Jak zamezit nabourání do pc?

Vše ostatní o bezpečnosti…

Moderátoři: memphisto, Mods_senior, Security team

guest
Pohlaví: Nespecifikováno

Re: Jak zamezit nabourání do pc?

Příspěvekod guest » 27 led 2015 13:48

Trochu OT/ Já tady na kabelovce vidím několik nezabezpečených počítačů v síti, ale podíval jsem se jen ze zvědavosti, zda se tam dostanu. Víc jsem se v tom nehrabal. Chvilku jsem měl chuť vytisknout jim na tiskárně že to nemají zabezpečené /v mém příspěvku o tom psal petr22/, ale pak jsem to vzdal. Z dobrého úmyslu by mohly být jenom problémy.
Nevidím důvod, proč by se normální člověk hrabal v PC, pokud není špion. Jedině snad trochu pochopitelná je žárlivost. :-)

Reklama
petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53621
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Jak zamezit nabourání do pc?

Příspěvekod petr22 » 27 led 2015 13:57

"Nevidím důvod, proč by se normální člověk hrabal v PC, pokud není špion"

Zvedavost. Proste proto, ze to jde (a protoze to druha strana svou hlouposti, neschopnosti nebo ignoranstvim umozni).

Ona je to hrozna sranda nekomu prejmenovat nebo mazat soubory na disku, tisknout na tiskarne, restartovat pocitac, menit pozadi a podobne, pochopitelne do chvile kdy je z toho prusvih.

guest
Pohlaví: Nespecifikováno

Re: Jak zamezit nabourání do pc?

Příspěvekod guest » 27 led 2015 13:58

Asi si přehlédl "normální člověk" :-)

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53621
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Jak zamezit nabourání do pc?

Příspěvekod petr22 » 27 led 2015 14:01

Pokud za normalniho povazujeme kazdeho kdo netrpi nejakou dusevni poruchou (zvedavost neni dusevni porucha) tak to nebude sedet.

Treba deti se tim bavi pomerne bezne, zvlast na siti kde ty okolni pocitace jsou primo videt. Pak si pripadaji jako strasni hackeri, kdyz nekomu vlezou na sdilene disky nebo se dokonce pripoji na plochu protoze administratorsky ucet nema zadane heslo.

Uživatelský avatar
Babis
Level 4.5
Level 4.5
Příspěvky: 1885
Registrován: prosinec 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Jak zamezit nabourání do pc?

Příspěvekod Babis » 27 led 2015 15:27

Martab píše:Blbce z tebe dělat nechcu, šlo (mělo jít) jen o doplnění/rozvedení informace, pokud to vyznělo jinak, tak se omlouvám.


V pohodě.
Šlo mi jenom o ty pojmy.. To o čem se pánové baví v posledních několika příspěvcích považuji za nabourání, tedy cílenej útok. Nějakej trojan atd, to je běžná infekce. I když nakonec to kolikrát vyjde prakticky nastejno.


Zpět na “Vše ostatní (bezp)”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti