Bitlocker

Vše ostatní o bezpečnosti…

Moderátoři: memphisto, Mods_senior, Security team

Luba98
nováček
Příspěvky: 5
Registrován: září 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Bitlocker

Příspěvekod Luba98 » 12 lis 2017 12:39

Ahoj, mám takový problém. Měla jsem počítač v režimu spánku a po probuzení po mně chce nějaký bitlocker recovery key. Vůbec mi nedává možnost zadat tam pin, který používám běžně. Dá se s tím něco dělat? Jak se to mohlo stát? Zítra zajdu na firemní IT oddělení, ale zajímá mě to už dnes... :-)

Reklama
Peteb
nováček
Příspěvky: 11
Registrován: leden 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Bitlocker

Příspěvekod Peteb » 12 lis 2017 12:55

Vypadá to, že se při startu nebyl úspěšný pokus získání klíče z TPM modulu (chráněného zmíněným PINe), proto ten dotaz na recovery key (48-místné číslo). Stejné hlášení může objevit při opakovaném chybném zadání PINu. Zkusil bych dlouhým podržením vypínače vynutit vypnutí a po zapnutí se možná TPM modul vzapamatuje (požádá o PIN).
https://support.microsoft.com/cs-cz/help/17133/windows-8-bitlocker-recovery-keys-frequently-asked-questions

Pozn. Při velkých upgradech Windows, kdy dochází k opakovanému restartu to vypadá, že v rámci instalace si Windows zajistí restarty i bez vkládání PINu (asi aby neotravoval uživatele). V jednom z případů mi notebook skončil ve stavu kdy se instalace nedokončila, ale OS částečně nastartoval a k datům byl přístup bez vkládání PINu. :roll:
Naposledy upravil(a) Peteb dne 12 lis 2017 13:03, celkem upraveno 1 x.

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53530
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Bitlocker

Příspěvekod petr22 » 12 lis 2017 13:01

S tim nic neudelas, musis tam zadat ten klic.

Muzes maximalne pocitac natvrdo vypnout a zapnout, jestli ho bude chtit zadat znovu.

Pricin muze byt vice - opakovane chybne zadani prihlasovacich udaju, vadny disk, systemova zmena ve Windows ktera vyzaduje schvaleni v Bitlockeru (tzn na jeji provedeni mel byt deaktivovan).


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Windows 11 a Bitlocker
    od AnnaLee123 » 05 úno 2024 10:45 » v Windows 11, 10, 8...
    3
    521
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    05 úno 2024 13:24

Zpět na “Vše ostatní (bezp)”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host