uprava all in one vodnika

Taktujete či jinak upravujete své PC? Sdělte nám své zkušenosti, vložte sem své dotazy…

Moderátoři: Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Uživatelský avatar
sequencer
nováček
Příspěvky: 16
Registrován: květen 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

uprava all in one vodnika

Příspěvekod sequencer » 06 kvě 2016 17:42

Ahoj,
zacnu asi tim, ze mam all-in-one vodnika NZXT Kraken x31 a chladim s nim I7-6700k na desce Maximus VIII hero. Chlazeni mam zapojene tak, ze pumpu mam primo na konektoru pro pumpu na desce a jeji otacky se ridi podle teploty CPU a ventilator radiatoru sem zapojil jako CPU fan, ale jeho otacky tim padem taky vychazi od teplot CPU a ne vody, tak ze posloucham zbytecny hluk ventilatoru kdyz to neni potreba.. No a tak jsem dostal napad, ze bych na jednu z hadic domontoval prutokove teplotni cidlo, zapojil ho na desku a tim padem bych mohl nastavit otacky ventilatoru podle teploty vody... No ale co s vodou? nenapada me zpusob jak okruh znovu naplnit a odvzdusnit kdyz na chlazeni neni zadna expanzni nadoba.. navic vetsi radiator by se taky hodil :-) Napadlo me tedy, koupit vetsi radiator na 2x 120fan + malou expanzku + cidlo a cele to predelat, ale netusim, zda ten vetsi okruh vody pak zvladne stavajici pumpa? Ja vim, ze by bylo resenim to hodit do kose a sestavit si vlastni system chlazeni i s blokem a pumpou, ale ono to pak vychazi docela draze... co myslíte? mohlo by to fungovat?
Naposledy upravil(a) sequencer dne 06 kvě 2016 18:24, celkem upraveno 1 x.

Reklama
petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53586
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: uprava all in one vodnika

Příspěvekod petr22 » 06 kvě 2016 17:52

Fungovat to bude zcela urcite, jen prijdes o zaruku. Co s vodou - koupit chladici kapalinu, expanzni nadobu, par hadic a propojit to dohromady s tim co mas.

Nicmene kdyz koupis poradny vzduchovy chladic jako je Noctua tak to bude chladit lepe a neni potreba na tom mit jediny ventilator, staci produci vzduch ve skrini.

Uživatelský avatar
sequencer
nováček
Příspěvky: 16
Registrován: květen 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: uprava all in one vodnika

Příspěvekod sequencer » 06 kvě 2016 18:23

Zaruka me ani tak moc netrapi, spis sem si rikal jestli to ta pumpa zvladne. Casem bych to asi vymenil cele za blok i pumpu.. ale kupovat to ted vse najednou je dost penez.

Poradnej vzduchac tam nedostanu kvuli mistu (bud vadi pametem, nebo nezavru skrin) a neco mensiho zas nebude tak ucinne jako tahle voda.

Koukal jsem se na tohle, co si o tom myslite?
Cidlo: http://www.alphacool.cz/produkt/Aqua_Co ... rg1=010600
Radiator: http://www.alphacool.cz/produkt/Alphaco ... 1=01060104
nebo http://www.alphacool.cz/produkt/Alphaco ... 1=01060104
Expanzka: http://www.alphacool.cz/produkt/Alphaco ... rg1=010611

(u te expanze nevim, jestli vetsi, mensi.. stejne tak ten radiator.. tohle je moje prvni voda a nemam s tim moc zkusenosti...)

richchie
Master Level 9.5
Master Level 9.5
Příspěvky: 8727
Registrován: listopad 06
Bydliště: ano
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: uprava all in one vodnika

Příspěvekod richchie » 06 kvě 2016 20:17

Kvalitní vodní chlazení není za pár korun.Chce to např.-
https://www.quietpc.com/reserator1-v2 a pod..To co tvoříš ty tak je opravdu lepší vzduch.

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53586
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: uprava all in one vodnika

Příspěvekod petr22 » 06 kvě 2016 21:17

Nejhorsi na tom je, ze ten all in one vodnik chladi pouze procesor, coz nestaci.

Takze na chlazeni grafiky, zakladni desky, disku a dalsich komponent tam stejne musi byt vzduchove chlazeni, coz znamena haldu ventilatoru. Treba regulatorum na zakladni desce ten proud vzduchu od vzduchoveho chladice muze docela chybet.

Uživatelský avatar
sequencer
nováček
Příspěvky: 16
Registrován: květen 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: uprava all in one vodnika

Příspěvekod sequencer » 07 kvě 2016 11:10

diky chlapy. V podstate mi jde jen o procesor. Skrin mam odvetvanou ventilatory 2x120 vpredu a 2x 120 nahore. Schvalne jsem koupil SP od corsairu kvuli jejich statickymu tlaku a mam je na male otacky, tak ze proudeni vzduchu ve skrini mam celkem solidni a vubec je neslysim. Na grafiku (GTX 980) jsem dal ARCTIC Accelero Mono PLUS a i v plnem vytizeni karty o nem vubec nevim a drzi teplotu na max 60 stupnich. S tim procesorem je to ale horsi, chtel jsem puvodne poradny vzduchac, ale jeden mi nesel osadit kvuli vysokym chladicum pameti a druhy byl zas moc vysoky a nezavrel jsem skrin.. po dvou vratkach jsem uz dalsi nezkousel a sehnal jsem tuhle vodu, ktera sice chladi dobre (po hodinovem stress testu CPU na 68 stupnich) ale ten hluk je otravnej. Kdyby na te pumpe bylo vyvedene cidlo na teplotu vody tak super, hucelo by to max po delsi dobe hrani a u hry mi to nevadi (pres zvuky ze hry to neni slyset :-) ) ale takhle si ten ventilator obcas zbytecne vyleti do otacek aniz by to bylo potreba a to jen kvuli kratkodobe zvyseni teploty CPU...treba u aktualizaci, rozbalovani archivu a pod. Proto resim, ze bych ho tzv rozkuchal, dal na nej cidlo a rovnou i vetsi radiator a nim by to pak melo nejak logicky fungovat a nehucet, ale nevim prave co na to ta pumpa..? Kdyz na to najednou nacpu jednou tak veky radiator + expanzi, tak jestli to ta chudinka utahne :-)

Uživatelský avatar
Soldner
nováček
Příspěvky: 17
Registrován: květen 16
Bydliště: Jedovnice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: uprava all in one vodnika

Příspěvekod Soldner » 07 kvě 2016 18:01

Zalman RESERATOR 1 V2 sice supr, ale ne každej chce mít na stole obrovskej žebrovanej válec, já bych ti doporučil spíš něco v tomto smyslu http://www.alphacool.cz/produkt/Alphacool_NexXxoS_Cool_Answer_240_DDC-XT_-_Set.html?arg1=010608
nebo levnější http://www.alphacool.cz/produkt/Alphacool_NexXxoS_Cool_Answer_240_LT-ST_-_Set.html?arg1=010608 a http://www.alphacool.cz/produkt/Magicool_DIY_Liquid_Cooling_System_Dual_120_mm_Edition.html?arg1=010608, pokud by sis to chtěl skládat sám tak ohledně pumpy bych ti doporučil http://www.alphacool.cz/produkt/EK_Water_Blocks_EK-DCP_4-0_PWM_Pump.html?arg1=010604, sám ji používám a je opravdu tichá a na svou cenu jede dobře.
CPU: Intel i5 2500K | MB: Asus Maximus V Formula | GPU: Asus Strix R9 390 OC 8GB | RAM: Kingston Savage 2x8GB | PSU: Enermax Platimax 850W | SysSSD: Samsung SSD 840 PRO Series | Keyboard: Trust Easy Scroll Silverline | Mouse: A4Tech XL-740K + Asus ROG SICA | Case: Sharkoon Scorpio 2000 | Monitor: ASUS MG248+LG L226W+Benq FP94VW | Water cooling CPU+GPU+MB

Uživatelský avatar
sequencer
nováček
Příspěvky: 16
Registrován: květen 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: uprava all in one vodnika

Příspěvekod sequencer » 07 kvě 2016 19:31

Dik za radu, libi se mi ta pumpa co si poslal. Než ty komplet sady tak bych si to spis poaskladal. Zkousel jsem si nahazet do kosiku veci co bych vzal pro prestavbu toho all-in-one i komplet sadu a vypadalo by to takhle:

pro přestavbu:
1.JPG

komplet:
2.JPG


+ jsem zapomnel na vodu: http://www.alphacool.cz/produkt/EK_Wate ... 1=01060502
+ ventilatory, ktere uz mam : http://www.corsair.com/en/air-series-sp ... -120mm-fan

U hadic vubec nevim, jestli je lepsi PUR, PA, nebo PVC ? Stejne tak nevim u fitinek jake vybrat. Zavity a prumery jsou mi jasne, ale nevim jake zakonceni do hadic je lepsi ?

4.png

Uživatelský avatar
Soldner
nováček
Příspěvky: 17
Registrován: květen 16
Bydliště: Jedovnice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: uprava all in one vodnika

Příspěvekod Soldner » 08 kvě 2016 14:03

Takhle, všeobecně doporučovaný jsou fitinky s převlečnou maticí, sice jsou dražší, ale k těm nástrčným stejně potřebuješ svorky pro uchycení hadice, takže ve výsledku to vyjde skoro stejně + převlečná matice drží líp.
Ohledně průměru hadic záleží na prostoru ve skříni užší zaberou méně místa a líp se budou tvarovat, ale mají taky horší průtok, já použil průměr 13/10, je to taková zlatá střední cesta, a PVC hadici Masterkleer Classic, není tak drahá jako Primochill a Tygon, jen se hůř ohýbá a tudíž je potřeba větší poloměr oblouku.
CPU: Intel i5 2500K | MB: Asus Maximus V Formula | GPU: Asus Strix R9 390 OC 8GB | RAM: Kingston Savage 2x8GB | PSU: Enermax Platimax 850W | SysSSD: Samsung SSD 840 PRO Series | Keyboard: Trust Easy Scroll Silverline | Mouse: A4Tech XL-740K + Asus ROG SICA | Case: Sharkoon Scorpio 2000 | Monitor: ASUS MG248+LG L226W+Benq FP94VW | Water cooling CPU+GPU+MB

Uživatelský avatar
Eldan
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 691
Registrován: leden 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: uprava all in one vodnika

Příspěvekod Eldan » 08 kvě 2016 14:14

Přestavovat AIO chladič je naprostá kravina. Je to sice NZXT, ale i tak v něm budou dost nekvalitní součástky. To si radši kup i tu pumpu a CPU blok, budeš to pak mít hned tišší a bude to i líp chladit :)

Uživatelský avatar
Karrex
Elite Level 10
Elite Level 10
Příspěvky: 9596
Registrován: listopad 08
Bydliště: Brno
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: uprava all in one vodnika

Příspěvekod Karrex » 08 kvě 2016 14:33

Aby to chladilo líp než velká věž, je do toho potřeba vrazit víc peněz. Ten radiátor za 1000,- je nic moc. Uchladí to samozřejmě, ale očekávat zázraky se od toho nedají, proto by to chtělo aspoň push i pull variantu (v alphacool setu máš radiátor širší, což je vždy lepší varianta - levné magicool sety jsou dle mého vyhazování peněz, jako základ je to k ničemu, protože pak stejně vše vyměníš, kromě expy možná).

Nevím, co máš za skříň, ale kde chceš mít ten radiátor? Jestli nahoře, ofuk půjde ze spodu (vzduch ze skříně)? Jestli ano, největší průs*r, je grafika, která vzduch neskutečně ohřeje a ve výsledku budeš mít teplotu kapaliny neskutečně vysokou, pokud nemáš referenční kousek, vzduch to stejně nefouká ven.

Nevím, na jakou rychlost jede pumpa Soldnerovi, ale DCP 4.0 jsem měl, je to hrozně hlasitá pumpa oproti Laing DDC-1T, sice jsem neměl PWM, tudíž jela na maximální otáčky, ale u takového okruhu, by to ty maximální chtělo, protože EK pumpy netlačí kapalinu tak dobře jako Laing.

Teploměr mám také, zpočátku tekl, protože jeho utažení je možné jenom klíčem a to také velmi těžko, protože má strašně blbý tvar na utažení. Navíc čidlo je schované jen pod tou černou gumou, takže teplotě bych moc nevěřil. Ve výsledku mi leží v krabici.
Obrázek.

Proto bych radši doporučil koupit nějaký splitter a do jednoho z otvorů píchl plug sensor, jak to mám vedené já u expy (galerie v podpisu - zatím hadice a sensor naopak, protože mi chybí jeden úhlový adaptér).

Hadice, jak píše kolega, aspoň masterkleer, sice mají potisk, ale jsou lepší než ty alphacooly, bohužel také nedrží průhlednost.
Obrázek


Bohužel stále bude platit první věta a výsledek je dle mého tedy spíše na okrasu.


Lepší by bylo našetřit si zhruba 10k na "normální", kvalitní součástky, případně koupit set a později dokoupit výkonnější věci, jak jsem např. skládal okruh v tomto tématu viewtopic.php?f=40&t=163692#p1289672 , z kterého když odebereš pro tebe nepotřebné součástky, tak jsi zhruba na 10k.

Chladit samotné CPU je ale víceméně k ničemu, protože to je až šíleně špatný poměr cena / výkon.
Funguji už jen přes SZ. Sestava v profilu.
Watercooling Club EXOverclocker@HWBot league rank#1 Aprilia Shiver Club BMW ///M Club

Uživatelský avatar
Soldner
nováček
Příspěvky: 17
Registrován: květen 16
Bydliště: Jedovnice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: uprava all in one vodnika

Příspěvekod Soldner » 09 kvě 2016 13:53

Tak pumpu mám na 1200 rpm (disky jsou hlasitější :-) ) no a tyhle teploměry mám taky a problém s něma nebyl, stačilo do nich našroubovat fitinku a dotáhnout pomocí ní, jen je potřeba dát pozor aby dobře sednulo těsnění je totiž trošku volnější a musí se mu pomoct.
A Karrexi po jaké době ti ty Masterkleer tak zašly? + jakou jsi v nich měl kapalinu?
CPU: Intel i5 2500K | MB: Asus Maximus V Formula | GPU: Asus Strix R9 390 OC 8GB | RAM: Kingston Savage 2x8GB | PSU: Enermax Platimax 850W | SysSSD: Samsung SSD 840 PRO Series | Keyboard: Trust Easy Scroll Silverline | Mouse: A4Tech XL-740K + Asus ROG SICA | Case: Sharkoon Scorpio 2000 | Monitor: ASUS MG248+LG L226W+Benq FP94VW | Water cooling CPU+GPU+MB


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na “Taktování a další úpravy PC”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti