MbAM se neaktualizuje

Vše ostatní o bezpečnosti…

Moderátoři: memphisto, Mods_senior, Security team

NANIGA
nováček
Příspěvky: 48
Registrován: březen 09
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: MbAM se neaktualizuje

Příspěvekod NANIGA » 17 srp 2011 14:34

Ahoj,
taky jsem měl v PC (XP, SP3) MBAM v 1.51.1.1800, který neaktualizoval databázi. Po odinstalování tohoto programu (mbam clean.exe) jsem provedl kontrolu registů a našel jsem tři klíče které v registrech po odinstalaci zůstaly. Jedná se o LegacyMBANProtector, LegacyMBAMService a LegacyMBAMSwissarmy.
Chtěl jsem tyto klíče po zazálohování ručně odstranit, ale bylo mi sděleno, že to nejde. Možná, že je to příčina proč automatická aktualizace je pro tuto verzi programu nefunkční. JInak jsem podle jaro3 nainstaloval dle uvedeného postupu verzi 1.50.0.1100, zde jsou aktualizace funkční a k dnešnímu dni mám verzi databáze 7484 a načtené vzorky 338762.
Prosím o váš názor na ty tři klíče které nejdou odstranit, k čemu jsou a zda je možné je nějak odstranit.
Díky

Reklama
Uživatelský avatar
jaro3
člen Security týmu
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 43061
Registrován: červen 07
Bydliště: Jižní Čechy
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: MbAM se neaktualizuje

Příspěvekod jaro3 » 17 srp 2011 15:08

Důvod bude možná ten , že jsou používány , neběží Ti staále něco ve správci úloh ohledně MbAm? může mít tzrochu jiný název , hlavně ten LegacyMBAMProtector , taky ve službách LegacyMBAMService ...
Při práci s programy HJT, ComboFix,MbAM, SDFix aj. zavřete všechny ostatní aplikace a prohlížeče!
Neposílejte logy do soukromých zpráv.Po dobu mé nepřítomnosti mě zastupuje memphisto , Žbeky a Orcus.
Pokud budete spokojeni , můžete podpořit naše forum:Podpora fóra

NANIGA
nováček
Příspěvky: 48
Registrován: březen 09
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: MbAM se neaktualizuje

Příspěvekod NANIGA » 17 srp 2011 15:43

Ve správci úloh nic navíc neběží a co se týče služeb tak nevím jak to zkontrolovat. Je pravda, že při odinstalaci mě odinstalční program Total Unintall upozornil, že je potřeba ukončit službu nebo zařízení MBAM Protector, ale protože mě ve správci úloh neběželo nic navíc tak jsem se tím dále nezabýval. Myslíš, že tyhle klíče by se tam stejně vytvořily při instalaci MBAM v 1.51.0.1100???

Uživatelský avatar
jaro3
člen Security týmu
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 43061
Registrován: červen 07
Bydliště: Jižní Čechy
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: MbAM se neaktualizuje

Příspěvekod jaro3 » 17 srp 2011 18:42

Určitě..

Jinak by se to dalo odstranit , podle nějakého programu , Combofix , OTL ap.
Při práci s programy HJT, ComboFix,MbAM, SDFix aj. zavřete všechny ostatní aplikace a prohlížeče!
Neposílejte logy do soukromých zpráv.Po dobu mé nepřítomnosti mě zastupuje memphisto , Žbeky a Orcus.
Pokud budete spokojeni , můžete podpořit naše forum:Podpora fóra

luboš14
nováček
Příspěvky: 1
Registrován: září 11
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: MbAM se neaktualizuje

Příspěvekod luboš14 » 06 zář 2011 10:22

ahoj,
stáhl jsem mbam z této adresy a ten se aktualizuje bez problému.(verze 1.50)...

http://www.oldapps.com/malwarebytes.php ... rebytes=15

Uživatelský avatar
liborek
Level 5.5
Level 5.5
Příspěvky: 2703
Registrován: prosinec 05
Bydliště: Kroměříž
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: MbAM se neaktualizuje

Příspěvekod liborek » 06 zář 2011 19:36

Luboš14:Ano verze 1.50 se aktualizuje,to tu bylo popsáno.Ovšem novější ne.Mimochodem,dík za ty stránky.Já je neznal a jsou dost dobrý. :D
Intel Core i7-6700,MB Gigabyte GA-B150-HD3,MSI-GeForce GTX 1070 Gaming X 8G,2 x8GB DD4 2133MHz,Win 10 64bit.

Windows 7Pro,Intel CoreDuo E6750,SAPHIRE RADEON HD 5770 VAPOR-X,RAM 3GB, Gigabyte MB GA-P35-DS4,Corsair 600w.

Uživatelský avatar
PetrBlade
Level 2
Level 2
Příspěvky: 165
Registrován: červenec 09
Bydliště: Cheb
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: MbAM se neaktualizuje

Příspěvekod PetrBlade » 27 zář 2011 12:21

Zdravím.
Problém opravdu existuje od doby, kdy zavedli Trial verzi ve free programu a co vím, tak pouze na starších OS, XP apod.
Ať se dělá co chce, prostě ta ochrana nejde zrušit a nelze aktualizovat.
Jeden způsob tu ale je. Existuje skript, který vám tuto chybu opraví. Jakým způsobem, to autor nepíše, ale mě to funguje bez problémů.
Jeho tvůrcem je EvilDeath a je ke stažení zde: http://www.multishare.cz/stahnout/539900/mbam-fix-exe/
(program nevlastním a neručím za škody, které může napáchat ;-) )
Takže zkuste nainstalovat nejnovější verzi (1.51.2.1300), poté spusťe ten skriptím a problém by měl být vyřešen.

Uživatelský avatar
fredik
člen Security týmu
Master Level 7
Master Level 7
Příspěvky: 4680
Registrován: červenec 06
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: MbAM se neaktualizuje

Příspěvekod fredik » 02 led 2012 22:22

Spíš už jen informativně pro uzavření.

Koncem minulého roku byla vydána nová verze 1.60.0.1800, ve které už je opravený specifický problém s aktualizací MbAM. Takže pokud má případně ještě někdo s tím problémy, tak si proveďte aktualizaci.
Issues Fixed:
• Fix for database not updating properly on Czech installations of Microsoft Windows.
It may take a while to get a response, because the "HJT Team" are very busy. Please, be patient, these people are volunteers. They will help you out, as soon as possible.
Pokud máte nějaký problém, tak mi neposílejte SZ/PM zprávy s logy a dejte je do fóra. Na tyto SZ není možno odpovědět


Zpět na “Vše ostatní (bezp)”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 26 hostů