Změna domény pro přihlášení

Problematika administrace LAN či WIFI sítí

Moderátor: Mods_senior

Vasekpasek.
nováček
Příspěvky: 6
Registrován: duben 08
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Změna domény pro přihlášení

Příspěvekod Vasekpasek. » 05 dub 2008 03:43

Ahoj profíci, mám následující problém. Máma donesla z práce notebook, WinXP Professional. Ten byl zaheslován, přihlašovala se do domény pod svým jménem a heslem. Táta chtěl ale tento počítač na chvilku dostat do skupiny počítačů, které máme doma. Ok, to nebyl problém, Tento počítač - Vlastnosti - Název počítače a tlačítko "Změnit" pro změnu názvu nebo domény. Tam jsem změnil, aby počítač nebyl součástí domény, ale naší skupiny. Restart a ejhle - už se nelze přihlásit. Protože se už samozřejmě nehlásím do té původní domény (jejíž název jsem ještě ke všemu pro jistotu zapomněl, ale jsem schopen jej v nejhorším zjisti) a pro tu skupinu ten mámy účet neexistuje. Prázdné jméno a heslo taky nefunguje. A teď co s tím? Jestli to nebude funkční do pondělí, tak jsem mrtev. Reinstal samozřejmě nepřipadá absolutně v úvahu, tím pádem by můj život šel do stavu off. Reset hesel taky ne, bo to by ve firmě nemuselo dopadnout dobře. Jde mi o to, abych mohl ten počítač znovu přihlašovat do té původní domény, co tam byla nastavená. Žádám tedy o radu odborníky, které zároveň prosím, aby vynechali úvodní větu "ty jsi ale blbec", protože tohle už vím...

Reklama
Uživatelský avatar
Weslo
Level 6
Level 6
Příspěvky: 3548
Registrován: červenec 06
Bydliště: Obříství/Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Změna domény pro přihlášení

Příspěvekod Weslo » 05 dub 2008 08:30

zatím bych to neřešil.Dej tam zpět správnou doménu a máma určitě ví jaké měla přihlašovací jméno a heslo do ní.Až se v práci připojí tak se jí z Active directory chybějící nastavení obnoví(snad).Nic jiného ti stejně nezbývá.
E2180 | DFI LP UT ICFX 3200 TR2/G | 2x 1GB DDR2 800Mhz A-Data | ASUS HD 3650 512MB | WD 200GB | Corsair VX450 450W | Windows Vista Ultimate
Intel Little Falls 2 | 256MB DDR2 | 2x400GB | Fortron 250W | FreeNAS

Vasekpasek.
nováček
Příspěvky: 6
Registrován: duben 08
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Změna domény pro přihlášení

Příspěvekod Vasekpasek. » 05 dub 2008 09:59

Weslo píše:zatím bych to neřešil.Dej tam zpět správnou doménu a máma určitě ví jaké měla přihlašovací jméno a heslo do ní.Až se v práci připojí tak se jí z Active directory chybějící nastavení obnoví(snad).Nic jiného ti stejně nezbývá.

No ale to je právě to, oč mi jde... Jak tam mám dát tu starou doménu? Název sice znám, přihlašovací údaje k ní samozřejmě taky, ale JAK nastavit tu doménu, když se k tomu počítači nelze nijak přihlásit a při přihlašování se to na žádnou doménu neptá...

Uživatelský avatar
Weslo
Level 6
Level 6
Příspěvky: 3548
Registrován: červenec 06
Bydliště: Obříství/Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Změna domény pro přihlášení

Příspěvekod Weslo » 05 dub 2008 12:12

stejně jako si se jí zbavil(přihlásit ses mohl i lokálně ne?)...tento počítač->vlastnosti->název počítače->je členem domény
E2180 | DFI LP UT ICFX 3200 TR2/G | 2x 1GB DDR2 800Mhz A-Data | ASUS HD 3650 512MB | WD 200GB | Corsair VX450 450W | Windows Vista Ultimate
Intel Little Falls 2 | 256MB DDR2 | 2x400GB | Fortron 250W | FreeNAS

Vasekpasek.
nováček
Příspěvky: 6
Registrován: duben 08
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Změna domény pro přihlášení

Příspěvekod Vasekpasek. » 05 dub 2008 12:28

Weslo píše:stejně jako si se jí zbavil(přihlásit ses mohl i lokálně ne?)...tento počítač->vlastnosti->název počítače->je členem domény

No kdyby to šlo takhle jednoduše, tak bych to neřešil:) Jenže to je právě to, co nejde, šlo se přihlásit jen do té domény, jinak se tam nedostanu. Já jsem právě očekával, že když ten počítač dám do skupiny, že to žádný heslo chtít nebude a přihlásím se lokálně. Jenomže to je právě to, co nejde, takže v podstatě můj problém spočívá v tom, že do toho počítače se nemůžu lokálně vůbec dostat. Prolamovat admin heslo se mi z pochopitelných důvodů moc nechce, tak jsem přemýšlel, že by to chtělo asi nějakou utilitku, která bootne a vytvoří mi tam nový účet, přes který se tam dostanu

Vasekpasek.
nováček
Příspěvky: 6
Registrován: duben 08
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Změna domény pro přihlášení

Příspěvekod Vasekpasek. » 05 dub 2008 15:58

Ha, tak jsem to vyřešil. Prolomil jsem v linux distribuci admin heslo a přihlásil se tam. Teď to vrátím do tý původní domény (jejíž název bude ještě složitý zjistit, protože ho kolega od mámy z práce zavolá až večer) a pak budu doufat, že ten její účet pod tou doménou zůstal a bude to fungovat. Uf, zdá se, že zůstanu naživu

maxim.
Level 1
Level 1
Příspěvky: 99
Registrován: září 04
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Změna domény pro přihlášení

Příspěvekod maxim. » 05 dub 2008 16:39

Vasekpasek píše:Ha, tak jsem to vyřešil. Prolomil jsem v linux distribuci admin heslo a přihlásil se tam. Teď to vrátím do tý původní domény (jejíž název bude ještě složitý zjistit, protože ho kolega od mámy z práce zavolá až večer) a pak budu doufat, že ten její účet pod tou doménou zůstal a bude to fungovat. Uf, zdá se, že zůstanu naživu

Jak koukám tak jste viděli Active Directory - doménu neboli pravidla pro připojeni do ní a restrikce z rychlíku. Tak takhle jednoduché to mít nebude, do původní domény ten nb už nepřipojí protože se změnilo jeho SID což je jeho identifikační číslo v doméně a to může resetovat jen doménový administrátor a bez toho se nb nepřipojí. Tvá matka bude muset jít za správcem s prosíkem o nápravu a doufej že t tohoto nebude nějaký postih pro ni, toto se totiž může vyhodnotit jako incident neboli porušení pravidel a to může znamenat i vyhazov.

Vasekpasek.
nováček
Příspěvky: 6
Registrován: duben 08
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Změna domény pro přihlášení

Příspěvekod Vasekpasek. » 05 dub 2008 17:12

maxim píše:
Vasekpasek píše:Ha, tak jsem to vyřešil. Prolomil jsem v linux distribuci admin heslo a přihlásil se tam. Teď to vrátím do tý původní domény (jejíž název bude ještě složitý zjistit, protože ho kolega od mámy z práce zavolá až večer) a pak budu doufat, že ten její účet pod tou doménou zůstal a bude to fungovat. Uf, zdá se, že zůstanu naživu

Jak koukám tak jste viděli Active Directory - doménu neboli pravidla pro připojeni do ní a restrikce z rychlíku. Tak takhle jednoduché to mít nebude, do původní domény ten nb už nepřipojí protože se změnilo jeho SID což je jeho identifikační číslo v doméně a to může resetovat jen doménový administrátor a bez toho se nb nepřipojí. Tvá matka bude muset jít za správcem s prosíkem o nápravu a doufej že t tohoto nebude nějaký postih pro ni, toto se totiž může vyhodnotit jako incident neboli porušení pravidel a to může znamenat i vyhazov.

Jo, máš pravdu, v těchhle věcech se moc neorientuju. Takže jestli to dobře chápu, tak do domény se už nepřipojí a já jakože admin na tom notebooku už na tom nic nezměním? :( To by byl opravdu průser! :cry:

maxim.
Level 1
Level 1
Příspěvky: 99
Registrován: září 04
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Změna domény pro přihlášení

Příspěvekod maxim. » 05 dub 2008 17:25

Chápeš správně do domény už ten nb bez pomoci admina nepřípojíš, že jsi admin na nb nic neznamená pro jeho připojení do domény. Prostě tvá matka bude muset jít s prosíkem za adminem ať jí nb znovu vloží do domény jinak to nejde.

Vasekpasek.
nováček
Příspěvky: 6
Registrován: duben 08
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Změna domény pro přihlášení

Příspěvekod Vasekpasek. » 05 dub 2008 18:30

No já tam ale aspoň vrátím tu doménu a mámě řeknu, ať mu prostě zavolá, že se tam nemůže přihlásit. Vzhledem k tomu, že tam žádnej sledovací soft evidentně není a bylo to offline, tak by ten správce neměl zjistit, oč šlo ne?

maxim.
Level 1
Level 1
Příspěvky: 99
Registrován: září 04
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Změna domény pro přihlášení

Příspěvekod maxim. » 05 dub 2008 18:35

Vasekpasek píše:No já tam ale aspoň vrátím tu doménu a mámě řeknu, ať mu prostě zavolá, že se tam nemůže přihlásit. Vzhledem k tomu, že tam žádnej sledovací soft evidentně není a bylo to offline, tak by ten správce neměl zjistit, oč šlo ne?

No vrátit to tam můžeš, nicméně admin okamžitě zjistí co se stalo na nb totiž nebudou doménové účty v příslušných skupinách a taky logy řeknou co se dělo, no doufej že z toho nebude žádný postih pro tvou matku.


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na “Administrace sítě”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti