Návrat Windowsu Vyřešeno

Vše ostatní o bezpečnosti…

Moderátoři: memphisto, Mods_senior, Security team

Paulí
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 305
Registrován: březen 09
Bydliště: Dobruška
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Návrat Windowsu  Vyřešeno

Příspěvekod Paulí » 19 srp 2009 17:22

Tak nepůjdou obnovit. Můžeš to zkoušet v jakýmkoliv programu, ale pokud to nevidí tenhle, tak si s tím jiný neporadí. Jediný, co na screenu vidím smazanýho je složka "6f088....".

Reklama
Uživatelský avatar
warcraftan
Master Level 7
Master Level 7
Příspěvky: 4890
Registrován: září 08
Bydliště: Ostrava
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Návrat Windowsu

Příspěvekod warcraftan » 19 srp 2009 17:24

Aha tak tomu už rozumím...Cokoliv když dám "Recover/copy" tak se mi ukáže, že nemůžu obnovovat soubory větší než 200kb a že si mám pořidit full verzi.
PS: Sz je zkratka čeho? máš na mysli HELP? a nebo nějaky uživatelský manuál toho programu?
"You don't need to say sorry, it's poker" Antonio Esfandiari
"Poker actually isn't about winning or losing, poker is about making a right decision" Doyle Brunson

Paulí
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 305
Registrován: březen 09
Bydliště: Dobruška
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Návrat Windowsu

Příspěvekod Paulí » 19 srp 2009 17:27

SZ znamená soukromá zpráva. Tady na PC-HELP nahoře viíš panel a na něm "Uživatelská panel (x nových zpráv)". Na tu položku zpráv klikni. SZ se používají, když ti nechci odepsat do přízpěvku (z určitých důvodů) a nebo pokud ti chci odeslat něco nelegálního, ale nechci, aby to modi smazali.

Uživatelský avatar
warcraftan
Master Level 7
Master Level 7
Příspěvky: 4890
Registrován: září 08
Bydliště: Ostrava
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Návrat Windowsu

Příspěvekod warcraftan » 19 srp 2009 17:40

aha, zprávy jsem věděl najit ale přímo "SZ" jsem netušil co to znamená
Každopádně i tak mi to nejde - a asi se budu s tím muset smířit - žádné otazníky (smazané soubory) se mi neukazujou.
Myslel jsem, že ten program jsi používal a měl jsi ho aspon nainstalovany, jestli tedy netušíš nějaké další rady jak ty otazníky zprovoznit tak dávám fajfku a koniec :)
PS:i tak díky
"You don't need to say sorry, it's poker" Antonio Esfandiari
"Poker actually isn't about winning or losing, poker is about making a right decision" Doyle Brunson

Paulí
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 305
Registrován: březen 09
Bydliště: Dobruška
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Návrat Windowsu

Příspěvekod Paulí » 19 srp 2009 17:52

Já ho neinstaloval, ale spouštěl bez instalace a normálně ho používám na obnovování souborů (k čemu ta instalačka je, fakt nevím).
To, že ty soubory nevidí, znamená, že jsi buď formátoval úplně (a tudíš obnovit nepůjdou) a nebo to bude tím, že jsi ty data přepsal novýma datama. Ale můžeš ještě zkusit prohlédnout složku "Path unknown" a "Root", ale těžko říct, zda tam něco bude. :-(

Uživatelský avatar
warcraftan
Master Level 7
Master Level 7
Příspěvky: 4890
Registrován: září 08
Bydliště: Ostrava
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Návrat Windowsu

Příspěvekod warcraftan » 19 srp 2009 18:19

aha takže se tomu prográmku zachtělo obnovovat ztracené data, našel jsem tam (díky tvé rady), že mam otevřit tu složku a našel jsem tam třeba hru Left 4 Dead a fpohodě se to obnovit když to nechám pokračovat--ALE--neukážou se mi tam Data o které jsem přišel po přeinstalovani windowsu ! Tím jsem se dostal o krok dál k tomu čeho chci :-) proto se ptám jestli nevíš ještě něco :.)
"You don't need to say sorry, it's poker" Antonio Esfandiari
"Poker actually isn't about winning or losing, poker is about making a right decision" Doyle Brunson

Paulí
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 305
Registrován: březen 09
Bydliště: Dobruška
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Návrat Windowsu

Příspěvekod Paulí » 19 srp 2009 18:26

Jestli tomu dobře rozumím, tak sis naschvál něco smazal, abys vyzkoušel, zda to tam bude vůbec vidět ? Dobře přemýšlíš. Ale jak říkám, nejpíš ty data byly už trvale smazány a tak nepůjdou obnovit.

Jen pro vysvětlení, jak to funguje: Soubor, který smažeš na disku zůstane, ale zapíše se k němu atribut, který systému říká, že je smazaný, ale pořád tam zůstane. Ale ne navždy, ale do doby, kdy disk potřebuje někam zapsat nová data a tak nějaký starý smazaný soubor přepíše a pak tedy nejde obnovit. Je to takový systém přepisování, aby mazání netrvalo příliž dlouho, když se stejně po čase na jejich místo zapíše něco nového.

Uživatelský avatar
warcraftan
Master Level 7
Master Level 7
Příspěvky: 4890
Registrován: září 08
Bydliště: Ostrava
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Návrat Windowsu

Příspěvekod warcraftan » 19 srp 2009 18:34

Ne, nesmazal jsem si nic naschvál. Konkrétně jsem nedávno smazal hru "Left 4 dead" protože jsem se moc snažil jsi zprovoznit přes Internet, a po několikátymi pokusy mi celá hra nejela. Teď jsem se stebou dostal až do fáze kdy můžu obnovit ztracené data ale nemůžu najít svá data které jsem si nezálohoval po přeinstalovani windowsů, takže souhlasím s možnostmi:

1, Nejpíš ty data byly už trvale smazány a tak nepůjdou obnovit.
2, Při přeinstalování windowsů jsem dal to pomálé formatování a ne rychlé.
Naposledy upravil(a) warcraftan dne 19 srp 2009 18:38, celkem upraveno 1 x.
"You don't need to say sorry, it's poker" Antonio Esfandiari
"Poker actually isn't about winning or losing, poker is about making a right decision" Doyle Brunson

Paulí
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 305
Registrován: březen 09
Bydliště: Dobruška
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Návrat Windowsu

Příspěvekod Paulí » 19 srp 2009 18:38

Asi ti nezbyde nic jiného než se s tím smířit.

Jinak jsem slyšel (už nevím od koho a jestli je to vůbec pravda), že když dáš HDD do servisu, že v laborce se dá ještě rozpitvat a ve spodních vrstvách stará data najít. Moc tomu nevěřím, ale tak teoreticky by to reálné bylo, ale otázkou je, kolik by to stálo a jestli ten HDD daj ještě dohromady a nebo jestli nebude k použití. Ale toť otázka.

Uživatelský avatar
warcraftan
Master Level 7
Master Level 7
Příspěvky: 4890
Registrován: září 08
Bydliště: Ostrava
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Návrat Windowsu

Příspěvekod warcraftan » 19 srp 2009 18:41

Jo, tak to bych zašel až moc daleko a stálo by to určitě taky dost peněz, ale díky za tip. Konkrétně se jedná o fotky které jsem chtěl úspěšně obnovit.
Každopádně díky moc za tvůj volný čas a měj se dobře. :bigups:
"You don't need to say sorry, it's poker" Antonio Esfandiari
"Poker actually isn't about winning or losing, poker is about making a right decision" Doyle Brunson

Uživatelský avatar
alenka_v_říši_divů
Level 6
Level 6
Příspěvky: 3201
Registrován: únor 09
Bydliště: Brno
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Návrat Windowsu

Příspěvekod alenka_v_říši_divů » 19 srp 2009 18:41

Ještě bych na tvém místě pokoukl po netu po jiných programech a naložil s něma dle svědomí :)
Ale záleží na tom,jak moc ti na datech záleží...pokud je to tak,jak píšeš(nejsou důležitá),tak nějaký servis je bezpředmětný.


Zpět na “Vše ostatní (bezp)”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti