Teplovodivá pasta... Vyřešeno

Taktujete či jinak upravujete své PC? Sdělte nám své zkušenosti, vložte sem své dotazy…

Moderátoři: Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

crash40
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 344
Registrován: říjen 08
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Teplovodivá pasta...

Příspěvekod crash40 » 29 lis 2008 10:58

Cau koupil sem si nové CPU a se chci zeptat kolik teplovodivé pasty stačíí takový fiml té pasty na pcu že je ježtě vidět popisky na CPU

Děkuji...

Kdyžtak zde posílam link s obrázkem... http://www7.zippyshare.com/v/1412158/file.html

Reklama
Uživatelský avatar
zao
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 3801
Registrován: leden 07
Bydliště: Brno
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Teplovodivá pasta...

Příspěvekod zao » 29 lis 2008 11:09

0,2-0,5mm když je jí málo tak je to stejný jak kdyby jí bylo moc (nedochází k takovému přenosu tepla)
Jsem tu abych vám poradil s výběrem jakéhokoliv HW a klidně vám udělám sestavu na míru za peníz jakej si řeknete a samozřejmě pomůžu i z něčím jiným když budu vědět.

Uživatelský avatar
mmmartin
Moderátor
Master Level 9.5
Master Level 9.5
Příspěvky: 9497
Registrován: srpen 04
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Teplovodivá pasta...

Příspěvekod mmmartin » 29 lis 2008 11:09

Čím tenčí, tím lépe. Nanes co nejtenčí vrstvu a setři ji hranou staré kreditky nebo něčím podobným - ne kovovým. Výše doporučená vrstva 0,5 mm je moc!!
ASUS Prime Z390-P / Hexa Core Intel core i5 Coffee Lake-S / Gigabyte GeForce GTX 650 Ti / FORTRON BlueStorm Bronze 80PLUS / W 11

crash40
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 344
Registrován: říjen 08
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Teplovodivá pasta...

Příspěvekod crash40 » 29 lis 2008 11:10

A koukali ste na ten obrazek jak je v přispěvku... Já právě nevim kolik té pasty jestli je to správné množství...

Protože mé pasty sem použit tak půlku střikačky... a ta pasta se chovala jako modelína vubec nešla roztírat.... hodně mi jí zbylo ta té kartě...


Uživatelský avatar
mmmartin
Moderátor
Master Level 9.5
Master Level 9.5
Příspěvky: 9497
Registrován: srpen 04
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Teplovodivá pasta...

Příspěvekod mmmartin » 29 lis 2008 11:13

Koukali. Jedna z věcí, která se z obrázku nedá poznat, je tloušťka vrstvy.
ASUS Prime Z390-P / Hexa Core Intel core i5 Coffee Lake-S / Gigabyte GeForce GTX 650 Ti / FORTRON BlueStorm Bronze 80PLUS / W 11

Uživatelský avatar
zao
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 3801
Registrován: leden 07
Bydliště: Brno
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Teplovodivá pasta...

Příspěvekod zao » 29 lis 2008 11:13

no moc to není vidět ale pokud je to film kterej vyrovná plochu IHS procesru tak je to fajn chtělo by to tam připlácnout chladič a zas se kouknout jestli máš všude kontakt a máš kontrolu
Jsem tu abych vám poradil s výběrem jakéhokoliv HW a klidně vám udělám sestavu na míru za peníz jakej si řeknete a samozřejmě pomůžu i z něčím jiným když budu vědět.

crash40
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 344
Registrován: říjen 08
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Teplovodivá pasta...

Příspěvekod crash40 » 29 lis 2008 11:17

Dal sem chladič před oknou a koukal jsem se a nikde světlo neprocházelo tak by to měli být správně ne?

http://www5.zippyshare.com/v/59474829/file.html té pasty je tam asi takto...
Naposledy upravil(a) crash40 dne 29 lis 2008 11:20, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
mmmartin
Moderátor
Master Level 9.5
Master Level 9.5
Příspěvky: 9497
Registrován: srpen 04
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Teplovodivá pasta...

Příspěvekod mmmartin » 29 lis 2008 11:18

Dále je již postup stejný: po přiložení chladiče zapneme pružnou sponu a snažíme se chladičem nijak "nešoupat" - nejlepší je, je-li na spoj vyvíjen pouze kolmý tlak.Přebytečná část pasty se přirozeně vytlačí na okraj spoje.
Rozhodný nesouhlas. Chladič přiložit, mírně přitlačit mechanizmem na jeho upevnění, chladičem zahýbat několik milimetrů každým směrem a pak teprve dotáhnout. Jakmile se pasta vytlačuje na okraj spoje, je jí tam moc.
Dal sem chladič před oknou a koukal jsem se a nikde světlo neprocházelo tak by to měli být správně ne?
To není měřítko.
Plocha by měla být pokrytá rovnoměrně, toho nejlíp dosáhneš - jak už bylo ostatně výše uvedeno - přejetím přes namazanou plochu hranou nějaké plastové karty.
ASUS Prime Z390-P / Hexa Core Intel core i5 Coffee Lake-S / Gigabyte GeForce GTX 650 Ti / FORTRON BlueStorm Bronze 80PLUS / W 11

Uživatelský avatar
mike007
Master Level 7.5
Master Level 7.5
Příspěvky: 5860
Registrován: srpen 07
Bydliště: Pardubice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Teplovodivá pasta...

Příspěvekod mike007 » 29 lis 2008 11:21

Fotonávod od Sektora. Podívej se jak by to mělo vypadat.
Nejlepší hra je Excel!
Pravidla fóra PC-helpJak označit téma za vyřešené
»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»
UPOZORNĚNÍ - můj Skype, Soukromé zprávy či email neslouží jako tech. podpora.
Dotazy pište do fóra. Od toho tu je.

crash40
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 344
Registrován: říjen 08
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Teplovodivá pasta...

Příspěvekod crash40 » 29 lis 2008 11:24

Ta pasta je rovnoměrně rozetřená.... všechno jen mě právě zajímá jestli jí je dost...

třeba takovéhle množtví jí tam určitě nemám.... http://multipics.net/?img=2927310~DSC02449.jpg

Uživatelský avatar
Tomina
Level 5.5
Level 5.5
Příspěvky: 2690
Registrován: březen 08
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Teplovodivá pasta...

Příspěvekod Tomina » 29 lis 2008 11:38

Včera jsem instaloval nové CPU (Athlon 3200+) a dostal jsem k tomu levnou bílou pastu v pytlíčku, nicméně, také jí bylo málo a nemám jí tak dobře rozetřenou a hlavně jsou místa, kde jí je opravdu málo. Ono mě ale celkově příjde, že se to moc řeší. Pokud máš nějaký dobrý chladič, já mám Heatpipepový, tak to v pohodě uchladíš, ikdyž té pasty je méně. Já to nyní testuju Everestem a teploty mám kolem 35°C a v zátěži 40°C, takže si nemyslím, že jsem udělal něco špatně, byť je pasty málo. Pokud teplota narůstá, kup lepší pastu a nanes jí znovu, je to otázka 5 minut..jinak bych to neřešil..dělá se z toho moc velký humbuk..


Zpět na “Taktování a další úpravy PC”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti