Intel Extreme Core i7-975 Vyřešeno

Taktujete či jinak upravujete své PC? Sdělte nám své zkušenosti, vložte sem své dotazy…

Moderátoři: Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

atrapas
Pohlaví: Nespecifikováno

Intel Extreme Core i7-975

Příspěvekod atrapas » 22 dub 2009 20:59

Zdravím,
Na můj malý herní server jsem dal na doporučení kámoše Intel Extreme Core i7-975 (čtyřjádro 3,33 Ghz - přetaktováno na 3,5 Ghz). Jsem fascinován rychlostí :D Zajímal by mi Váš názor na tento CPU. Je dobrý? Jak se taktuje? Chtěl by jsem ho přetaktovat tak na 4 Ghz. Myslíte, že to půjde? Na kolik tak půjde ještě abych nezvýšil teploty, nesnížil stabilitu atd..? Jsem příznivec AMD a tohle je můj první intel :D Předtím tam bylo AMD jednojádrový přetaktovaný na 3,2 Ghz.

Reklama
Uživatelský avatar
Pic
Moderátor
Guru Level 13
Guru Level 13
Příspěvky: 23292
Registrován: září 06
Bydliště: Východní Čechy
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Intel Extreme Core i7-975

Příspěvekod Pic » 22 dub 2009 21:07

To záleží také na možnostech použité základní desky, na kvalitním chladiči procesoru a ventilaci skříně vůbec a kvalitě zdroje. Konkrétní zkušenosti s tímto procesorem má asi málokdo.
Přečti si pravidla tohoto fóra! Přečetl jsi si nejprve manuál? Piš tak, abychom Ti rozuměli! Na SZ neodpovídám na požadavky řešení Vašich problémů s PC!
Nic není dokonalé, ani člověk!

atrapas
Pohlaví: Nespecifikováno

Re: Intel Extreme Core i7-975

Příspěvekod atrapas » 22 dub 2009 21:08

A proč málokdo? :o
Podívám se jaký mám zdroj a základní desku a pak to sem napíšu

Uživatelský avatar
Spyke
člen HW spec týmu
Master Level 7
Master Level 7
Příspěvky: 4632
Registrován: duben 08
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Intel Extreme Core i7-975

Příspěvekod Spyke » 22 dub 2009 21:10

Zkus zapojit hlavu, proč asi? Že by to bylo cenou atakující hranici 26k? :roll:
Prosím, pište česky! Čtěte příbalový leták a používejte Google.
* Na světě jsou dva druhy lidí, ti co mě mají rádi a ti co půjdou do pekla..
* Tak jsem infantilní, no a co? Každý je nějaký, někdo je třeba komunista..

Uživatelský avatar
Pic
Moderátor
Guru Level 13
Guru Level 13
Příspěvky: 23292
Registrován: září 06
Bydliště: Východní Čechy
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Intel Extreme Core i7-975

Příspěvekod Pic » 22 dub 2009 21:13

To si opravdu myslíš, že každý hned takový procesor koupí!?
Přečti si pravidla tohoto fóra! Přečetl jsi si nejprve manuál? Piš tak, abychom Ti rozuměli! Na SZ neodpovídám na požadavky řešení Vašich problémů s PC!
Nic není dokonalé, ani člověk!

atrapas
Pohlaví: Nespecifikováno

Re: Intel Extreme Core i7-975

Příspěvekod atrapas » 22 dub 2009 21:16

26k ty joo.. :oops: Koupil jsem ho už jako použitý v bazaru za 10k (už byl přetaktovaný na 3,5 Ghz).
Naposledy upravil(a) atrapas dne 22 dub 2009 21:19, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
zao
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 3801
Registrován: leden 07
Bydliště: Brno
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Intel Extreme Core i7-975

Příspěvekod zao » 22 dub 2009 21:19

všchny core i7 jsou z jednohu kusu hliníku, takže jdou +/- taktit stejně, na desce nezáleží, všechny jsou pro i7 vyrovnané, napiš mě spíš co máš za chladič, ale 4GHz se vzduchem asi nedáš

ps to co přetaktuje pcu je bios a ten si to pamatuje, ale procesor ne takže když ho osadíš jinam jede na výrobní frekvenci

//edit můžu eště rejpalskou?? ty si koupíš takovej procesor a nevíš v čem ti sedí a vůbec ostatní komponenty?? takovýto hardware si kupují nadšenci a nebo lidi co neví co s penězma
Jsem tu abych vám poradil s výběrem jakéhokoliv HW a klidně vám udělám sestavu na míru za peníz jakej si řeknete a samozřejmě pomůžu i z něčím jiným když budu vědět.

atrapas
Pohlaví: Nespecifikováno

Re: Intel Extreme Core i7-975

Příspěvekod atrapas » 22 dub 2009 21:25

zao: Tak to mě v tom bazaru říkal jak je to skvělý, že je to přetaktovaný atd ... Tak to byl buď blbý nebo si země utahoval :o Chladič tam je nějaký Coolermaster, ale teď koukám že má CPU teplotu 68 což je asi dobrý ...

Uživatelský avatar
Screpheep
Level 3
Level 3
Příspěvky: 594
Registrován: říjen 08
Bydliště: B-side (Praha)
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Intel Extreme Core i7-975

Příspěvekod Screpheep » 22 dub 2009 21:27

68°rozhodně není dobrý, a jak psal zao, Všechny i-7 jsou stejné, jenom ty dražší budou asi lepší kousky
EDIT: a koupit si procesor i když "jenom" za 10k a dát jenom na rady prodavače z bazaru, nic si o tom nezistit (jak to je s přetaktováním atd...) se mi zdá hodně divný.

Uživatelský avatar
zao
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 3801
Registrován: leden 07
Bydliště: Brno
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Intel Extreme Core i7-975

Příspěvekod zao » 22 dub 2009 21:32

:-D:-D a máš tam vůbec 975ku, nedávno se dostala do prodeje nedělá si z tebe prdel?? to ti prodal jako celou sestavu?? no je celý je to divný

stahni si cpu-z a dej jsem screen ze záložky CPU, Mainboard a SPD
Jsem tu abych vám poradil s výběrem jakéhokoliv HW a klidně vám udělám sestavu na míru za peníz jakej si řeknete a samozřejmě pomůžu i z něčím jiným když budu vědět.

Uživatelský avatar
Screpheep
Level 3
Level 3
Příspěvky: 594
Registrován: říjen 08
Bydliště: B-side (Praha)
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Intel Extreme Core i7-975

Příspěvekod Screpheep » 22 dub 2009 21:34

To bych se ani nedivil kdyby tam byla 920 jen nataktovaná na 3,5 GHz

Uživatelský avatar
Spyke
člen HW spec týmu
Master Level 7
Master Level 7
Příspěvky: 4632
Registrován: duben 08
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Intel Extreme Core i7-975  Vyřešeno

Příspěvekod Spyke » 22 dub 2009 21:35

Koupil si ho za 10k v bazaru? Mi řekni kde, myslím, že tam lidi vystojí ďůlek, pokud tam mají takovéto ceny. i7 nejsou na trhu zas až tak dlouho, navíc ten Tvůj typ byl na CZC uveden do prodeje teprve včera. Tak mi pověz proč by si někdo koupil CPU za 26k a hned ho prodal ani ne za polovinu ceny? No nevim, jediné co by vysvětlovalo cenu by byl fakt, že není koupený, ale... no však víš. Ale do toho nám nic není, jen se mi to prostě nezdá. Stejně jako fakt, že by sis koupil celej novej komp, přeci jen socket 1366 nemá každá MB - aby ti tam to i7 vůbec šlo a přitom si nic nezjistil.. :roll:

Btw. 68°C na CPU rozhodně dobrý neni. Nějakej Coolermaster? Co to upřesnit? CoolerMaster RR-920-N520-GP Hyper N520, CoolerMaster RR-CCH-PBU1-GP136 GeminII S, CoolerMaster RR-CCH-LB22-GP1366 Hyper 212, CoolerMaster RR-600-NNU1-GP1366 Hyper Z600 nebo CoolerMaster RR-UV8-XBU1-GP136 V8?
Prosím, pište česky! Čtěte příbalový leták a používejte Google.
* Na světě jsou dva druhy lidí, ti co mě mají rádi a ti co půjdou do pekla..
* Tak jsem infantilní, no a co? Každý je nějaký, někdo je třeba komunista..


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na “Taktování a další úpravy PC”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti