Nejde mi zprovoznit síť Vyřešeno

Problematika administrace LAN či WIFI sítí

Moderátor: Mods_senior

Návštěvník
Pohlaví: Nespecifikováno

Nejde mi zprovoznit síť

Příspěvekod Návštěvník » 07 dub 2004 20:56

Nazdar, mam 2 počítače s win 98 spojené síťovkama, nastavil jsem IP i podmasku, ale furt to nechodí. Ten jeden občas vidí ten druhý, ale zdá se mu nedostupný a ten druhý někdy nevidí v okolních počítačích ani sám sebe... Už jsem z toho zoufalý, prosím poraďte. Dík.

Reklama
Uživatelský avatar
Peter
Level 2
Level 2
Příspěvky: 165
Registrován: prosinec 03
Bydliště: Žilina
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod Peter » 07 dub 2004 21:23

Ak su tie sietovky starsie, a podporuju TP aj Bnc typ prenosoveho media pozri ci mas v nastaveniach sietovky nastaveny ten typ , ktory použivaš. Ak maš koaxial, daj BNC, ak krútenu dvojlinku ( UTP-kábel) zvol TP-full duplex.

Uživatelský avatar
Sam.
nováček
Příspěvky: 3
Registrován: březen 04
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod Sam. » 11 dub 2004 20:46

Mozna se pletu, ale myslim, ze u W98 se musis na obou PC prihlasovat pod stejnym heslem a uziv. jmenem.

Uživatelský avatar
Cybercom
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 254
Registrován: únor 04
Bydliště: Jílové u Děčína
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod Cybercom » 11 dub 2004 22:30

Sam píše:Mozna se pletu, ale myslim, ze u W98 se musis na obou PC prihlasovat pod stejnym heslem a uziv. jmenem.

To se teda pleteš. Mám taky 2 počítače spojený síťovkama. Jeden má Windows 95 a druhý Wondows 98. Ani u jednoho nezadávám žádné jméno ani heslo. Jenom to zdržuje, když na tom PC dělám jenom já.
V ovládacích panelech -> síť musí být 1. síťový adaptér, 2. klient sitě Microsoft, 3. sdílení souborů a tiskáren v sítích Microsoft, 4. Protokol TCP/IP s vazbou na síťový adaptér, 5. případně ještě protokol IPX/SPX s vazbou na síťový adaptér (na hry).
Rada pro tebe : všecno odeber, nainstaluj síťovku, propoj to kabelem, přidej ty protokoly a služby jak jsem psal. Nic jinýho. A musí to chodit.
A ještě přihlášení do síťě dej Přihlášení do Windows, aby to nechtělo heslo.

Uživatelský avatar
Cybercom
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 254
Registrován: únor 04
Bydliště: Jílové u Děčína
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod Cybercom » 11 dub 2004 22:43

A ještě něco. Maska podsítě musí být 255.255.255.0 a IP adresa 192.168.x.y třeba 192.168.0.1 a u druhýho 192.168.0.2. Jestli máš u jednoho PC připojení k internetu, druhý ho může sdílet, musíš ale nastavit získat IP adresu od serveru DHCP, u PC s modemem IP adresa zůstane. A ještě se musí nainstalovat program Sdílení připojení k internetu z instalačního CD.

Návštěvník
Pohlaví: Nespecifikováno

  Vyřešeno

Příspěvekod Návštěvník » 24 dub 2004 11:12

Děkuju vám všem za rady, všechno jsem vyzkoušel, ale nepomáhá nic :-( Tak fakt nevim... PS: ty síťovky jsou nový...

Návštěvník
Pohlaví: Nespecifikováno

Příspěvekod Návštěvník » 24 dub 2004 12:03

Už možná vim,kde je chyba... Když na 1. počítači spustím winipcfg.exe, ukáže se mi v pořádku konfigurace síťovky (tenhle počítač vidí v okolních počítačích i ten druhý, ale je nedostupný), ale na druhém počítači se po spuštění winipcfg.exe objeví hláška: "Závažná chyba Nelze načíst nastavení protokolu IP." a tenhle počítač má ve složce Okolní počítače pouze ikonu celá síť, která však není dostupná... Nevíte někdo co s tim???

ICE
nováček
Příspěvky: 43
Registrován: březen 04
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod ICE » 29 dub 2004 19:52

1. nemas Firewall???
2. zkus tam jeste prihodit IPX
-prihlaseni do site = prihlaseni do woken
Take it easy & keep you cool! :xmas:

daneck
Pohlaví: Nespecifikováno

Sdílení

Příspěvekod daneck » 18 kvě 2004 20:34

Mám malou síť, server Linux Mandrake 9.2, klient Win98. Potřeboval bych nastavit sdílení vypalovačky a tiskárny připojených k serveru pro ostatní stanice. Poradí mi někdo?

Uživatelský avatar
Ltb
Administrátor
Master Level 8.5
Master Level 8.5
Příspěvky: 6759
Registrován: únor 03
Bydliště: Praha západ
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod Ltb » 19 kvě 2004 00:23

Anonym: Ahoj, zkus odebrat a následně nainstalovat TCP/IP protokol, ten by měl vyřešit problémy s IP.
Test funkčnosti můžeš provést přes: START, SPUSTIT, vepsat COMMAND a poté napsat PINK LOCALHOST a odeslat to. Pokud to bude s odezvou (nebude failed či něco podobného), pak ti IP adresování chodí OK.

Uživatelský avatar
Martin
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 255
Registrován: květen 04
Bydliště: Brno
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod Martin » 19 kvě 2004 15:40

Mam dva pocitace pod Win98SE.Na obouch ma nastaveny ADAPTER, KLIENT SITE MICROSOFT, SDILENI, A PROTOKOL TCP/IP. V tom protokolu nastavis masku podsite 255.255.0.0 a IP adresu x.x.x.x a na druhym y.y.y.y (priklad: na jednom 1.1.1.1 a na druhym 1.1.1.2 - tak to mam ja).

Kdyz to takhle nastavis urcite to bude fungovat.Pokud je sit neprostupna,dej START,hledat, pocitace a zadas jmeno pocitace.

NA OBOUCH POCITACICH MUSIS MIT STEJNOU PRACOVNI SKUPINU!!!!!


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Jak na joystitku předefinovat tlačítka a jak ho zprovoznit v různých hrách
    od Speed_dead » 24 bře 2024 11:25 » v Vše ostatní (hw)
    3
    794
    od meda2016 Zobrazit poslední příspěvek
    25 bře 2024 07:15

Zpět na “Administrace sítě”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů