenec 05
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod dennisnilek » 05 srp 2005 15:41

ze vseho nejdriv chci podekovat za vlidne rady ale jeste bych bohuzel nejakou uzil.

koupil jsem usb sitovku do notasu a uspesne vyrobil sit, sdilim soubory i tiskarnu a na prvni a druhy pokus jsem sdilel i internet, ted uz bohuzel ne. naprosto nerozumim situaci, ze sdileni internetu bezi, pocitace se vypnou a sdileni internetu najednou nebezi. dokonce snad ani nejdou zpusoby, ktere predtim sdileni do provozu uvedly. na notebooku s 98 se zacla sit hlasit uplne jinak, dole je ikonka a po poklepani na stav mi nabizi manipulaci se seznamem sluzeb, ktere chci aby bezely, no to je fajn, ale co s tim? treba dns se neda zaskrtnout, coz me ponekud vydesilo... ale treba to nema souvislost. proste a kratce, dialog vytvoreni site nezabira a disketa vyrobena v brane do internetu (desktop ve vedlejsi mistnosti) na notebooku nefunguje (tedy da se spustit, instaluje se, reastartuje se a sit bezi jako predtim ale internet uz takhle nenasdilim...)
verim ze mate nekdo aspon tuseni, zacinam byt zoufaly, protoze nechapu, ze se mi to meni pod rukama, mozna ze kdyz pockam na vhodnou konstelaci hvezd... ale dost bych to potreboval v kazdem rocnim obdobi :evil:

miras
Tvůrce článků
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2159
Registrován: červenec 04
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod miras » 05 srp 2005 15:53

Zmiňoval si prvně připojení přes cituji: "eurotel data". Přebral sem si to dobře tak, že se jedná o CDMA? Nejspíš tedy po každým spuštění se musíš ručně připojit. A budu hádat ještě dál: K vytáčení používáš GTDialer od Eurotelu. Je tomu tak?

dennisnilek
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: červenec 05
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod dennisnilek » 05 srp 2005 22:59

ano ovsem, je to cdma a ovsem ze gtdialer, samozrejme rucne pripojuju, vtomhle problem neni, dokonce je tohle na druhem pocitaci videt jako telefonicke pripojeni, da se to z toho pocitace vypnout, mozna i vytocit, kazdopadne internet nenabiha, icq taky ne a to je to co me pali....

miras
Tvůrce článků
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2159
Registrován: červenec 04
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod miras » 06 srp 2005 01:37

Ono možná že právě v tom že to de zdánlivě tak hladce problém JE :D. Začnu krátkým příběhem. Přišel kámoš, že mu nefunguje sdílení internetu. Má též CDMA a dva PC. Na jednom sou Win XP (zde je CDMA), na druhým Win98. Všechno sem nastavil, nasdílel, vytočil připojení a nic. Připojení fungovalo, ovšem Win 98 se nepřipojily. Ještě jednou sem to prošel a co nevidím. Sdílení který sem předtím nastavoval není. Zapnul sem sdílení ještě jednou, vytočil a opět nic. Připojení opět odsdílený. Začal sem tušit čertovinu, všechno ještě jednou prošel a zkontroloval, vybod sem se na GTDialer a namísto toho sem dal Start->Připojit a vybral CDMA. Spojení se vytočilo a všechno fungovalo. Párkrát sem to vyzkoušel, všechno OK, i po restartu, tak sem si proved soukromej pokus a vytočil připojení pomocí GTDialeru. A opět - připojení odsdílený. Viděl sem to poprvý, čuměl sem na to jak puk, nikde jinde se to takhle nechovalo. Třeba seš další případ.
Moje rada tedy zní: Na compu s CDMA se podívej do vlastností připojení a zkontroluj jestli je připojení opravdu sdílený.


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na “Administrace sítě”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host