Jsou nutné aktualizace Windows?

Vše ostatní o bezpečnosti…

Moderátoři: memphisto, Mods_senior, Security team

roza11
nováček
Příspěvky: 3
Registrován: prosinec 14
Pohlaví: Žena
Stav:
Offline

Jsou nutné aktualizace Windows?

Příspěvekod roza11 » 17 pro 2014 22:46

Prosím ospravedlňte moje laické vyjadrovanie. Mám Windovs 7. Odborník cez pc mi povedal, že je potrebné nainštalovať každú aktualizáciu, ktorú mi Microsoft ponúkne. Ide mi o toto: pri Windows XP som mesačne inštalovala okolo 10 aktualizácií. Teraz mi chodí temer denne 1 aktualizácia, a raz za mesiac naraz asi 10 aktualizácií, spolu okolo 30. (Aktualizácie, ktoré chodia jednotlivo, sú každá dôležitá. Tie čo chodia v skupine, sú väčšinou doporučené.) Aktualizácie zaberajú miesto na disku. V apríli som mala 159 GB, teraz mám 135 GB. Nie som si vedomá, že by som na pc robila niečo, čo by mi tak veľmi uberalo na GB. Nie je v tých aktualizáciách nejaká zrada? Mám kúpený antivírus Eset NOD32. Potrebujem toľko aktualizácií mesačne? Na pc nerobím žiadne náročné činnosti, len prezerám internet a občas si sťahujem hry z My Play City. Čo by sa stalo, keby som aktualizácie neinštalovala? Budem vďačná za odpoveď. Ďakujem.

Upraven název tématu. Pic

Reklama
guest
Pohlaví: Nespecifikováno

Re: Aktualizace.

Příspěvekod guest » 17 pro 2014 22:55

Vítej na PC-Help!

Předně si přečti pravidla fóra, zejména tu část jak má vypadat nadpis tvé otázky.

Aktualizace potřebuješ všechny a žádný zádrhel tam není. Možná máš mnoho bodů obnovení, odstraň Body obnovení - http://jnp.zive.cz/jak-odebrat-prebytecne-body-obnoveni

Uživatelský avatar
Pic
Moderátor
Guru Level 13
Guru Level 13
Příspěvky: 23292
Registrován: září 06
Bydliště: Východní Čechy
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Jsou nutné aktualizace Windows?

Příspěvekod Pic » 17 pro 2014 23:01

Aktualizace většinou opravují chyby systému a tím právě znesnadňuji tvůrcům virů a jiné havěti, aby se dostali do tvého PC, ntb ap. Takže je určitě dobré aktualizovat.
Přečti si pravidla tohoto fóra! Přečetl jsi si nejprve manuál? Piš tak, abychom Ti rozuměli! Na SZ neodpovídám na požadavky řešení Vašich problémů s PC!
Nic není dokonalé, ani člověk!

roza11
nováček
Příspěvky: 3
Registrován: prosinec 14
Pohlaví: Žena
Stav:
Offline

Re: Jsou nutné aktualizace Windows?

Příspěvekod roza11 » 18 pro 2014 08:49

Ďakujem vám za privítanie i za odpovede. Som pokojnejšia. Do bodov obnovenia sa zatiaľ púšťať nebudem, až neskoršie s pomocou niekoho múdrejšieho. Som rada, že som našla tieto stránky.

J0HN3C
Level 2
Level 2
Příspěvky: 200
Registrován: říjen 08
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Jsou nutné aktualizace Windows?

Příspěvekod J0HN3C » 23 pro 2014 14:15

Dovolím si také přidat otázku k tématu.
Jednou za čas taky instaluju aktualizace a chápu, že pro bezpečný chod jsou potřeba. Co mě ale štve je, že třeba teď instaluju balík asi 63 aktualizací, během instalace už to "sežralo" asi 6 GB. Mám počítat s tím, že aktualizace postupně vyžerou celý systémový disk nebo jak to funguje?
Podotýkám, že žádné body obnovy ani nesmyslně velké stránkovací soubory nemám.

guest
Pohlaví: Nespecifikováno

Re: Jsou nutné aktualizace Windows?

Příspěvekod guest » 23 pro 2014 14:20

Otázku klidně polož, ale ve svém samostatném tématu, viz. Pravidla fóra.

Uživatelský avatar
Martin63
Level 5.5
Level 5.5
Příspěvky: 2862
Registrován: prosinec 10
Bydliště: Horní Bříza
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Jsou nutné aktualizace Windows?

Příspěvekod Martin63 » 23 pro 2014 14:28

Já aktualizace nestahuji/neinstaluji už jenom ze zásady. Žere to místo na HDD (fakt ne málo) a dokonce to i zpomaluje běh celého OS. Za 2 roky, aby jsi se s OS rozloučil a přeinstaloval, protože ti to poleze jako chcíplý a HDD budeš mít přervaný k prasknutí zabezpečením, které má více, než celý ten slavný OS od Mrkvosoftu. Jediné, co instaluji jsou Service Pack, pokud jednou za čas nějaký vyjde a nikdy jsem neměl problém s bezpečností.

Nemám-li veřejnou IP adresu a jsem ještě k tomu schovaný za NAT-em, tak moc těch nebezpečí nehrozí. Dále také, pokud používám antivirus, firewall a hlavě MOZEK - naklikám na všechno, co mi přijde pod ruku, tak něco tak ničemného jako jsou aktualizace Windows fakt nepotřebuji. To je můj názor...
Naposledy upravil(a) Martin63 dne 23 pro 2014 14:34, celkem upraveno 1 x.
Raději se 3x zeptej, než provedeš něco, čeho bys pak mohl litovat. :lama:

Je lepší to opravit přes TeamViewer a do fóra pak napsat konečné řešení problému, než trávit drahocenný čas radou, kterou méně znalý člověk může pojmout jinak, než byla samotným tvůrcem myšlena.

Jsem tu, pokud nemůžu spát, a pokud nemůžu spát, tak je něco špatně.

richchie
Master Level 9.5
Master Level 9.5
Příspěvky: 8726
Registrován: listopad 06
Bydliště: ano
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Jsou nutné aktualizace Windows?

Příspěvekod richchie » 23 pro 2014 14:32

J0HN3C píše:Dovolím si také přidat otázku k tématu.
Jednou za čas taky instaluju aktualizace a chápu, že pro bezpečný chod jsou potřeba. Co mě ale štve je, že třeba teď instaluju balík asi 63 aktualizací, během instalace už to "sežralo" asi 6 GB. Mám počítat s tím, že aktualizace postupně vyžerou celý systémový disk nebo jak to funguje?
Podotýkám, že žádné body obnovy ani nesmyslně velké stránkovací soubory nemám.


Je to o tom jak znáš systém a jak s ním zacházíš.Já třeba aktualizace mám zakázané a nestahuju je.Zatím mě to většinou přineslo jen problémy s připojeným HW.Tak jednou cca za pět let udělám přeinstal a začnu znova.A aby si člověk ušetřil patálie s windows update tak není špatný http://download.wsusoffline.net/Ono to člověka naučí.Např.když jsem dělal přeinstal loni o vánocích tak tak bylo ke stažení cca 160 aktualizací.Když jsem to začal stahovat tak se stažení a instalace protáhly asi na šest hodit a to jsem ani nepočítal kolikrát windows padly a začaly s aktualizací znovu.To pak člověka tak nějak přestane bavit.

roza11
nováček
Příspěvky: 3
Registrován: prosinec 14
Pohlaví: Žena
Stav:
Offline

Re: Jsou nutné aktualizace Windows?

Příspěvekod roza11 » 27 pro 2014 07:49

Vidím, že aj iní majú ten samý problém a tú istú príčinu, prečo im to vadí - zapĺňanie disku a spomaľovanie počítača.
Viem, že aktualizácie sú potrebné a tiež ste mi vysvetlili prečo. Ale v takomto množstve? Mám kúpený drahý antivírus. A predsa mi chodia temer denne vraj dôležité aktualizácie. Raz za mesiac mi príde celý balík aktualizácií a keď ich nainštalujem, zistím, že dve-tri z celého balíka sú dôležité a ostatné sú doporučené. Ak by mi tie doporučené chodili jednotlivo, neinštalovala by som ich, alebo aspoň nie každú. Ale jednotlivo mi chodia len dôležité. Môjmu obmedzenému počítačovému rozumu to je podozrivé. Hnevá ma, že je môj pc stále pomalší, i keď ja nič spomaľujúceho na ňom nerobím. Ale asi to tak musí byť.

Uživatelský avatar
X
Elite Level 12.5
Elite Level 12.5
Příspěvky: 19325
Registrován: květen 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Jsou nutné aktualizace Windows?

Příspěvekod X » 27 pro 2014 08:09

Jste ale fajnovky. Buď si disk rozdělujete (to nikdy nedělám), nebo si kupujete malé SSD. Vaše problémy s místem většinou opravdu vyřeší vypnout a poté ihned zapnout body obnovy systému a také smazat zálohy aktualizací. Já mám XP a provádím pravidelně veškeré aktualizace (i OS - jsou mi stále nabízeni), jednoduchou fintou jsem si totiž naoko změnil systém na WEPOS / POSReady - a zatím jsem na žádný problém nenarazil, i když předtím MS varoval (nestojí totiž o to, aby si lidé XP záplatovali, ale utráceli za nové OS). On si totiž nemůže dovolit přestat aktualizovat stroje (například bankomaty) běžící pod XP.

A vybírat si z aktualizace jen to, co chci umím, ale dělám to jen výjimečně - stačí si dát (XP) vlastní instalace a zrušit zaškrtávátka u aktualizací, které nechci ...

Uživatelský avatar
Martin63
Level 5.5
Level 5.5
Příspěvky: 2862
Registrován: prosinec 10
Bydliště: Horní Bříza
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Jsou nutné aktualizace Windows?

Příspěvekod Martin63 » 27 pro 2014 11:46

X: Ale na každý je tak znalý na to, aby dokázal usoudit, jakou aktualizaci potřebuje a jakou nikoliv...
Já Mám Windows 7 a aktualizace jsem vypnul, instaloval firewall + antivirus Avira Free. Veřejnou IP adresu nemám, tím pádem na mně nemá kdo z internetu veřejně útočit a na problém jsem stejně jako ty také nenarazil. :bigups: Navíc ušetřím spoustu volného místa na mém už i tak docela plném SSD. :D
Raději se 3x zeptej, než provedeš něco, čeho bys pak mohl litovat. :lama:

Je lepší to opravit přes TeamViewer a do fóra pak napsat konečné řešení problému, než trávit drahocenný čas radou, kterou méně znalý člověk může pojmout jinak, než byla samotným tvůrcem myšlena.

Jsem tu, pokud nemůžu spát, a pokud nemůžu spát, tak je něco špatně.

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53530
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Online

Re: Jsou nutné aktualizace Windows?

Příspěvekod petr22 » 27 pro 2014 11:51

"i když předtím MS varoval (nestojí totiž o to, aby si lidé XP záplatovali, ale utráceli za nové OS)."

Microsoft hlavne nestoji za to, aby je nekdo obvinoval ze vydali aktualizace ktere nejdou nainstalovat nebo sejmou system.

POSready totiz nejsou 100% kompatibilni s puvodni Windows XP SP3, tudiz aktualizace urcene pro POSready nejsou na XP testovany.

Microsoft zrusil podporu pro 14 let stary OS - hruuuuuza! To, ze konkurence rusi podporu po 5-6 letech je ale nejspis spravne.


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Instalace aktualizace pro Windows 10 Příloha(y)
    od hanni2000 » 17 srp 2023 13:24 » v Windows 11, 10, 8...
    2
    1100
    od sim20 Zobrazit poslední příspěvek
    17 srp 2023 14:46
  • Windows 10 - Chyba aktualizace 0x80070643
    od nations112 » 12 led 2024 18:58 » v Windows 11, 10, 8...
    11
    3627
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    12 bře 2024 21:46
  • Windows 10 - neustále se opakující neúspěšná aktualizace Příloha(y)
    od Ferdinand » 20 pro 2023 21:31 » v Windows 11, 10, 8...
    15
    2193
    od Ferdinand Zobrazit poslední příspěvek
    11 led 2024 18:45
  • Propagace služeb - jaké jsou nejlepší možnosti?
    od HelFix » 09 pro 2023 13:16 » v Komunikace na internetu
    1
    1909
    od pikaso.andreas Zobrazit poslední příspěvek
    09 pro 2023 22:15
  • Hry neběží plynule - aktualizace ovladačů Příloha(y)
    od Forhill » 30 pro 2023 12:41 » v Problémy s hardwarem
    3
    630
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    30 pro 2023 16:15

Zpět na “Vše ostatní (bezp)”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti